Є три причини і три рішення – тренери розказали. 

Але спочатку розказали їм ми: є абонемент у самий модний TRX-клуб, адідасівські лосіни з кишенькою для плеєра, новенька my bottle і навіть фітнес-успіхи – впевнені 50 присідань «пістолетиком» і 100 качань нижнього пресу, а от самого пресу і підтягнутої попи так і нема. Тобто живіт, звичайно, став пласкішим, ноги стрункішими – займаємося ж, але без от тих м’язових красивостей, як у моделей з «вікторіясікрет».

 

Думали, не допрацьовуємо на тих ті-ер-ексовських петлях, і додавали ще десять присідань-віджимань-стрибань – аж до сьомого поту. І додавали б спересердя ще більше, але вчасно потрапили до тренерів зі здорового способу життя Академії Amway Юрія Журавського, Анастасії Гончарової і Владислави Барзилович. Всі троє з розумінням посміхнулися: наша «проблема» типова для більшості дівчат, які займаються самі, без тренера і без розуміння фізично-хімічних процесів в організмі під час силових навантажень. І ця самостійність і необізнаність є головною причиною неефективності отих присідань-віджимань: бо тренер пояснив би, що, як і для чого робити, а що робити взагалі не можна. Бодай одне ознайомче заняття з професіоналом все-таки треба взяти: щоб зважити свої сили і підібрати потрібні саме нашій фігурі вправи та інтенсивність, а не універсальні комплекси з ютюбу а-ля «супер-прес за 6 хвилин».

 

Супер-прес, кажуть тренери Академії Amway, просто так не накачається ні за 6, ні за 60 хвилин, якщо не підживити м'язи до занять, не допомагати їм під час і не відновлювати після.

Перше. Для повноцінної роботи м'язам потрібен не подвійний сет присідань, а повноцінна енергія. Можна чесно пропихтіти 50 разів і ще десяток, але лише виснажитись – бо кожен силовий рух це, простими словами, окислення і мікротравми м'язів. Для появи кубиків потрібно зовсім інше: вітаміни групи В, цинк, кератин і складні білкові реакції. Олімпійці і професійні спортсмени це знають і за півгодини до тренувань випивають спеціальні вітамінні коктейлі, які підживлюють м'язи. Для звичайних дівчат, як ми, яким потрібні не рекорди, а просто красиве тіло, створили лайт-варіант коктейлю – енергетичний комплекс Amway Sports Nutrition XS ™ Pre-Workout Drink. З вигляду – порошок у зручних порційних стіках, розводиться у склянці води, схоже на тархун. П'єш за півгодини до тренування і спокійно без супернадривів робиш свої стандартні 40 присідань – м'язи вже працюватимуть на повну.

 

Друге. Для ефективного тренування не достатньо пити просту воду. Здивовані? І ми – вона ж відновлює водний баланс, це прописна істина. Так, кажуть тренери, але проста вода не відновлює півтаблиці Мєндєлєєва, яка виходить з нашим потом під час стрибань-віджимань-скруток. Наприклад, вкрай важливі солі – калій, магній, натрій, так звані електроліти, без яких тіло швидко втомлюється, а м'язи можуть навіть схопити судоми. Щоб уникнути цього, всі професійні спортсмени п'ють не просту воду, а «підсолену» – називається ізотонік. Насправді вона не солона і до неї додають не звичайну кухонну сіль, а корисні солі, ще глюкозу, кверцетин, трошки апельсину чи лайму для смаку – сама на кухні таке навряд чи набовтаєш. Краще скористатися готовою сумішшю від XS™ – теж у порційних стіках, розводити можна прямо у пляшечці з простою водою і пити невеличкими дозами під час тренування. До дна. До речі, ізотоніки треба пити всюди, де ви потієте: на пляжі, у сауні, наприклад.

 

Третє. Для росту м'язів потрібно відразу поїсти – протягом першої години після тренування. Не радійте, йдеться не про пасту чи тістечко а-ля «я ж заслужила», а про білок, причому швидкозасвоюваний. Саме завдяки йому з'являється рельєф на животі і красива лінія бедра. Хоч би як акуратно ви тренувалися, білкові ланцюжки у м'язах все одно рвуться і якщо не «закрити» ці «білкові дірочки», вважайте, що присідали-стрибали-скручувалися дарма. Ну добре, не зовсім дарма: все-таки кров розігнали, калорії витратили, розрухалися. А щоб ще й м'язи наростити, їх необхідно якнайшвидше поповнити білком. Колись всі спортсмени їли після тренування варені яйця, тепер і вони, і ті, хто хоче привести своє тіло у гарну форму, беруть протеїновий коктейль чи протеїновий батончик. У Sports Nutrition такий теж є, навіть з шоколадним і ванільним смаком. Вживати можна не лише після тренування, а замість пізньої вечері, якщо не хочете наїдатись шматом м'яса, або ж як перекус, якщо м'яса під рукою нема, а їсти хочеться.

 

Взагалі, кажуть тренери, всі ці продукти – ізотоніки, протеїновий коктейль чи батончики – виручать і поза спортом. Між іншим, зараз у Європі на них справжній бум серед тих, хто веде здоровий спосіб життя і стежить за харчуванням. Навіть не заради накачаного пресу.

Новини партнерів