«Український Оскар» вперше відбудеться онлайн.

3 травня о 19.00 усіх кіноманів країни все-таки чекатиме щорічне свято – церемонія нагородження найкращих фільмів, акторів, режисерів року Національною премією Української Кіноакадемії «Золота Дзиґа». З огляду на обставини організатори пішли на безпрецедентний крок – за лічений час переформатували церемонію в онлайн-формат і готують не менш цікаву насичену програму, аніж вона три роки постіль вона була вживу. Круті ведучі Дар’я Трегубова та Тімур Мірошниченко готують неймовірні образи та сюрпризи для глядачів, а головним музичним гостем церемонії стане DZIDZIO!

Побачити Національну кінопремію «Золота Дзиґа» зможе кожен український глядач в прямому ефірі о 19:00 на YouTube каналі Української кіноакадемії.

Цьогоріч конкуренція серед номінантів чи не найсильніша за усі три Кінопремії

На участь у премії "Золота Дзиґа" було подано 88 фільмів. З них 85 відібрали до лонг-листу, а у шорт-лист потрапило лише 28 повнометражних та короткометражних робіт. 

Лауреатів визначають у 23 номінаціях, деякі з яких зазнали змін. Відтепер "Золота Дзиґа" вручатиметься за "Найкращі візуальні ефекти" серед ігрових повнометражних фільмів. Також з'явилась номінація "Відкриття року", переможця якої вже оголосили: нагороду отримав молодий український режисер Антоніо Лукіч за свій дебютний повнометражний фільм "Мої думки тихі". Також вже оголосили цьогорічну лауреатку почесної нагороди за внесок у розвиток українського кінематографа. Її отримала видатна українська акторка театру та кіно Ада Роговцева. Окрім двох вищезгаданих нових номінацій, "Найкращий анімаційний фільм" розділили на повний і короткий метр.

У 2020 році 10 фільмів претендують на нагороду "Премія глядацьких симпатій". Список номінантів був сформований на основі найбільших бокс-офісів стрічок.

Найбільшу кількість номінацій – аж 11 отримала драма "Додому". Це дебютний повнометражний фільм Нарімана Алієва, світова прем'єра якого відбувалась у Каннах. Друге місце за кількістю номінацій розділили комедія "Мої думки тихі" та мюзикл "Гуцулка Ксеня – по 9 у кожного фільму. А замикає трійку лідерів повнометражний ігровий дебют Романа Бондарчука "Вулкан", який отримав 8 номінацій.

Кожен з перелічених акторів, режисерів гідний найвищих нагород

З повним списком номінантів можна ознайомитися на сайті Української Кіноакадемії, а ми поки озвучимо найбільш інтригуючі:

За звання «Найкращий фільм» змагатимуться:
Volcano / Вулкан (реж. Roman Bondarchuk).
Гуцулка Ксеня (реж. Олена Дем'яненко)
Додому / EVGE (реж. Наріман Алієв (Nariman Aliev)
Мої думки тихі / My Thoughts Are Silent (реж. Antonio Luki?)
Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго (реж. Nadia Parfan)

На премію «Найкраща режисерська робота» претендують:
Алієв Наріман ("Додому")
Бондарчук Роман ("Вулкан")
Лукич Антоніо ("Мої думки тихі")

За «Накращий сценарій» номіновані:
Кальченко Валерія, Лукич Антоніо ("Мої думки тихі")
Никитюк Марися, Алієв Наріман ("Додому")
Тютюнник Алла, Аверченко Дарина, Бондарчук Роман ("Вулкан")

Номінантки на премію «Найкраща жіноча роль»:
Вітовська-Ванцев Ірма ("Мої думки тихі")
Дейлік Крістіна ("Вулкан")
Лущик Варвара ("Гуцулка Ксеня")

Номінанти на премію «Найкраща чоловіча роль»:
Лідаговський Андрій ("Мої думки тихі")
Сеітаблаєв Ахтем ("Додому")
Степанський Сергій ("Вулкан")

Кожен з перелічених акторів, режисерів гідний найвищих нагород. Отож, тримаємо кулаки за своїх улюбленців і чекаємо 3 травня!

Рубрика: 

Новини партнерів

?