Знайшли 5 способів і один «квадрат Декарта», щоб не схибити у різних життєвих питаннях.
Від простого «стригтися чи ні», так і доленосного «чи звільнятися з роботи». До речі, перше, що радять психологи: не боятися помилкового рішення, бо все завжди можна «перевирішити» і змінити, доки – хоч як цинічно це звучить – «ми живі, і на труну не падає земля». І зопалу обстрижене волосся можна сто разів відростити, і нову роботу знайти. А щоб вирішити правильно з першого разу, ті ж психологи порадили наступне:

обов’язково… поїжте і відпочиньте. Тільки не кривіться скептично. Чиста біологія: низький рівень цукру в крові і «гормонів щастя», сповільнена робота мозку, збуджені нервові закінчення і, як наслідок, незваженість, квапливість, роздратованість. Тому спочатку обід, міцний сон і лише тоді вирішуйте, чи купувати ту дорогущу сумку і чи надсилати «прощального листа» тій істеричній замовниці. Жодних рішень, коли голодні чи втомлені.

запишіть плюси і мінуси варіантів рішень. Пораді сто років, і саме тому вона працює. От пошлеш ту замовницю – в плюсі моральне задоволення і кілька вільних робочих годин, мінус – гнів керівника, зіпсована репутація, нуль премії. Одразу «картина маслом».

визначте «ціну провалу». Забудьмо на секунду про розтиражоване позитивне мислення і чесно собі відповімо, що втратимо, якщо рішення виявиться хибним. Від найлегшого до найгіршого наслідку. Умовно кажучи: ви купите чергову дорогущу сумку, то а) сидітимете на хлібі і воді б) вислухаєте від чоловіка лекцію про марнотратство в) не подаруєте мамі новий тонометр г) далі по списку. Ви не купите сумку, то що найгірше станеться? Порівняйте «найгірше» обох варіантів і прийміть рішення.

 

Часто ми бачимо лише очевидні два-три рішення. А їх насправді може бути більше

зробіть хоч щось для кожного варіанту рішення. Така собі «проба пера»: покажіть омріяну сумку подружці, складіть чернетку листа замовниці і відкладіть на час. Дослухайтеся до своїх відчуттів: ще більші сумніви чи, навпаки, полегшення – ваші найкращі підказки.

розширте кількість варіантів. Часто ми бачимо лише очевидні два-три рішення. А їх насправді може бути більше. Та ж сумка (найпростіший приклад): її не обов’язково купувати вже й одразу і потім докоряти собі. Загугліть: може будуть знижки, може є схожі і дешевші, може є… розстрочка врешті-решт:)

намалюйте «квадрат Декарта». Теж не знали, що це) Виявляється, дуже популярна психологічна техніка прийняття рішень, хоча придумав її фізик, математик і трошки філософ француз Рене Декарт. Ділимо аркуш на 4 квадрати, в кожен вписуємо по запитанню: хороші наслідки, якщо прийняти саме це рішення; хороші наслідки, якщо це рішення не прийняти; погані наслідки, якщо прийняти це рішення; погані наслідки, якщо це рішення не прийняти. І чесно у кожен квадратик вписуємо відповіді. По суті, техніка об’єднує згадані способи «плюсів-мінусів» і точно виручить, якщо ті не допомогли.

Яким способом вирішите скористатися?:)

Новини партнерів