Новий формат взаємопідтримки жінок-підприємниць.

Комітет жінок-підприємниць при Київській торгово-промисловій палаті ініціював новий формат взаємозв’язку, підтримки, обміну досвідом між жінками у бізнесі – особисті зустрічі з власницями успішних компаній. Як зазначила Людмила Сізікова, голова Комітету, перший віце-президент Київської ТПП, таке живе спілкування дає можливість поставити відверті питання, довідатися з перших уст про складності, специфіку ринку, обмінятися досвідом і навіть побувати на «жіночих» підприємствах і виробництвах.

Зрозуміло, «Українки», серед яких 25% читачок мають власну справу, підтримали ініціативу Комітету КТПП і з цікавістю взяли участь у першій зустрічі. Символічно, що вона відбулася саме на жіночий бізнес – косметичне підприємство ТОВ «РЕМОС», яке виробляє два відомі в Україні бренди натуральної косметики: ЯКА і Pharmea.

Зустріч-екскурсія настільки цікава, що дорослі жінки – серйозні підприємниці – як школярки, в хорошому сенсі, захоплено слухали

ТОВ «РЕМОС» і, відповідно, фабрика, на якій виробляється косметика ЯКА і Pharmea знаходиться під Києвом. Приїхати сюди на екскурсію, до речі, може кожен бажаючий – це відкрита і популярна послуга бренду, достатньо забронювати час і день на сайті підприємства. Але якщо для звичайних відвідувачів екскурсію виробництвом проводить технолог, то для Комітету жінок-підприємниць – особисто власниця Ірина Тарасевич.

Колишній викладач іноземних мов, вона заснувала «РЕМОС» разом з чоловіком ще п'ятнадцять років тому, повернувшись з відрядження до Чехії і привізши звідти брусок натурального мила. Хорошого, якісного, яке буквально на очах пом’якшувало шкіру. Захотілося й собі таке – не як сувенір з поїздки, а для постійного домашнього догляду. Подруга-хімік допомогла «розкласти» чеський екземпляр на компоненти і формулу, інші друзі допомогли з придбанням потрібної сировини, а чоловік виділив власний гараж, в якому й зварили перше натуральне мило. До речі, мама Ірини Тарасевич власноруч вишивала текстильні декоративні мішечки, в які тоді загортали кожен готовий брусок. Мило вийшло настільки якісним, що його одразу взяли під реалізацію кілька аптек, одна з яких – дуже вимоглива найстаріша аптека Одеси. Так, з натурального мила почалася ЯКА. А із залу, де його зараз варять (зрозуміло, вже давно не "гаражного", а обладнаного за останнім словом техніки) почалася наша екскурсія. Чесно кажучи, настільки цікава, що дорослі жінки – серйозні підприємниці – як школярки, в хорошому сенсі, захоплено слухали.

виробництво 1 шматка натурального мила займає місяць. А служити воно може хоч рік і, до речі, чим воно сухіше, тим краще миє

Мило ЯКА принципово відрізняється від того, що продається в мас-маркеті. Воно повністю натуральне: це чисті жири (пальмова, кокосова, оливкова олії) і лужний розчин. Суміш, схожу на рідку сметану, спершу нагрівають, добре змішують великим виробничим міксером, доводять до так званої реакції омилення, додають лікарські збори (суміш трав, рослинні екстракти чи ефірні масла), розливають у форму і залишають застигати на 3-4 дні. Все. Жодної хімії чи додаткових маніпуляцій. Затверділий брус потім ріжуть рівно на 100 однакових шматків – на ЯКА все зважено і об’єм передбачений. Причому майстер ріже так вправно – спеціальною «ниткою», наче твердий сир, на власні очі це бачили. Кожен брусок додатково випробовують в лабораторії на відповідність складу і відправляють сушитися ще на 30 діб. Ми заходили навіть у сушарку – на стелажах висотою до стелі гарно поскладані різнокольорові шматки: загалом понад 20 сортів мила, є й фірмове з дьогтем, з вівсяними пластівцями, з чистотілом, лаванда і розмарин – аромат в сушарці неймовірний! Лише після неї мило відправляють на пакування і продаж. Тобто виробництво 1 шматка натурального мила займає місяць. А служити воно може хоч рік і, до речі, чим воно сухіше, тим краще миє.

