Чат-боти, довгожительство, онлайн-навчання і ще 6 трендів, які нас чекають у найближчі роки.
Дізналися про них на щорічному бізнес-форумі «Інновації в комунікаціях. Тренди 2019» від Оксани Тодорової – автора книги «МАЙБУТНЄ: тренди та ідеї», президента Асоціації корпоративних медіа України, організатора конкурсу «Найкраще корпоративне медіа України», в якому цьогоріч взяли участь аж 119 проектів.

Діджиталізація в бізнес-комунікаціях
Впровадження чат-ботів повільно, але впевнено зростатиме. І до 2020 року більшість комунікаційних процесів між бізнесом і клієнтами, які можна описати алгоритмом, будуть автоматизовані. Довідкова інформація, актуальні питання – це сфера, в якій чат-боти справляються значно ефективніше і дешевше живої людини. Сьогодні чат-боти на основі штучного інтелекту вже вміють розпізнавати слова і відповідати на дзвінки, що дозволяє розвантажити колл-центри і збільшити швидкість взаємодії з клієнтами.

Поширення мобільних додатків
Великі компанії продовжують застосовувати зручні мобільні додатки з функціями корпоративного порталу. За допомогою цієї технології співробітники можуть вирішувати різні запити. Наприклад, бронювати кімнати для переговорів, дізнаватися контакти співробітників з інших підрозділів за номером авто або посадою, бути в курсі тренінгових програм компанії, брати участь в генерації ідей, стежити за новинами компанії з будь-якої точки світу, вітати з днем ​​народження колег. Як приклад – мобільний додаток компанії МХП, де можна дізнатися контакти співробітників, курс валют, зареєструвати гостей, замовити транспорт, дізнатися меню їдальні і подивитися чи є там зараз черга, дізнатися графік корпоративної «розвозки», прогноз погоди і поспілкуватися в чаті з колегами на різні теми.

Екологічні ініціативи. Дотримання концепції Zero waste «нуль відходів»
Філософія екологічного ставлення бізнесу до природи проявлятиметься на різних рівнях: від участі в глобальних програмах до елементарної заміни пластикових стаканчиків на паперові біля офісних кулерів. Надмірне споживання і постійні непотрібні покупки будуть замінені орендою, що дозволить зберігати офісний і житловий простір від захаращення.
Прикладом мінімізації впливу діяльності компанії на екологію є участь готелю Radisson Blu в екологічних ініціативах спільно з компанією FirstClimate. Після проведення заходу в готелі Radisson Blu вираховують викиди вуглекислого газу в тоннах (кілограмах) і оплачують з отриманих коштів від івенту кожен kgs CO2 за кожного учасника конференції. Після заходу ви можете запитати у менеджерів готелю CO2-звіт і дізнатися частку вашого внеску в захист нашої планети.

Створення ком'юніті навколо бренду – важлива складова комунікацій 

Філософія lifelong learning
Тривалість життя до 2030 року практично подвоїться. Ця ситуація вже впливає на зміну ставлення до навчання. Базова освіта буде постійно доповнюватися, апгрейд знань співробітників перейде в розряд системних. Наприклад, в компанії «Креді Агріколь Банк» створено команду співробітників Digital Community. Вони вивчають тренди в діджитал-технологіях і на постійній основі проводять навчальні тренінги у всіх філіях банку. Кількість онлайн-програм навчання і Blended learning (змішане навчання) зросте в геометричній прогресії. В кінцевому рахунку, стане абсолютно не важливо, скільки вам років. Старістю в майбутньому вважатиметься небажання або неможливість проходження людиною чергового витка трансформації.

Зростає цінність живого спілкування
Створення ком'юніті навколо бренду – важлива складова комунікацій. Скажімо, такий клуб спілкування в форматі Н2Н для дизайнерів і архітекторів створила компанія «Агромат». Зустрічі, наповнені презентаціями новинок, розважальною програмою. Найяскравіші моменти висвітлені в соціальних мережах, на відеоканалі компанії на YouTube і в друкованому виданні «Кераміка».
За таким же принципом побудовані комунікації kmbs. На резонансні зустрічі з лідерами думок політичного і бізнес-сегментів приходять випускники бізнес-школи. Обговорення актуальних тем переноситься у соцмережі і на сторінки учасників івенту. Щороку kmbs видає дайджест з інтерв'ю запрошених експертів. Резонанс такої комунікативної політики об’єднує випускників школи, вони стають відвідувачами інтелектуальних подій kmbs та, з часом, переходять в категорію студентів різних навчальних програм бізнес-школи.

