10 озер, 9 блакитних лагун і ще 8 класних місць замість велелюдної Затоки чи далекої Туреччини.
Ми дуже любимо і Затоку, і Одесу з Коблево, поважаємо Туреччину, але не ними єдними обмежується відпочинок:) У нас є стільки достойних альтернатив, де провести тиждень законної відпустки чи просто літні вихідні! Шукали собі цікаві місця, куди поїхати у відпустку, – так, щоб біля води чи на природі, звернулися до професіоналів – туристичної агенції «Абикуди» (яка, до слова, має окремий ресурс саме про подорожі Україною Ukraine is) – і вона склала для «україночок» цілий список. Навіть згрупувала за нашими вподобаннями)

 

Озера з усіх боків оточені буйним лісом, де можна поласувати свіжими ягодами і піти по гриби

УКРАЇНСЬКІ ОЗЕРА
Шацькі, Волинська область. До складу цієї озерної групи входить аж 24 водойми – за час відпустки можна поплавати в кожному з них. Основних три: озеро Світязь (село Шацьк, село Світязь, село Пульмо), озеро Пісочне (село Мельники і Гаївка), озеро Пулемецьке (село Пулемець). Кажуть, що до складу води в Світязі, найбільшого озера України, входять частинки срібла і гліцерин, що омолоджує шкіру і добре впливає на швидке загоєння ран. А ще на Шацькі озера часто приїжджають порибалити: тут водяться вугрі, судаки, щуки і навіть окуні. Крім того, рибу також можна придбати за дуже доступною ціною. Озера з усіх боків оточені буйним лісом, а це означає, що в будь-який момент можна поласувати свіжими ягодами і піти по гриби.

Синевир, Закарпатська область. Знаходиться неподалік від Межигір’я. Озеро вважають місцем сили і енергетичних припливів. Незвичайна чистота і неосяжний ліс ваблять таємничістю і загадковістю. Буквально кожне місце тут «пахне» містикою.

Солоні озера. Це наші аналоги Мертвого моря, їх в Україні п"ять. Найсолоніше озеро України – Кунігунда – знаходиться в Солотвино Закарпатської області, найбільше солоне озеро України – Сиваш у Херсонській області, там же є ще два солоних озера, але менших – Рожеве (в селі Григор’єва) і Солоне в селі Щасливцеве. П'яте солоне озеро в селі Антонівка, Харківської області.

 

Це справді райські місця: пісок, безлюдні пляжі, дика природа і бірюзові хвилі

УКРАЇНСЬКІ ОСТРОВИ
Мріючи про райські острови, багато хто з нас навіть не здогадується про те, що в Україні вони теж є. Так, для життя вони зовсім не пристосовані, але яскраво провести незабутній вікенд тут все ж можна. 

Острів Зміїний. Знаходиться в північно-західній частині Чорного моря в 120 км від Одеси. Острів належить Україні і визначає її територіальні води.

Острів Джарилгач. Безлюдний острів в Чорному морі. Вся територія острова і частина прилеглої акваторії входить до Національного природного парку «Джарилгацький».

Острів Березань. Невеликий острів в Чорному морі при вході у Дніпровсько-Бузький лиман, який входить до Національного історико-археологічного заповідника «Ольвія».

Острів Тенда або Тендрівська коса. Довгий вузький острів-коса в північній частині Чорного моря, біля берегів Херсонської області. Від материка острів відділений Тендрівською затокою. Велика частина Тендри входить до складу Чорноморського біосферного заповідника. Це справді райське місце в Україні: білий пісок, безлюдні пляжі, дика природа і бірюзові хвилі Чорного моря.

Бирючий острів. Коса в північно-західній частині Азовського моря, що відмежовує Утлюцький лиман. У 1927 році на острові організували заповідник, який тепер входить до складу Азово-Сиваського національного природного парку. Тут багато озер, невеликих заток і бухт і розводять оленів, ланей, куланів, коней і муфлонів.

 

наймальовничіші місця знаходяться в районі дамб, куди часто приїжджають місцеві на вихідні з наметом

УКРАЇНСЬКІ КАНЬОНИ І ЛАГУНИ
Актовський каньйон
, Миколаївська область. Ідеальне місце для любителів тиші і спокою. Каньйон знаходиться в національному парку “Бузький гард” біля річки Мертвовод, але нехай вас не лякає назва. Навколо високі скелі і місцеві водоспади та ще й ліс-лабіринт на додачу. Неподалік є озеро з кришталево чистою блакитною водою, як в Синевирі.

Гранітно-степове Побужжя. Це українська Швейцарія у селі Грушавка Миколаївської області. Тут степ переходить у справжні скелі і каньйони, а спокійний Південний Буг стає вируючою рікою. Щороку сюди приїжджають екстремали для змагань з рафтингу. Поціновувачі спокійного відпочинку матимуть на що подивитися і де сфотографуватися. Гранітно-степове Побужжя славиться сприятливим кліматом і видовищними околицями.

Бакота, Хмельницька область. Місце, якого нема на карті! Відпочинок в Бакотський затоці подарує більше вражень, ніж поїздка на море в ранньому дитинстві. Ідеш направо – озеро з теплою водою, йдеш наліво – тиша і спокій. Це дивне місце знаходиться в межах Хмельницької області. Для відновлення життєвих сил і заспокоєння нервів – це те, що треба!

Лиман Хаджибей, Одеська область. А якщо хочеться прокидатися під крики чайок і шум моря, то потрібно їхати в лиман Хаджибей. Довгий піщаний пляж, місця для риболовлі та однодумці – чим не душевний відпочинок? До речі, дно Хаджибейського лиману вкрите шаром чорної грязі, що має лікувальні властивості. На базі лиману працює бальнеогрязевий курорт.

Тетерівський каньон та Скалодром Дениші. Маленький, але дуже мальовничий каньон на річці Тетерів популярний серед скалолазів та любителів тихого відпочинку. Якщо ще не були, обов’язково маєте відвідати. У селищі Дениші знаходиться скалодром для тренувань альпіністів, які зазвичай базуються в розташованому неподалік санаторії «Дениші». А наймальовничіші місця знаходяться в районі дамб, куди часто приїжджають місцеві на вихідні з наметом. Ще в селищі Дениші знаходяться руїни замку 1911 року, який належав родині Терещенків.

 

В Україні є й справжнісінькі блакитні лагуни з чистою та прозорою водою

Лагуни є в різних областях – шукайте найближчу до себе: Черепашинський кар’єр у Вінницькій області, Блакитні озера в селі Олешня Чернігівської області, Блакитна лагуна на річці Люта Закарпатської області, озеро Задорожнє у Львівській області, Мігейський кар’єр у Миколаївській області, Пашинський кар’єр у Житомирській області, кар’єр Губник Вінницької області, кар’єр в Базальтовому у Рівненській області. 

У цій добірці загалом перелічено майже три десятки місць, але це далеко не всі достойні відвідин. Перегляньте, скільки їх у путівнику Ukraine is  – добрих три сотні! Обирайте і подорожуйте Україною:)

Фото з відкритих джерел, а також з публікацій порталу Ukraine is.

Рубрика: 

Новини партнерів