Чесно кажучи, не вірилось, що такі обсяги виробництва можна вмістити на невеличкій фабриці

Після успішного запуску натурального мила ЯКА вирішила запустити лінію натуральних кремових і рідких продуктів. Починали з дігтярного шампуню, потім створили «Зелену лінію» – засоби для догляду за обличчям, тілом, волоссям, засоби для проблемної шкіри. Зараз в асортименті бренду – 3 лінії, понад 150 косметичних продуктів, є окрема чоловіча і сонцезахисна серії. Косметика ЯКА продається по всій Україні та за кордоном, її замовляють навіть в Бразилію та Японію.

Чесно кажучи, не вірилось, що такі обсяги виробництва можна вмістити на невеличкій приміській фабриці. Виявляється, можна. В компактних цехах, де створюють, змішують, розливають гелі, креми, сироватки, флюїди все продумано і облаштовано до дрібниць. Власне, цим і відрізняється сімейний бізнес від великих корпорацій – усе робиться як для себе. Тут навіть вручну вкладають стеблинки вівса в шампунь і навмисно заливають його повільно, щоб ці стеблинки не зламались. Скраби добротно розтирають у спеціальних «блендерах», креми розливають невеличкою машиною-конвеєром – кожен тюбик на видноті і маже немає браку. Тут не зачиняють на амбарні замки склад готової продукції чи склад сировини, де зберігаються «святая святих» – дорогущі ефірні масла, біозолото і протеїни червоної ікри, які справді додають у креми ЯКА, і це не маркетинговий хід. На фабриці панує довіра, чистота, порядок, відповідальність – знову ж таки, за принципом: «це своє». 

такі відверті розмови і живий приклад конкретної жінки в бізнесі – найкращий тренінг

За підсумками розмови з Іриною Тарасевич можна складати окремий підручник «Як відкрити косметичний бізнес в Україні і не прогоріти». Власне, задля таких «відкритих уроків» Комітет жінок-підприємниць і задумав свої зустрічі та виїзні екскурсії. Ми, наприклад, з подивом дізнались, що в Україні натуральна косметика займає лише 1% косметичного ринку. З одного боку, є куди рости, з іншого – цей 1% не від нестачі пропозиції, а від низького попиту – українки лише починають звертати увагу і обирати натуральну, а не синтетичну косметику, тоді як в тій же Бразилії таких – 65%.

Окрема проблема виробництва натуральної косметики – сертифікація, з нею в нашій країні взагалі плутанина. Один з найвідоміших є сертифікат французької організації ECOСERT, визнаний у 80 країнах, але його тести по кишені лише великим міжнародним брендам. Непросто натуральній косметиці конкурувати й з синтетичним мас-маркетом, зокрема, й через низьку обізнаність серед українок. Але це наша редакція береться виправити:) Втім, українська натуральна косметика вже міцно стоїть на ногах, зокрема, й завдяки тому, що ЯКА – сімейний бізнес, в який вкладено не лише власні кошти, а й власне ім'я. А цим не ризикують.

Взагалі, такі відверті розмови і живий приклад конкретної жінки в бізнесі – найкращий тренінг. Щиро раді, що Комітет жінок-підприємниць запровадив такий формат і з нетерпінням чекаємо наступну зустріч – із Світланою Юлдашевою, співзасновницею хімчисток UNMOMENTO & OSCAR Dry Clean Studio. Обов'язково розповімо вам, україночки, потім всі деталі:)

Рубрика: 

Новини партнерів

?