Микулинецький, Свірзький, Хустівський і ще 9 українських замків зареєструвались на Tinder

І це не жарт, а класна оригінальна ініціатива громадського проекту «12 вартових», щоб привернути увагу до напівзруйнованої культурної спадщини і допомоги відновити наші замки.

Саме тому в додатку для знайомств Tinder з’явились незвичайні профайли – замки-одинаки. «Самотність руйнує», – кажуть вони. «Я вже більше ста років один, мені давно хочеться познайомитись із кимось, розповісти свою історію, запросити друзів на вечірку або навіть організувати фестиваль… Або просто посидіти поруч та подивитись на захід сонця», – так представляються замки на сайті знайомств. Кожен з них – унікальна частинка історії Європи та України (найстаріший побудований в XI сторіччі). Тут жили королі та графи, тут вирішувалась доля європейських держав, тут збирались коштовні бібліотеки та колекції витворів мистецтва, але тепер кожен з них покинутий. За попередньою оцінкою експертів, якщо не вжити заходів, замкам лишилося не більше 60 років до повної руйнації.

Всього за добу в Tinder замки зібрали сотні вподобань і викликали жваве зацікавлення

У планах команди проекту – змінити підхід до збереження пам’яток культурної спадщини, зупинити руйнування в конкретних замках і розповісти про проблему всьому світу. Протягом проекту ведуться безперервні роботи з пошуку архівних матеріалів, прямої допомоги замкам і палацам (наприклад, реконструкція частини архітектурного ансамблю садиби Шарівка спільно з однією з німецьких компаній), і тих простих робіт, які можуть значно відстрочити процес руйнування: суботники, ремонт вікон та покрівлі та багато іншого. У серпні 2019 року на базі проекту був створений однойменний благодійний фонд «12 вартових», мета якого – зробити роботу з замками системною. Очільниця проекту – українська мандрівниця Лала Тарапакіна, авторка кількох путівників по Україні та експедиційного проекту «Знайдено в Україні».

Рубрика: 

Новини партнерів