Проникнення мистецтва в бізнес-комунікації
Нещодавно ТМ «Моршинська» випустила лімітовану партію води в 10 мільйонів пляшок, на етикетках яких представлені міста України з маршрутами для відвідування арт-муралів. Таким чином «Моршинська» розвиває внутрішній туризм, зміцнює емоційний зв'язок між українцями. Ще один цікавий приклад корпоративного В2В подарунка з арт-складовою для жінок реалізувала компанія «Київстар». Так, починаючи c 2015 року щорічно, компанія дарує жінкам бізнес-партнерам шовкову хустку. Дизайн принта для хустки в різні роки розробляли українські дизайнери: Міла Негру, Пустовіт, Олена Рева, Бевза. Таким чином, «Київстар» пропонує бізнес-партнерам з топ-менеджменту зібрати ексклюзивну колекцію хусток, формує ефект очікування в період весняних свят, що додає в комунікації емоції і wow-ефект.
Арт буде і надалі в тренді корпоративних комунікацій, внутрішніх івентів на сімейних вікендах компанії, під час корпоративних свят для співробітників і клієнтів.

Виробляємо імунітет до Fake news
Приклад того, як легко аудиторія вірить Fake news, недавно продемонструвала Еліна Слободянюк в експерименті на своїй сторінці в facebook. Вона розповіла вигадану «Історію про відомий жест показувати середній палець руки» і про те, як фраза pluck yew нібито трансформувалася в fuck you. Цей допис зібрав близько 200 лайків і більше 40 репостів, десятки захоплених подяк від читачів.
Через якийсь час Еліна зізналася в коментарях, що історія повністю вигадана, і пост був створений для перевірки пильності аудиторії до завідомо неправдивої інформації. Чим вище довіра до джерела інформації, тим ми менш критичні до сприйняття кожного повідомлення. Чим гарячіша тема, тим менше бажання перевірити достовірність і вища спокуса включитися в резонанс – зробити репост. Бажання людей відповідати моді, актуальним течіям, трендам часто грають злий жарт, і кожен з нас може стати провідником завідомо неправдивої інформації або жертвою інформаційних атак недобросовісних конкурентів.
Нам необхідно критично сприймати інформацію, контрінстинктивно – спочатку думати, а потім робити, бути відповідальними авторами і ретрансляторами. У світовій практиці за поширення неправдивої інформації в інтернеті і, зокрема, в соцмережах вже передбачені серйозні штрафи.

Хороші історії запам'ятовують назавжди, переповідають їх друзям, вони стають смисловим наповненням івентів

Прояв душі бізнесу через storytelling
Факти і цифри – це мішки з піском. Вони важкі і нецікаві. У бізнес-комунікації їх потрібно наситити здоровим глуздом і емоціями. Історії бізнесу не працюють частинами. Вони сприймаються цілком і цінність їх в тому, що вони торкаються душі слухача. Хороші історії запам'ятовують назавжди, переповідають їх друзям, вони стають смисловим наповненням івентів. Адже сьогодні компанії змагаються не за частку гаманця, а за частинку серця клієнта. Тому такий навик, як перехід від скрінів – жорстких мовних модулів у комунікаціях до живого і гнучкого спілкування з умінням розповідати доречні корпоративні історії стає дуже затребуваним.

Комунікації з wow-ефектом
Тематичні корпоративні свята, підкорення вершин, рафтинг, квести по історичних пам'ятках міста, корпоративні подорожі – всі ці активності формують лояльність співробітників. У «Креді Агріколь Банку», наприклад, проводяться щорічні велопробіги. У них бере участь більше 600 співробітників, вони одночасно стартують в шести містах України і в цілому долають понад 70 км.

Отже компанії крок за кроком від егоцентричної конкуренції переходять до співпраці, від командно-адміністративного стилю управління – до гнучкого стилю з елементами коучингу.

То як: перевіримо за кілька років?)

Рубрика: 

Новини партнерів