Як її розпізнати за жестами і мімікою – в житті, не в серіалі.
Бавитися у слідчих, вишукувати нечесність та підозрювати всіх, як у тих же серіалах, не збираємося. Але у реальних ситуаціях вряди-годи зайва спостережливість потрібна: коли серцем відчуваєш «щось не те» – скажімо, в надто вигідних пропозиціях «спеціаліста з продажів», чи під час роботи з новим запопадливим колегою, чи у переговорах про «співпрацю на мільйон». Та навіть у розмові з «незалежним та дорослим» сином-підлітком варто не лише слухати його слова, а й звертати увагу на поведінку – жести, міміку. Вони, як запевняють психологи і нейролінгвісти, завжди видають справжні думки та наміри співрозмовника. Якщо, звісно, він не агент 007, навчений контролювати кожен свій рух)
Отож, як розпізнати брехню.

Крок назад чи розворот убік 
Ви спокійно розмовляєте, розпитуєте і раптом співрозмовник робить крок назад або ніби відвертається. Такий невимушений рух свідчить про те, що йому стало некомфортно, захотілося збільшити дистанцію – часто це підсвідомий рух перед тим, як сказати щось не зовсім правдиве.

Схрещені руки
Це ще один знак дискомфорту. Сам по собі він не означає, що перед вами брехун: людина може просто почуватися ніяково через якісь інші причини, навіть коли просто холодно. Але якщо цей жест вона зробила саме у відповідь на якесь незручне питання – вмикайте пильність, дівчата.

Сховані руки
Кажуть, що відкриті перед співрозмовником долоні – знак доброзичливості, прихильності. Чесно кажучи, сидіти долонями догори просто не зручно (перевіряли), то ж не дуже довіряємо твердженню про те, що повернуті донизу долоні – це знак невпевненості та нещирості. Але! Намагання у відповідь на пряме питання сховати руки чи в кишені або за спину чи прибрати їх зі столу – це таки поганий сигнал.

Жест "Я не знаю"
Розвести руки, повести плечима, втягнути голову в плечі, підняти брови, зморщити лоба чи носа... Так ми робимо, коли в чомусь не впевнені. Немає нічого страшного в тому, щоб чогось не знати, сумніватися. Інша справа, коли людина каже "Так!" "Стовідсотково!", "Авжеж!", а згадані руки кажуть "ой, мабуть, ні..."

 

Ми впевнені, що дивляться в очі чесні та щирі люди. Але не завжди

"Закрите" обличчя
Ще одне свідчення можливої брехні – коли прикривають різні частини обличчя (рот, ніс, лоб, вуха, очі...) під час розмови. Тіло наче протестує проти неправди: не хоче її чути, вимовляти, бачити співрозмовника. Проте ці жести часто можуть означати лише якісь проблеми з помадою чи зором співрозмовника. Пам'ятаєте, як схибив сам Шерлок Холмс, коли запідозрив у брехні жінку, яка ховала обличчя від світла лампи? А насправді вона просто ховала невдалий макіяж.

Очі, що бігають
Вони можуть свідчити про те, що людина шукає рішення (бо в такому разі збуджується то права, то ліва півкулі мозку і "тягнуть" за собою погляд). Так ми себе поводимо, наприклад, у момент паніки. Але якщо ви знаєте, що нібито нічого боятися і хвилюватися, а очі людини забігали, то зверніть особливу увагу на її слова. І перевірте їх.

Довгий погляд очі в очі
Ми впевнені, що дивляться в очі чесні та щирі люди. Але не завжди. Ось мами добре знають цей чистий й невинний погляд. Як? Як можна так дивитися й брехати?! Та, власне, саме так і можна. Звичайний щирий погляд в очі триває усього кілька секунд. А от коли під час бесіди людина не відводить погляд, це здебільшого свідчить про дві речі: вона свідомо хоче прикинутися щирою (але переграє і забуває моргати) або вона підсвідомо у ваших очах шукає підтвердження, що ви їй повірили.

 

Фото з відкритих джерел

Новини партнерів