Як це: переїхати у чуже місто і з $200 почати свою справу. 
Кожна з нас розуміє: це непросто. Відчайдушно. Страшно. Але #українкиможутьвсе, і приклад наших героїнь – двох подруг з Горлівки ще раз це підтверджує. Ольга Мудра і Яна Федак закінчили Автомобільно-дорожній Інститут Донецького технічного університету. Яна працювала технічним редактором. Ольга сім років викладала, а в розпал війни саме закінчувала аспірантуру – досі пам’ятає, як під обстрілами їхала на захист і розуміла, що залишатися у рідному місті вже нема сенсу. Але й їхати було нікуди, навіть у Києві, куди дівчата поспіхом взяли квитки, їх ніхто не чекав. Все самі: спершу шукали житло, потім роботу – адаптувалися до шаленого столичного ритму.

Вирішили: або зараз, або ніколи. І задумали створювати футболки, світшоти з іменними принтами

Дивлячись на цих дівчат – усміхнених, життєлюбних, світлих – не віриться, що ще якихось чотири роки тому вони залишились ні з чим і все починали з нуля. І зараз навіть вдячні за всі випробування, бо інакше б не наважилися почати свою справу. Приїхавши до Києва, вони змінили професії: Ольга перекваліфікувалася в інтернет-маркетолога, Яна влаштувалася дизайнером у видавництві, потім в аграрній компанії. Але хотілось чогось не для заробітку, а для душі. «Вирішили: або зараз, або ніколи. І задумали створювати футболки, світшоти з іменними принтами», – згадує Ольга. Склалися кожна останніми заощадженнями, купили найпростіше устаткування і мінімальну партію текстилю. «200 доларів на двох – таким був наш стартовий капітал», – посміхається Яна.

Не дарма кажуть: хто хоче, той знайде можливості. І дівчата швидко знайшли своїх перших сто замовників – через інстаграм. Завели сторінку і буквально з неї «не вилазили». «Це була абсолютно нова для нас сфера, – ділиться Ольга, – яку ми теж освоювали з нуля: вчилися всьому – SMM, роботі з контентом, аналізу цільової аудиторії, комунікаціям з клієнтами. Процес навчання тривав 24/7: тренінги, майстер-класи, вебінари,  вивчали досвід відомих блогерів та брендів, і всі знання тут же тестували на своїй справі. Ми працювали, як скажені, поки не падали з ніг. Бралися за кожне замовлення, навіть виготовляли великі партії брендованого одягу для компаній, магазинів та танцювальних колективів».

Удень дівчата працювали на основних роботах, а ввечері виконували замовлення. Інколи до світанку: боялися підвести замовників, будували свою репутацію. До речі, з багатьма клієнтами склалися потім добрі приятельські стосунки. Вони радили дівчат, приводили на їхню сторінку своїх друзів – завдяки «сарафанному радіо» замовлень більшало. Вже через півроку Оля з Яною не лише повернули собі ті перші 200 доларів «інвестицій», а й заробили на придбання нового устаткування, якіснішого текстилю та на оновлення дизайну фірмової упаковки.

BE:YOS – це базові речі: жіночі, чоловічі й парні футболки, світшоти, худі з дотепними принтами

Допомагала й правильно організована робота: дівчата не могли собі дозволити штат, тому чітко розподілили обов'язки, розуміючи, що все залежить лише від них самих. Ольга займалася маркетингом, SMM, рекламою, комунікаціями з клієнтами, постачальниками, посередниками та блогерами. Яна взяла на себе весь технологічний процес – від розробки дизайну до друку принтів на готових виробах, а також виконувала роль фотографа. І от коли до дівчат почали звертатися з проханням розробити індивідуальні фасони, вони замислилися над тим, щоб шити, а не закуповувати текстиль. Так, через два роки після старту, дівчата заснували окремий бренд і онлайн-магазин BE:YOS – знову лише на свої заощадження, які заробили на власній справі.

«До речі, ніхто, навіть наші батьки, не знали, що ми з Яною наважилися почати власне виробництво і відкрити магазин. Для них це був приємний сюрприз, хоча саме батьки нас завжди підтримували найбільше», – розповідає Ольга.

