Звідки береться, куди зникає і чому поради «як розвинути в собі сексуальність» – це смішно.
Порозмірковувати на цю дорослу жіночу тему нашу улюблену авторку, відому сценаристку Аллу Сніцар підштовхнула… маленька дівчинка – донечка Юля. Точніше, поведінка цього трирічного янголятка, який ледь навчився ходити-говорити, а вже вміє пускати бісики…

«Я в її віці була дитя-дитям. Якщо й відрізняла хлопчиків від дівчаток, то виключно за машинками/ляльками в руках. Донька ж на дівчаток дивиться скептично, а на хлопчиків поблажливо: мовляв, знаю, що ви від мене у захваті, це так зрозуміло... А той, хто не в захваті, отримує відерцем. Або лопаткою.

«запах жінки» – це не панчохи в сіточку, не манірний погляд з-під накладних вій і аж ніяк не результат гімнастичних вправ

Прекрасний спосіб привернути чоловічу увагу – шкода, для дорослого життя не годиться. Так от, ще жоден «освячений» лопаткою хлопчак не був проти знайомства з Юлькою, а навпаки, радів такій можливості. Бачив її посмішку і тут же здавався, добровільно пропонуючи в повне розпорядження всіх своїх солдатиків разом з танками, гарматами і літачками. На дитячий майданчик донька виходить, як зірка – в очікуванні оплесків, і отримує їх. «Дивись, Юля прийшла!» – гомонять матусі своїм хлопцям, і ті біжать її зустрічати. Спершу я навіть губилася, а потім звикла.
Але замислилася про природу цієї незрозумілої жіночої привабливості – одна з найбільших загадок у світі. От наприклад... В інституті мистецтвознавство нам викладала дивовижна жінка – Тетяна Сергіївна, «наша Танічка». Ззовні – нічого особливого. Скажу більше: за нашими юними мірками не зовсім й вродлива та ще й немолода. Але варто було їй з'явитися в аудиторії – все! Хлопці хутко прокидалися, випрямляли спини, дівчата переставали базікати. А коли Танічка починала лекцію, і ті, й інші слухали, роззявивши рот. Вона читала звичайну програмну лекцію, але поєднання її слів, голосу, посмішки, манер мало якусь метафізику, зачаровували, мов той самий «запах жінки», який відчував сліпий герой Аль Пачіно. Її неможливо було не слухати і не любити. Все її єство вимагало уваги і поклоніння. Тоді ми всі, юні дівчатка, не розуміли – як же так? Звідки це береться і чому? І лише зараз, через роки, побачила відповідь зовсім поруч, але про це нижче.
Мене завжди смішили статті із серії «Як розвинути в собі сексуальність» – ті, де 12 важливих уроків, 7 непорушних правил, 10 безвідмовних прийомів тощо... Мовляв, привабливість легко досягається вправами. Хтось радить зайнятися акторством – вибрати собі зразок сексуальності і наслідувати його, копіюючи жести, міміку, інтонації. Інші пропонують розпалити вогонь еротичними танцями перед дзеркалом, але неодмінно в мереживній білизні і під улюблену музику. Ще різні коучі з жіночності стверджують, що справа в правильно підібраному макіяжі і стилі. Навіть наполягають пробуджувати сексуальну привабливість на глибинному рівні за допомогою тренувань м'язів тазового дна. Для сексу це, напевно, добре, а в іншому... Ну як, скажіть, неозброєнним оком чоловік має відчути натренованість цих м'язів? Виявилося, все просто: кров циркулює, рівень гормонів зростає, феромони виділяються і досягають чоловічого носа. Хоч як там, сперечатися не буду, я не фізіолог. Але знаю кількох панянок, яким не допоможе навіть натреноване тазове дно. 
Тому що «запах жінки» – це не панчохи в сіточку, не манірний погляд з-під накладних вій і аж ніяк не результат гімнастичних вправ. Це безумовне внутрішнє відчуття себе жінкою – ніжною, пристрасною, бажаною. Гордість за те, що тобі пощастило народитися саме нею. А ще – абсолютна довіра світу і безумовна впевненість, що світ створений саме для тебе.
У нашої Танічки сяяли очі. Від цікавості до життя, до протилежної статі. Лише подорослішавши, я зрозуміла, що вона навіть на безвусих хлопчаків-студентів дивилася не безлико-викладацьки, а по-жіночому – як на чоловіків, незалежно від віку. Це не виглядало вульгарно або якось неприродно, наче лолітівський Гумберт у спідниці – ні, вона була справжньою, живою і захопленою. Саме такі жінки й розпалюють чоловічий інтерес.
Сексуальна привабливість немає нічого спільного із зовнішніми принадами. Інакше не залишилося б в історії Клеопатри, Сафо, Мати Харі, Айседори Дункан і Лілі Брік. Про останню біограф Маяковського – Василь Катанян якось написав: «Перше враження – боже мій, яка ж вона невродлива! Велика голова, сутулиться... А лишень посміхнулася – і все її обличчя освітилося, я побачив красуню... В ній було щось, що притягує. Вона хотіла подобатися всім – молодим, старим, чоловікам, жінкам, дітям... І подобалася!»

«Вимагай найкращого. Ніяких компромісів, чуєш?», – примовляв чоловік

Вік теж не має значення. Самі знаєте, скільки молодих жінок страждають від самотності, в той час як у зрілих пані шанувальників не злічити. Нещодавно прочитала дві фрази: «старість наступає тоді, коли косметичка перетворюється в аптечку» і «поки жінка відчуває себе жінкою, їй ніколи не пізно почати все спочатку». По-моєму, геніально...
Є ще одна, особливо дорога мені фраза, яку я почула від свого чоловіка. Це був день народження нашої доні. Спекотний серпневий день. Я приходила до тями в сімейній палаті, а він заколисував Юльку і щось шепотів їй на вушко. Здалося, що вірші, але ні. «Вимагай найкращого. Ніяких компромісів, чуєш?», – примовляв чоловік. Я тоді сміялася, але він не жартував. Говорив дуже серйозно, і дочка, схоже, добре засвоїла його слова...

Рубрика: 

Новини партнерів