Підсумки і переможці Одеського міжнародного кінофестивалю.
20 липня в Одеському академічному театрі опери та балету відбулась урочиста церемонія закриття цього без сумніву визначного та ще й ювілейного фестивалю.

На дев'ять днів – з 12 до 20 липня – глядачі, фахівці кіноіндустрії, актори, продюсери, журналісти поринули у світ українського та закордонного кіно і в результаті обрали найкращих на урочистій церемонії закриття.

Володарем «Золотого Дюка» у Національній конкурсній програмі стала стрічка «Мої думки тихі»

За результатами глядацького голосування головні призи Одеського міжнародного кінофестивалю – Ґран-прі – в Міжнародній конкурсній програмі отримали одразу дві стрічки - «А потім ми танцювали» (реж. Леван Акін) та «Додому» (реж. Наріман Алієв), а у Національній конкурсній програмі – стрічка «Мої думки тихі» (реж. Антоніо Лукіч).

Першим оголосили переможця Конкурсу європейських документальних фільмів, яким став фільм «Бо ми мужики» (реж. Петтер Соммер, Ю Вемуд Свендсен). Нагороду вручили члени журі Білл Ґуттентаґ, Соня Кронлунд та Дар’я Бассель. Спеціальну згадку журі Конкурсу європейських документальних фільмів отримала стрічка «Для Сами» (реж. Ваад аль-Катеб, Едвард Воттс).

Днем раніше були вручені перші нагороди 10-го Одеського міжнародного кінофестивалю – дипломи ФІПРЕССІ: найкращим українським повнометражним фільмом став «Мої думки тихі» (реж. Антоніо Лукіч), а найкращою українською короткометражною стрічкою – «У нашій синагозі» (реж. Іван Орленко).

Українська стрічка "Додому" розділила головну нагороду фестивалю - Ґран-прі Міжнародної конкурсної програми

Спеціальну згадку журі Національного конкурсу отримав Андрій Лідаговський за роль в стрічці «Мої думки тихі» (реж. Антоніо Лукіч).

Журі Національного конкурсу Ніколас Елліот, Йоанна Кос-Краузе, Манія Акбарі та Іванна Дядюра обрали найкращий український короткометражний фільм, яким став «Секрет, Дівчинка та Хлопчик» режисерки Оксани Казьміної.

Володарем «Золотого Дюка» у номінації повнометражний фільм обрали «Тато – мамин брат» (реж. Вадим Ільков). «Дюка» за найкращу акторську роботу у Національному конкурсі отримала Ірма Вітовська за роль у стрічці «Мої думки тихі» (реж. Антоніо Лукіч). У категорії «Найкраща режисерська робота» переміг Вадим Ільков за стрічку «Тато – мамин брат».

Головні арбітри Одеського міжнародного кінофестивалю – глядачі – обрали найкращим фільмом Національної конкурсної програми «Мої думки тихі» (реж. Антоніо Лукіч), який отримав Приз глядацьких симпатій. Нагадаємо, що в межах Одеського міжнародного кінофестивалю ця нагорода вручалася вперше. Перший приз глядацьких симпатій Національного конкурсу вручили програмний директор ОМКФ Антельм Відо та генеральна продюсерка ОМКФ Юлія Сінькевич. «Я хочу подякувати всім, хто творить кіно: акторам, режисерам, сценаристам, а також глядачам. Цьогоріч ОМКФ вперше запровадив Приз глядацьких симпатій у Національній конкурсній програмі. І ми побачили, що український кінематограф глядачі люблять так само сильно, як і ми, адже їхні оцінки були дуже високими», – наголосила Юлія Сінькевич.

Катрін Деньов висловила свою радість від перебування в Україні

Легенда французького кіно, спеціальна гостя 10-го ювілейного ОМКФ Катрін Деньов була відзначена почесним «Золотим Дюком» за внесок у кіномистецтво. Нагороду акторці вручала Президент ОМКФ, голова наглядової ради Української кіноакадемії Вікторія Тігіпко. Катрін Деньов подякувала організаторам Одеського міжнародного кінофестивалю та висловила свою радість від перебування в Україні.

Також Президент ОМКФ, голова наглядової ради Української кіноакадемії Вікторія Тігіпко вручила почесну нагороду Михайлу Жванецькому, назвавши його «талісманом фестивалю». «Саме Михайло Жванецький понад тридцять років тому став Президентом Одеського глядацького кінофестивалю «Золотий Дюк». А ОМКФ розвив цю ініціативу і став за короткий час одним із найбільших глядацьких кінофестивалів Східної Європи!», – зазначила Вікторія Тігіпко.

Фільми з Міжнародної конкурсної програми оцінювало журі у складі Іванни Сахно, Карела Оха, Баррі Ворда, Нани Еквтімішвілі на чолі з Петером Бросенсем. У номінації «Найкраща акторська робота» переміг Леван Ґелбахіані за роль у стрічці «А потім ми танцювали» (реж. Леван Акін). Найкращим режисером став Алехандро Ландес за стрічку «Монос». Найкращим фільмом журі назвало стрічку «А потім ми танцювали» (реж. Леван Акін).

Справжньою несподіванкою церемонії Закриття 10-го ювілейного Одеського міжнародного кінофестивалю стало вручення головної нагороди Одеського міжнародного кінофестивалю – Ґран-прі. Головну нагороду ювілейного ОМКФ отримали одразу дві стрічки – «Додому» (реж. Наріман Алієв) та «А потім ми танцювали» (реж. Леван Акін).

наша мета – прискорити час і поєднати технології та інновації в кіноіндустрію

«Створювати художні цінності – велика праця, – зазначила наприкінці церемонії закриття Президент ОМКФ Вікторія Тігіпко. — Дуже боляче для митця бути не почутим. Саме тому наша мета як фестивалю сьогодні і на наступні 10 років – прискорити час і поєднати технології та інновації в кіноіндустрію. Щоб талант завжди и скрізь знаходив свого глядача! Час створювати свої супертренди, транслювати глядачеві тільки чесні емоції і високий професіоналізм».

Після церемонії закриття 10-го Одеського міжнародного кінофестивалю у Саду скульптур Одеського літературного музею відбувся урочистий прийом, де пригощав кейтерінг церемоній Відкриття та Закриття – Bon appetite. Офіційний алкогольний спонсор ARARAT пригощав гостей легендарним вірменським коньяком та коктейлями.

До Червоної доріжки гостей підвозив офіційний автопартнер фестивалю Renault. За образи гостей відповідальний офіційний партнер Oh My Look. Пригощав в Пале-Рояль ARARAT. Вечір продовжився у фестивальних барах Lou Lou та Zelda. Генеральним партнером ОМКФ виступає ТАСКОМБАНК.

Редакція ukrainky.com вдячна Одеському міжнародному кінофестивалю за акредитацію. Вже в очікуванні наступного фестивалю, який відбудеться 10-18 липня 2020 року.
ФОТО надані прес-службою Одеського міжнародного кінофестивалю (repor.to).

Рубрика: 

Новини партнерів

?