Фонд Yves Rocher нагородив жіночі екопроекти

У Києві відбулася 11-та церемонія вручення премії «Земля Жінок» 2020, на якій було відзначено найкращі жіночі екопроєкти.

Традиційно церемонію проводять в 15 країнах, де кожен рік обирають жіночі екопроєкти, що мають два обов’язкових фактори: 1) направлені на захист навколишнього середовища; 2) мають виражений соціальний або освітній характер.

Головна місія Фонду Yves Rocher – активно діяти на захист майбутнього та змінити світ на краще

Мета премії – підтримати жінок у їхній боротьбі за збереження навколишнього середовища. "Фонд Yves Rocher був заснований більше 25 років тому як втілення відображення цінностей сім’ї Роше та бажання повернути природі те, що вона так щедро дарує нам кожен день. Головна місія Фонду Yves Rocher – активно діяти на захист нашого спільного майбутнього та разом змінити світ на краще», – зазначає Жак Роше, президент Фонду Yves Rocher.

Екопроєкти в кожній країні ретельно відбирає поважне журі. Воно обирає трьох лауреаток, які отримують грант на реалізацію та розвиток своїх проєктів номіналом 5 000, 3 000 и 2 000 євро за І, ІІ та ІІІ місця відповідно. Лауреат І-ї премії бере участь у Міжнародному конкурсі в Парижі та має можливість отримати грант 10 000 євро за перемогу в міжнародному конкурсі серед усіх лауреаток І-ї премії серед країн, що беруть в ній участь.

До складу українського журі премії «Земля Жінок» увійшли головні редакторки жіночих видань, а також Євгенія Аратовська, кураторка проєкту «Україна без сміття», лауреатка премії "Земля Жінок" 2016 року, Тарас Тополя, соліст гурту "Антитіла", молодіжний посол UNICEF в Україні, амбасадор проєкту U-report, Ната Жижченко, лідерка гурту ONUKA, і Анна Запталова, генеральна директорка компанії "Ів Роше Україна".

Премію "Земля жінок"  отримали Світлана Петраковська, Яніна Лучейко та Надія Костіна

Журі оцінювали проєкти за такими критеріями: надійність організації/проєкту, позитивний вплив проєкту на навколишнє середовище, практична користь та соціальна важливість проєкту для місцевих громад та/або України в цілому, якість зв’язку проєкта з місцевими громадами та організаціями, історія досягнень / конкретні результати, обґрунтування бюджету, Мотивація та відданість керівника проєкту, оригінальність/інноваційність проекту, перспективи розвитку проєкту.

Премію 1-го ступеня отримала Світлана Петраковська з проєктом «Зелені янголи солоних озер». Проєкт направлений на захист прибережних захисних смуг солоного озера Бурнас за рахунок створення екобун (хвилерізів) з виноградної лози по периметру лиману, що забезпечують намивання нової берегової лінії, а також висадження 8,5 км 3-ярусного рослинного поясу з дерев та кущів, що укріплюватимуть схили берегів лиманів Бурнас, Алібей та Курудіол.

Проєкти-переможці спрямовані на збереження природи та адаптацію дітей-аутистів

Яніна Лучейко стала лауреаткою премії 2-го ступеня з проєктом «Відповідальне ставлення до природи для збереження природи Карпат». Проєкт направлений на збереження природи Карпат і здоров’я жителів від шкідливого впливу відходів шляхом запровадження сортування відходів і навчання відповідальному споживанню: створення книжки-посібника для навчання дітей дошкільного і молодшого шкільного віку про сміття і його вплив на здоров’я та природу, проведення екоакції з прибирання місцевості від побутового сміття, проведення екопікніків для дітей та їх батьків з метою навчання, екологічного виховання дітей.

Премію 3-го ступеня заслужила Надія Костіна з проєктом «Зцілення природою: лікування аутизму та дитячого церебрального паралічу». Проєкт має на меті адаптацію та реабілітацію дітей-аутистів, а також дітей та молоді з іншими фізичними та розумовими порушеннями шляхом природореабілітації. Завданням проекту є використання інноваційних американських та європейських методик з метою покращення станів аутизму та ДЦП у вихованців Лубенської спеціальної школи-інтернату.

Конкурс на подачу власних екопроєктів 2021 Фонд Yves Rocher відкриє зовсім скоро

Нагороди переможцям вручали Аташе з питань співробітництва Посольства Франції в Україні Шарль Метьйо, генеральна директорка компанії «Ів Роше Україна» Анна Запталова та фронтмен гурту «Антитіла» і молодіжний посол ЮНІСЕФ в Україні Тарас Тополя.

Конкурс на подачу власних екопроєктів 2021 Фонд Yves Rocher відкриє зовсім скоро і запрошує всіх бажаючих приєднатися та випробувати свої сили, щоб змінити цей світ і нашу планету на краще.

Детальніше про Премію «Земля Жінок» – за посиланням тут.

Рубрика: 

Новини партнерів