Від коментаторів-критиканів чи відвертого цькування – того, що зараз називають кібербулінг.
Зараз він виріс до таких масштабів, що цілком прирівнюється до проблеми вірусів, зламів сторінок і нав’язливого спаму. Бо кібербулінг не обмежується лише образами під щойно розміщеним фото. Це й принизливі світлини чи відео, без дозволу оприлюднені в Instagram, Facebook і YouTube, фальшиві профілі та веб-сайти, створені з метою когось заплямувати. Кажуть, кожен другий користувач соцмереж хоч раз стикався із чимось схожим. На жаль, «мережевий тероризм» інколи закінчується не просто зіпсованим настроєм, а й справжніми трагедіями, і кількість їх стрімко зростає. 

Google Україна навіть запустив кампанію Voice4Good, аби боротися з цією напастю.

Знешкодити повністю різних хейтерів (критиканів тобто) у мережі навряд чи вдасться, а от дати відсіч конкретним «доброзичливцям» цілком можливо.

Тримайте свої облікові записи у безпеці – придумайте «хитромудрий» пароль і інколи змінюйте його, щоб зловмисники не могли зламати ваш акаунт і постити від вашого імені. 
Не встрявайте у мережеві баталії – собі дорожче. Це ж тільки віртуальний простір, не більше.
Одразу видаляйте образливі коментарі, якщо є така можливість. Без відповіді. А нападника – в бан!
Повідомляйте про факти кібербулінгу провайдерів послуг (Facebook, Twitter, Instagram чи чим ви там користуєтесь), адміністраторів форумів і сайтів.
Якщо агресор уже опублікував про вас якийсь образливий пост чи відео – вимагайте від адмінів його негайного вилучити, але морально приготуйтеся, що хтось це вже побачив і десь у просторі Інтернету є копії. Тіштеся тим, що ця інформація швидко потоне в океані іншої.
Запасіться терпінням і не переймайтеся. Кібербулери рідко фокусують увагу на своїх жертвах довгий час.

 

Незабаром Google Україна викладе в інтернет серію роликів з порадами й особистими історіями відомих українських блогерів, як протидіяти нападкам у мережі, як відрізнити конструктивну критику від булінгу, як боротися з брудом у коментарях і як у цій «битві» не зламатися. Кожна українка, до речі, теж може долучитися і розповісти про свій досвід у відео і в коментарях з хештегом #Voice4Good. Треба ж разом робити онлайн-спілкування комфортнішим.
О! Ледь не забули – ставте лайк, якщо ви не хейтери.

Новини партнерів