Книжкова новинка есеїв українських інтелектуалів.

Книга так і називається «Ukraine in Histories and Stories: Essays by Ukrainian Intellectuals» (Україна в історіях та оповідях. Есеї українських інтелектуалів), яку видали і презентували в Києві ГО «Інтерньюз-Україна» за підтримки Українського культурного фонду. 
Під однією обкладинкою зібрані тексти 16-и сучасних українських мислителів: письменників, істориків, філософів, політичних аналітиків. Серед них – Юрій Андрухович, Ірена Карпа, Ярослав Грицак, Гаська Шиян, Лариса Денисенко, Андрій Курков, Сергій Плохій, Вахтанґ Кебуладзе, Ганна Шелест, Андрій Бондар та ін.

книжка хоч і спрямована до іноземної аудиторії, але є корисною і для українців

Книга поєднує в собі рефлексії щодо української історії та аналіз сучасності, концептуальні ідеї та життєві оповіді. Збірка пропонує багатогранний образ української пам’яті та української реальності: від Голодомору до Майдану, від російської агресії до культурного розмаїття, від глибин минулого до складної сучасності.

Протягом жовтня 2019 р. книга з успіхом була презентована у Брюсселі, Страсбурзі, Франкфурті-на-Майні, Франкфурті-на-Одері, Берліні та Кракові.

Андрій Кулаков, програмний директор ГО «Інтерньюз-Україна», автор ідеї та керівник проєкту, зазначив: «Наша мета – показати світу, що Україна – це не тільки сало, футболіст Шевченко, боксер Кличко, Чорнобиль чи Майдан. Це не тільки козаки, гопак і вишиванки. Україна – це й апостол авангарду Малевич, і письменник Гоголь, і австро-угорський цісар Франц-Йосиф, і мандрівний філософ Григорій Сковорода. Україна – це не лише тіньові схеми й олігархат, але й сучасні електронні державні послуги та взірець прозорості державних закупівель». За його словами, ця книжка хоч і спрямована до іноземної аудиторії, але є корисною і для українців.

презентували цю книгу вже в 6-и європейських містах, зокрема й на Франкфуртському та Краківському книжкових ярмарках

Володимир Єрмоленко, редактор та автор видання, додав: «Про Україну у світі часто говорять без українців. Нашою метою було дати голос українським авторам, дати їм ще одну можливість зазвучати англійською, для міжнародної аудиторії. Ми презентували цю книгу вже в 6-и європейських містах, зокрема й на Франкфуртському та Краківському книжкових ярмарках. Усюди нас приймали дуже тепло. Ми даруємо її міністрам, дипломатам, міжнародним журналістам, видавцям та багатьом іншим. Плануємо везти цю книжку далі світом».

У презентації книги також взяли участь деякі з авторів: Андрій Курков, Лариса Денисенко, Алім Алієв; а також виконавча директорка Українського культурного фонду Юлія Федів. 

Електронна версія збірки доступна за посиланням: bit.ly/UWbook (англійською) та bit.ly/UKRbook (українською).

Рубрика: 

Новини партнерів