І задля підтримки українського кіно провели покази українських комедійних короткометражок «SMILE, UKRAINIAN!» Дубль #3. 
Повні зали, повні сміху – самі бачили й досхочу насміялися. Демонстрували шість фільмів у різних стилях: «Холодильник», «Формула паркану», «Операція ЖЕ», «Сходознавець», «Клуб невдах», «Голден Лав» – сатиричні, іронічні, чуйні і навіть до певної міри філософські.
Дивились і щиро раділи за наше кіно і почуття гумору режисерів. Дивувалися тільки, чому фільмів лише шість, чому не на великих екранах, чому ми досі про них не знали. Розпитали про все в організаторів «смайлу» режисера і актора Олександра Онуфрієва і фотографа Ольги Довгопол.

З короткометражним кіно у нас все добре. Його знімають, і, на щастя, робити це зараз дуже просто

Як виникла ідея показу комедійних короткометражок?
Олександр Онуфрієв: У 2013 році я зняв свою короткометражку «РЕАЛІТІ». Вона вдалася досить непоганою і навіть трохи кумедною. Захотілося показати її на великому екрані. Але демонструвати 18-хвилинний фільм і продавати на нього квитки було б дивно, і я кинув клич і знайшов п'ять відмінних комедійних фільмів своїх знайомих і друзів, молодих українських режисерів: Тоні Ноябрьової, Юри Ковальова, Лариси Артюгіної, Ольги Попової і Арсенія Бортника. «Перший дубль» «SMILE, UKRAINIAN!» відбувся наприкінці 2013-го, у тяжкий для країни час, другий дубль на початку 2014-го – у ще важчий. Але на обох показах у нас були повні зали. Люди потребували позитиву, і ми його дали!)

Як «почувається» короткометражне кіно в Україні? Воно існує? Хто його розвиває, підтримує?
О.О: З короткометражним кіно у нас все добре. Його знімають, і, на щастя, робити це зараз дуже просто. Досить мати фотоапарат або недорогу камеру і комп'ютер для монтажу. Великих витрат воно не вимагає. Актори і група часто погоджуються працювати за ідею і на перспективу. Багато коштів на знімання короткометражок виділяє держава. Але я, наприклад, роблю все за свої. Зате ні від кого не залежу і ні під кого не підлаштовуюсь. Багато чинять так само:)

 

Як добирали фільми для «третього дублю»?
Ольга Довгопол: За кількома критеріями. Перший: хронометраж фільму не мав перевищувати 20 хвилин. Другий: це комедія, знята після 2014 року. Третій: він мусив бути українським. Четвертий: хороший професійний рівень. І п'ятий, найголовніший: фільм не повинен містити й натяку на політику.

Чому в показі брали участь тільки шість фільмів? Більше не було чи, на думку оргкомітету, це найкращі?
О.О.: Нам надіслали близько 50 робіт. З них комедій – близько 40. З них знято професійно – близько 30. Я б не говорив, що ми відібрали кращі, я б сказав, ми вибрали ті, що найбільше відповідали нашій концепції. Було кілька класних робіт, але вони зачіпали політику. Ще декілька відповідних ми залишили про запас. А кількість – шість ­– продиктована ще й тим, що вона найкраще придатна для одного показу – трохи більше години. Є різноманітність, не набридає і хочеться ще :)

Напевне, з проведенням показів чи зі зйомками якоїсь із короткометражок теж пов’язані смішні історії?
О.Д: Ми любимо жартувати, полюбляємо розіграші, але… як організатори серйозного (хоч і комедійного) заходу радіємо, що за час підготовки і під час самих показів жодних курйозів не сталося:)

Які відгуки отримали і які плани будуєте?
О.Д: Відгуків – і просто схвальних і дуже захоплених – отримали багато. Півтори сотні точно. А якщо врахувати, що наші покази відвідало 700 глядачів, – це чимало! Приємно, що кіно сподобалося, що залишилось хороше відчуття після. Це означає, що треба продовжувати.

 

Нам теж цього хочеться! Олександр і Ольга пообіцяли готувати Дубль #4. А ще помріяли показати «смайл» в усіх містах України та за її межами – щоб усі знали, що українці дотепні і життєлюбні люди.

Фото Евгений Канаш

Рубрика: 

Новини партнерів

?