Шість президенток, які в протидії COVID-19 перевершили чоловіків.

Від Ісландії до Тайваню, від Німеччини до Нової Зеландії, від Данії та Фінляндії – лідерки цих держав демонструють міжнародній спільноті, як успішно долати виклики, що спричинив COVID-19. Нещодавно у Forbes вийшов матеріал про них, точніше, про приклади справжнього лідерства в умовах пандемії коронавірусу та в час світової кризи. Український Жіночий Конгрес підготував для україночок стислий переклад – прочитали і позаздрили ісландцям, тайванцям, данцям: їхні лідерки справді вчать рішучості, правді, важливості використання технологій та… любові.

Серед перших і найшвидших відповідей на COVID-19 були дії Цай Інг-Вень, Президентки Тайваню. Ще в січні, при перших ознаках нової хвороби, вона ввела 124 заходи для блокування розповсюдження пандемії. Як наслідок, Тайвань не заявляв про нові випадки коронавірусу з 12 квітня, за новими даними The Wall Street Journal. Зараз вона надсилає 10 мільйонів захисних масок для обличчя в США та Європу.

Прем’єр-міністерка Нової Зеландії Джасінд Ардерн також відреагувала миттєво, запровадивши самоізоляцію для людей, які в’їжджають до Нової Зеландії, коли в усій країні було всього 6 випадків хвороби, і незабаром після цього зовсім заборонила іноземцям в’їжджати.

Ангела Меркель, канцлерка Німеччини, від самого початку пандемії була чесною і відверто сказала своїм громадянам, що це серйозна загроза і може заразити до 70% населення. «Це серйозно, – сказала вона, – сприйміть це серйозно». Вона так і зробила. Тестування розпочалося від самого початку поширення вірусу. Таким чином, Німеччина перестрибнула через фази заперечення, гніву та недоброзичливості, які ми бачили в інших місцях.

Ісландія, під керівництвом Прем’єр-міністерки Катріни Якобсдоттір, пропонує безкоштовні тести на коронавірус для всіх громадян країни, і стане ключовим прикладом дослідження реального рівня поширення та летальності COVID-19. В той час, як у більшості країн обмежене тестування для людей із симптомами, в Ісландії вже проведено тестів у п’ять разів більше, ніж у Південній Кореї. 
До слова, опитування громадської думки показали, що у Катрин Якобсдоттір був найвищий рейтинг довіри серед усіх ісландських політиків. Вона також займає екосоціальні та феміністичні позиції.

ці лідерки держав демонструють, що можна бути успішними в політиці, працюючи у своєму стилі

Санна Марін стала наймолодшою у світі главою держави (34 роки), коли її обрали минулого грудня на пост Президентки Фінляндії. Лідерка зробила ставку на використання соціальних медіа, як ключових агентів у боротьбі з коронавірусною кризою. Зрозумівши, що не всі читають пресу, у Фінляндії почали запрошувати впливових людей різного віку розповсюджувати інформацію на основі фактів про управління пандемією.

У прем’єр-міністерки Норвегії Ерни Солберг була новаторська ідея використовувати телебачення для безпосереднього спілкування з дітьми своєї країни. Вона будувалась на короткій трихвилинній пресконференції, яку провів прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен на кілька днів раніше. Солберг провела спеціалізовану пресконференцію, на яку не пускали дорослих. Вона відповідала на запитання дітей з усієї країни, витрачаючи час, щоб пояснити, чому це нормально лякатися. Оригінальність та очевидність ідеї захоплює.

Скільки ще простих та гуманних інновацій розкриє жіноче керівництво? А тепер порівняйте цих лідерів та історії з силовиками, які використовують кризу, щоб прискорити авторитаризм, побудований на силі: звинувачуйте «інших», захоплюйте судову владу, демонізуйте журналістів, і пригнічуйте свою країну, говорячи «я не винен». Так, йдеться про Трампа, Моді, Орбана, Путіна та інших.

Протягом багатьох років несміливо висловлювалися думки, що стилі лідерства у жінок можуть бути різними та мати вигоду. Проте, занадто багато політичних організацій та компаній все ще працюють над тим, щоб змусити жінок поводитись більше як чоловіки, якщо вони хочуть досягати успіху. Натомість, ці лідерки держав демонструють, що можна бути успішними в політиці, працюючи у своєму стилі.

Рубрика: 

Новини партнерів

?