«Чи ви заміжня? Чи плануєте дітей? Як відреагуєте на запрошення піти до ресторану?» — такі питання часто чують молоді дівчата на співбесідах. Підказуємо, як відповідати. 
Точніше, як поводитися на співбесіді, нашому оглядачу Мар’яні Кушнір розповіла HR-експерт сайту rabota.ua Тетяна Пашкіна.

 

«Давайте одразу домовимося стосовно того, що вважати некоректним. Інколи некомфортне запитання ейчара має досить невинне підґрунтя. Скажімо, є вакансія керівника довгострокового проекту. Тут потрібен фахівець, котрий буде працювати не менше трьох років. І в ейчара є багато способів, щоб дізнатися, чи зможе кандидатка втриматися стільки часу на посаді, бо буде вкрай незручно, коли посеред проекту наша керівниця піде у декретну відпустку – що тоді з тим проектом робити? Один із способів – розповісти про плани й очікування компанії, другий – спитати в кандидатки про її особисті плани на найближчі роки – одруження, народження дітей тощо. Але, погоджуся, не всім рекрутерам вдається бути тактовним і ненав’язливим, розпитуючи претенденток про їхнє власне життя.

Співбесіда – це партнерські стосунки. Тому й ставлення у сторін одна до одної базується на взаємній повазі. І цілком справедливо, коли під час розмови ви зауважуєте, що поставлене питання некоректне і не будете на нього відповідати. Не треба влаштовувати скандал або істерику – спокійна інтонація буде ефективнішою.

До речі, іноді компанії спеціально для кандидатки створюють нервову атмосферу. До прикладу, є вакансія асистента власника компанії, у якого крутий норов. І під час спілкування ейчар може попередити про це претендентку й продемонструвати, скажімо, у рольовій грі, як цей норов інколи проявляється. Тоді ви вже самі вирішуєте, чи комфортно вам буде працювати в такій атмосфері, чи оберете для себе щось інше, більш прийнятне. Колись я була свідком ситуації, як сама кандидатка в секретарки влаштувала керівнику «стрес-інтерв’ю», видаючи спокусливі аванси, чим здивувала й насмішила його.

 

якщо ви засумнівались, краще перестрахуватися і обирати серед перевірених роботодавців

Звичайно, в роботодавців різні корпоративні культури, різні стилі управління і через це можливі варіанти, коли, наприклад, керівник упевнений, що його асистентка має бути «2 в 1» – і працівник, і коханка. І, скажу чесно, не кожна з нас відкидає цю вимогу. Інколи дівчатам здається, що так легше зробити кар’єру. Це спірна думка, але залишимо її тим, хто з цим згоден. Звичайно, якщо розмова відбувається увечері в ресторані, легко припустити, що вам можуть запропоновувати щось не зовсім пристойне. Але, знову ж таки, тільки вам вирішувати – погодитись на запрошення чи коректно відмовитись. Та якщо ви вже зголосилися на таке спілкування, то маєте усвідомлювати, чим воно може закінчитися.

Зараз на ринку праці є багато пропозицій від компаній, які мають коректну гендерну корпоративну культуру. Тому, якщо ви засумнівались, краще перестрахуватися і обирати серед перевірених роботодавців. Запитайте у знайомих, які вже працюють у вашого потенційного наймача, пошукайте в інтернеті відгуки колишніх працівників цієї компанії. Підходьте зважено до своєї професійної перспективи. І все буде добре!»

До речі, база вакансій на www.rabota.ua постійно оновлюється, а на https://thepoint.rabota.ua/ знайдете корисну інформацію з професійного розвитку.

Новини партнерів