Зараз під маркою BE:YOS дівчата шиють базові речі – жіночі, чоловічі і парні – ті ж футболки, світшоти, худі, і відрізняють їх дві особливості. Перша – якість: мінімальний склад синтетики, в основному 100% або 80% бавовни. Всі тканини Ольга і Яна особисто відбирають на базі постачальників, лекала розробляють професійні конструктори і коректують доти, доки дівчата не впевняться – фасон «сяде» ідеально. «Окреме дякую нашим кравцям за терпіння – інколи ми з Ольгою нестерпні перфекціоністки!» – сміється Яна.

Друга особливість BE:YOS – принти і надписи з дотепною грою слів, які одного разу побачиш – посміхнешся, запам'ятаєш і захочеш собі. Як, скажімо, «SuperStar», «МИР ДРУЖБА СЕКС», «Охудєть», «CALM LIKE A BOMB», «Coffeeholic», «Follow your fucking dream», «Hey, Guys у мене все Nice». «Були ситуації коли абсолютно незнайомі люди підходили на вулиці або в метро і казали, що в нас круті футболки і що наші принти підняли настрій на весь день! Дехто навіть поспішаючи зранку на роботу питав, як і де їх купити. І коли ми приїжджали в офіс о 9.00, нас вже чекало повідомлення про нове замовлення. Приємно, дуже приємно було отримувати такий зворотній зв'язок»,  розповідає Ольга. Наразі одяг BE:YOS можна знайти та придбати на сайті BE:YOS, через інстаграм та фейсбуксторінку бренду, а також у двох мультибрендових шоурумах (Київ і Черкаси) і на маркетплейсі "Розетка".

Цього літа дівчата випустили колекцію футболок Love runs the world з витонченими надписами Love, Je t’aime, Ti amo. До речі, кожен, хто в інстаграм-сторінці BE:YOS у коментарі під дописом про цю колекцію напише, що таке кохання, матиме можливість отримати знижку 25% на покупку футболки Love runs the world.

Ми вирішили принципово не залучати моделей, адже створюємо свій одяг для звичайних людей

Як придумуються надписи, звідки беруться ідеї – дівчата часто чують ці питання. Модні тренди, вуличний стиль, запити і побажання клієнтів – підказкою чи натхненням може бути все, що нас оточує. «Також ми завжди орієнтуємося на себе – чи носили б задуману річ і скільки готові за неї заплатити», – ділиться Ольга і посміхається: «Відкрию секрет: 90% нашого щоденного гардеробу – одяг BE:YOS». Бренд орієнтується на покупців середнього і вище середнього рівня доходів, тому прагне забезпечити максимум стилю і якості за доступною ціною.

Зрештою, слово «покупці» не дуже підходить до тих, хто хоч раз придбав собі футболку чи худі від BE:YOS вони стають справжніми прихильниками марки і часто… моделями! «Ми вирішили принципово не залучати професійних моделей, адже створюємо свій одяг для звичайних людей – наших замовників. Запрошуємо їх на зйомки, постимо фотосети в інстаграм і показуємо, що кожен може бути моделлю. Та ще й отримати за це задоволення знижку або приємний бонус:)», – зазначила Ольга.

Живе спілкування з клієнтами – одне з найбільших задоволень, визнають засновниці BE:YOS. «Мати свою справу нелегко. Це відповідальність, постійне навчання, наднормова праця. Але це цікаво! Це розвиток. – каже Яна. – І якби у нас була можливість почати спочатку, зробили б все так само. Ми ризикнули, але жодного разу не пошкодували».

За чотири роки в Києві Ольга і Яна впевнилися: в житті все можливо. Головне, займатися тим, до чого лежить душа, бути готовими жертвувати часом, ресурсами, грошима і ніколи не полишати віри – у себе, передусім. І тоді класних успішних жіночих бізнесів в Україні буде більше – а наша редакція завжди за це!:)

Між іншим, «україночок» незабаром чекає приємний сюрприз від BE:YOS, але спершу не забудьте залишити свій комент про кохання на інстаграм-сторінці:)

Рубрика: 

Новини партнерів

?