Склали маршрут, щоб побачити місто, побувати в купальні і навіть на виставці Тутатхамона.

Європейським столицям зима не дуже пасує. Так і з Будапештом: краса будівель губиться у ранніх сутінках, вогкий вітер з Дунаю жене перехожих з вулиць у затишок кав’ярень, навіть бронзові скульптури ніби щуляться. Втім, ввечері угорська столиця розквітає пишною ілюмінацією, запевняє наша авторка Світлана Кабиш і своїми враженнями і детальним звітом про вікенд доводить, що Будапешт вартий любові з першого погляду навіть у таку пору.

Будапешт вабить дедалі більше туристів. Це я відчула, ще плануючи подорож

«Для мене це не перший і навіть не сотий погляд, але незмінно закоханий. І взимку, і в негоду, і в…. туристичну навалу. 
Насправді, Будапешт вабить дедалі більше туристів. Це я відчула, ще плануючи подорож. Знайти житло виявилося непростою задачею, і номер у тризірковому готельчику на двох останніх поверхах житлового будинку схопила обома руками. Байдуже, головним для мене було розташування: дві лінії метро і купа автобусів.

Далі – дорога. Літак прибув вчасно, сів м’яко (стук-стук по дереву). Здавалося, півдня у Будапешті законно мої. Та плани й тут скорегувала його популярність. Близько години зайняла черга на паспортний контроль в аеропорту. Потім коло стійки бусиків-шатлів, запропонували чекати близько півгодини. Е, ні, думаю, згаяти час та ще й віддати кревні 17 євро за проїзд?.. І вирішила купити туристичний абонемент – Budapest Card. Одразу на 48 годин. За 32 євро. Звичайно, могла доїхати автобусом #100 за 3 євро у самісінький центр, на площу Деак, де перетинаються три з чотирьох ліній метро. Але попереду було багато переїздів містом, а щоб ви знали, один талончик на будь-який громадський транспорт коштує більше 1 євро, і контролери невблаганні. До того ж, я мала плани на музеї та інші приємності, які з цим абонементом стають значно дешевшими або й взагалі безкоштовними.

Отже – подумала я – більше жодних завад побаченню із любим мені містом. Замість планованої години, дісталася з аеропорту за три, і вже сутеніє? Що ж, зроблю сутінки яскравими!

виставка «Загадка й скарби фараона Тутанхамона» триває в Будапешті до 1 березня 2020 року

…І пішла на виставку «Загадка й скарби фараона Тутанхамона» у Komplex Event. Звичайно, якщо ви вже бачили їх у музеї Каїра, то о’кей, але я скористалася нагодою у Будапешті. Тут класна побудова експозиції: від короткої історії Єгипту часів правління Тутанхамона, розповіді про нього самого – фараона, що зійшов на трон дев’ятирічним хлопчиком, а у вісімнадцять його вже й не стало, через насправді захопливу історію знайдення гробниці впертим Говардом Картером, до усіх тих сотень неможливо прекрасних виробів, що знайшли у гробниці. Боги й богині на чолі із витонченим Анубісом. Зворушливий – малесенький – дитячий трон, такого ж розміру символи влади фараона, іграшки, косметичні причандалля. Колісниці, зброя, посуд, скрині, взуття, меблі – все, що могло знадобитися правителю у потойбіччі. Ну й, звичайно, відомі на увесь світ золоті труна та маска Тутанхамона. Золото, золото, золото. Кілька сяючих залів, кілька фільмів, багато інформації на стендах. Фотографувати – на здоров’я, ще й зможете сказати, що були не в Угорщині, а в Єгипті. Встигнути – легко, бо виставка до 1 березня 2020 року. Знайти – без проблем, п`ять хвилин пішки від тієї ж площі Деак. Аудіогід говорить англійською та німецькою – тож вперед, по знання та естетичну насолоду.

повз гламурні вітрини вулиці, яку зараз більше знають як Fashion Street, можна вийти у самісіньке серце міста, на площу Верешмарті

Вийшла з музею – і там все вже сяє. Через заповнений сувенірами пасаж Ґожду знов на площу Деак, далі, повз гламурні вітрини однойменної вулиці, яку зараз більше знають як Fashion Street, у самісіньке серце міста, на площу Верешмарті, від якої відходить завжди людна й багатомовна вулиця Ваци. Забігти у славетну кондитерську «Жербо»? Ні, хоч угорські тістечка люблю страшенно, та йду далі, на набережну. І тут, скільки б я не поверталася до угорської столиці, завжди перехоплює подих: мости, перетворені ліхтарями на низки перлів, Замковий пагорб із Королівським палацом та мереживним Рибальським бастіоном… У туманному повітрі вогні підсвітки розмиваються, огортають пастельним серпанком то пишні, то витончені будівлі на пагорбі. Таким стає й Парламент, і навіть старенький трамвай номер 2, який курсує уздовж набережної і чудово може замінити екскурсійний автобус для вечірньої прогулянки.

До площі Героїв, до речі, йде найстаріша на континенті гілка підземки

У Будапешті користуйтеся громадським транспортом між головними «центрами тяжіння»: Замковим районом, «серцем» міста, площею Героїв. До площі, до речі, йде найстаріша на континенті гілка підземки. А там колонада вождів та королів, велелюдна ковзанка у розкішних декораціях готичного замку Вайдахуняд, Музей образотворчого мистецтва. В останньому саме проходить гучна виставка – Рубенс із Ван Дейком та іншими фламандськими майстрами,120 знаних творів із сорока музеїв світу. Виставка, що триватиме ще місяць, сама по собі варта візиту до угорської столиці. Хоча навіть без цих шедеврів Музей має багату колекцію угорського та європейського живопису, скульптури. А в античних залах, де я (сором-сором) побувала вперше, знайшлася несподіванка… знов на єгипетську тему! З нагоди відкриття розділу Стародавнього Єгипту 80 років тому порцелянова мануфактура Херенд виготувала малесенькі й гарнесенькі тематичні фігурки. Знайдіть неодмінно!

Зранку в зазвичай аж занадто людних басейнах купалень зовсім порожньо – вибирай комфортну температуру купелі

Та залиште час і на славетні терми, тим більше, що із туристичним абонементом одна з них – «Лукач» – безкоштовна, на інші – хороша знижка. Я ж, скориставшись тим, що найпопулярніша із будапештських купалень, «Сечені», працює з шостої ранку, попрямувала туди просто в день відльоту. О 6:10 у зазвичай аж занадто людних басейнах зовсім порожньо – вибирай комфортну температуру купелі! Та я виходжу на вулицю, занурююсь спершу у густу пару, а потім у 38С лікувальної водички – взимку це просто вау… Півтори години – і щаслива біжу допаковувати у валізу мокрий купальник і капці із легким запахом сірки. І хай на шопінг у мене часу не було, та вражень вистачить. До весни чи до наступної виставки чи просто до наступного побачення із моїм любим Будапештом.

Новини партнерів

?