Старовинні прикраси-обереги від 6 українських марок. Знову в моді, як у наших прабабусь.
Років двісті тому за одну згарду – намисто з литих мідних хрестиків, монет і намистин – можна було купити кілька соток землі. Її цінили не лише як коштовність, а й як оберіг: у шестирічному віці дівчаткам на іменини дарували хрестик з мідного лиття, щороку доповнюючи новим, так з часом виходило ціле кольє з кількома ризками (витками), яким приписували потужну захисну силу. Саме такі зараз створюють і окремі українські майстрині, і марки етнічних прикрас: намиста, коралі, буси і навіть дукачі – одну з найулюбленіших прикрас жінок XVIII-ХХ століть. Дукачі, до речі, були ознакою статусу і оберегом водночас, якими пишалися, дарували, передавали в спадщину. Зараз це достойний замінник броші, який, як і згарди, дедалі частіше сучасні українки одягають не лише з вишиванками й на народні свята, а й на ділові зустрічі, в офіс, на презентації. Нам ця відновлена традиція дуже до вподоби. Тим паче, при такому різноманітті, яке пропонують наші марки. Обирайте)

 

"Пацьорка"
Франківська майстерня у прикрасах відтворює дух старовини, а на своїй фейсбук-сторінці демонструє, серед іншого, раритетну колекцію світлин українок в усіх різновидах намиста. Цікаво навіть порівнявати згарди наших прапрабабць і сучасні витвори «Пацьорки» на наших ровесницях.
Подивитися можна тут.
= = = = = = = = = =

 

Etnicas
Вже третій рік майстерня створює етнічні прикраси з кераміки та коралів, доповнюючи їх чепрагами – застібками-оберегами, прадавніми символами Перуна, що  захищали власницю від лиха. Мають ще й кілька оригінальних дукачів, наприклад, копію вереміївського, виготовленого зі срібла і камінців. До Великодня марка підготувала підбірку святкових бус з хрестиками та монетками.
Подивитися можна тут.
= = = = = = = = = =

 

"Бiла Мальва"
"Майстерня прикрас для файних пані та панянок" – так іменує себе марка. Тут вірять, що мальва – давня і надійна берегиня душі, а авторські прикраси марки – своєрідні захисники жінок. Вони мають навіть символічні назви: «Старокутська» з намистин, скла, литва, «Весна зi Сходу» – з лазуриту і з посрiбленою фурнiтурою, "Лунниця бiрюзова" з iндiйськими намистинами. Все ручної роботи, безліч моделей.
Подивитися можна тут.
= = = = = = = = = =

 

"Скриня"
У супермаркеті подарунків ручної роботи, як називає себе платформа, є безліч гарних прикрас, зроблених україночками від Франківська до Харкова. Багато намиста з бісеру, в якому відтворено візерунки вишивок, є коралі з коралу, є дивовижні «нитки» з самоцвітів в етностилі.
Подивитися можна тут.
= = = = = = = = =

 

"Отаман"
Бутік-ательє сучасного українського традиційного строю пропонує вишиванки, сувеніри, взуття, аксесуари, зброю і, звичайно, й прикраси. Їх створюють різні майстри, кожна прикраса в одному-двох екземплярах. Є й осучаснені копії старовинного намиста, є й оригінальні модернові прикраси, але з елементами старовини, як от високе накладне кольє-комір з монет.
Подивитися можна тут.
= = = = = = = = = = =

 

Дизайн-студія SVITLO
Тут впевнені, що намисто і жінка впізнають одне одного, намисто кличе свою обраницю, аби наділити її жіночою силою і невидимим зв"язком з вищими силами Всесвіту. Детально продумують кожну прикрасу: з символічними пташками, кутасами, навіть гербом. Нанизують корал, "бичаче око", яшму, вулканіт, цитрини, дерев'яні, кришталеві намистини, венеційські також.
Подивитися можна тут.
= = = = = = = = = = 

Фото "Етнольвів", магазин ексклюзивних українських речей “Останньої Барикади”

 

Спитали у стилістів, з чим носити коралі та згарди, окрім вишиванок.
Головне правило: носити з однотонним одягом. Етнонамиста мають насичені кольори і одяг має стати для них спокійним фоном, щоб не виглядало крикливо і строкато. А поєднувати можна:
Перше. З класичною білою сорочкою чи однотонною блузою, спідницею та брюками навіть на роботу. З сорочкою та джинсами теж буде стильно і доречно на вечірці чи неформальному святі.
Друге. З сукнею-футляром, лаконічною, щоб вона «не забивала», а підкреслювала намисто.
Третє. З одягом (кардигани, светри, жилети) з шерсті, войлоку, грубої тканини.
А от з вечірніми чи коктейльними сукнями краще не поєднувати – дуже очевидний різнобій стилів вийде. Зрештою, спробувати можна.)

Новини партнерів

?