Три поради, як через замети й ожеледицю самим не впасти й не забитися.
Щоб не було, як у відомій комедії «йшла – послизнулася – отямилася – гіпс», розпитали взуттьовика, медика і навіть спецназівця.

Перше. Взуваємося правильно. Відкладаємо високі підбори і навіть… гладкі підошви. Так-так, ті що зовсім пласкі і «зручні, як капці» – послизнетесь в таких одразу. На таку погоду годиться лише взуття з протектором на підошві – високій, з рівномірним, глибоким та направленим у різні боки «малюнком».
Пам’ятайте: чим вона м’якша, тим краще зчеплення з поверхнею. До того ж на холоді матеріал твердішає, то ж якщо підошва і так тверда, то на морозі точно перетвориться на стрімки лижі. Якщо підходящого взуття нема, знайдіть войлок (ага, той з американських валянок), приклейте клеєм «Момент» чи подібним кілька смужок на підошву. Такого захисту може вистачити десь на тиждень.
Якщо нема войлоку вдома, обмежтеся просто клеєм «Момент». Змійкою витискаємо з тюбіка прямо на підошву, чекаємо кілька хвилин і акуратно більш-менш дрібним зигзагом розмазуємо по поверхні.
Ще продають спеціальні наждачні смужки на липкій основі (є у будівельних та господарських магазинах) – можна приклеїти їх на підошви і забути про фігурне катання на найближчі пару виходів на вулицю.
Самі не перевіряли, але, чули, що деякі умільці наносять на підошву клей і, доки він не висох, посипають піском.

 

не думайте, як в цей момент виглядаєте – важливіше не забитися, а не те, що подумає про вас незнайомець-перехожий

Друге. Рухаємося правильно. Перш за все, витягайте руки з кишень. Бо ж рухи руками допомагають втриматися на ногах, а якщо вже не втрималися, то зменшують ризик забити голову. Не піднімайте ноги високо, намагайтеся ступати на повну підошву, дрібними кроками. І звичайно ж, усю увагу сконцентруйте на процесі руху, тобто не відволікайтеся на милування пейзажем і особливо розмови по телефону.

Третє. Падаємо правильно. Спробуйте встигнути присісти. Якщо навіть не вдасться відновити рівновагу, то хоча б приземлення буде м’якішим.
Завжди намагайтеся впасти на бік: на всю поверхню сідниці чи стегно. Це пом’якшить удар. Спробуйте згрупуватися і не розмахуйте руками, щоб не зламати при падінні. Падаючи назад, вигніть спину дугою, підборіддя притиснути до грудей, руки до тулуба – ціліші будете.

І, головне, не думайте, як в цей момент виглядаєте – важливіше не забитися, а не те, що подумає про вас незнайомець-перехожий. А тепер ідіть і перевзуйте свої красиві чоботи на шпильці.

Новини партнерів