Дві акторки і одна віце-Міс Всесвіт, які не поступалися Грейс Келлі чи Аві Гарднер. 
Імена цих кінодів 1940-50-х років, на жаль, не так відомі, як голівудських, втім вони мали і вроду, і талант, і визнання у всій Східній Європі. Інформацію про них знайшла Тетяна Яцечко-Блаженко (інформаційно-розважальний портал UA Мodna).

Тамара Вишневська
Народилась 1919 року в селі Варковичі на Дубенщині в українсько-польській родині. Ще в шкільні роки вона розіслала свої фото до різних журналів і чекала на запрошення для зйомок. Навчалася у Варшаві в драматичній школі. Першим звернув увагу на талановиту дівчину німецький кінорежисер Пауль Вегенер, який 1935 року забрав її до Берліна, де Тамара і стала акторкою кіно.

Дебют дівчини відбувся в 1935 році, Тамарі саме виповнилось шістнадцять. Успіх молодій актрисі принесли стрічки "Прокажена", "Ординат Міхоровський", "Дівчина шукає кохання", "Жінки над проваллям", "Троє гульвіс", "Дружина і дружина", "Крізь сльози щастя", "Дівчата з Новолипок", "Білий негр".

В 1930-х роках Тамара між зйомками в кіно активно навідувалась до міста Луцька, в якому проживала її сім'я та шкільні друзі. Тут акторка багато фотографувалася з місцевими кіноглядачами та роздавала автографи, про що писали навіть в тодішній місцевій пресі. З вітрин луцьких фотосалонів на пішоходів дивилися світлини молодої акторки.

В 1937 році Тамара під час зйомок у кіно познайомилася з продюсером фільму Владиславом Мікошом. Це було кохання з першого погляду. Владислав був старший на 12 років. Того ж року вони одружилися, у них народилася донька Ірен. З початком Другої світової війни родина Вишневських переїхала з Луцька до Варшави.

 

Барбара Крафтувна
Народилася 1928 року в родині луцького архітектора Тадеуша Краффта. В 1948 році закінчила драматичну студію при "Старому театрі" у Варшаві. Її керівником був Іво Галл – один з найвизначніших акторів та сценографів тогочасного польського театру.

Актрису з красивим глухим голосом відразу ж після закінчення театральної студії запрошують на радіо, також вона активно виступає на естраді як співачка, працює на телебаченні в якості ведучої.

За своє життя Барбарі поталанило грати на сценах театрів польських міст Гданська, Лодзі, Вроцлава, Варшави. Першу роль у фільмі дівчина отримала в 1953 році – це була стрічка режисерів Я. Рибковського і Я. Фетке "Справа, яку треба залагодити".

Справжній успіх та популярність акторці приніс фільм "Попіл і алмаз" (1958). Барбара працювала з відомими польськими режисерами Войцехом Хасом, Анджеєм Вайдою, Янушем Моргенштерном. Одна з її найвідоміших робіт – роль у фільмі Хаса "Як бути коханою" (1962). У 1982 році Барбара переїжджає до США, де проживає шістнадцять років, а в кінці 1990-х повертається до Польщі. Про роки свого перебування в Луцьку актриса видала книгу в 2016 році під назвою "Крафтувна в країні чарів", написану в формі діалогу з польським драматургом Ремігіушем Гжеля.

 

Аліція Бобровська
Народилася в 1936 році в місті Володимирі-Волинському. Після війни, коли Аліції виповнилось дев'ять років, її сім'я переїхала до Польщі, де постійно переїжджала з місця на місце, врешті-решт оселившись на півночі у Гданську. В 1957 році на першому післявоєнному конкурсі Міс Полонія, який проходив у Кракові, Аліція здобула перемогу (перед тим останній конкурс відбувся у 1937 в Парижі). Перемога дала можливість взяти участь в конкурсі Міс Всесвіт 1958 року, який проходив у штаті Каліфорнія, США. За результатами голосування, Аліція стала IV Віце-міс Всесвіту, не будучи професійною моделлю.

Одразу після конкурсу перед 22-річною Віце-міс відкрились нові горизонти, а саме їй було запропоновано престижну роботу в індустрії краси США. Член журі конкурсу актор Марлон Брандо був зачарований красою конкурсантки і пророкував їй велике майбутнє в Голівуді, але Аліція не погодилась на вмовляння. Всесвітньо відома корпорація косметики Max Factor захотіла, щоби Бобровська стала обличчям бренду на рік, але Аліція відмовилась від контракту і поквапилась до коханого, який чекав її в Польщі. Крім того, дівчині потрібно було закінчити навчання.

В 1959 році вона отримала диплом лялькового відділу Краківської державної вищої театральної школи імені Людвіга Сольського. Її перший кінодебют відбувся в 1960 році у фільмі "Сучасна історія". Найвідоміші фільми з участю Аліції – "Подружжя з розуму", "Канікули ката", "Його дві дружини", "Велике кохання Бальзака", "Візит", "Париж-Варшава без візи", "Сучасна історія".

Рубрика: 

Новини партнерів