У Києві пройде третій фестиваль найкращих фільмів Швейцарії. 
Він триватиме з 4 до 7 липня у столичному кінотеатрі «Жовтень». Покажуть 4 найкращі драми і мелодрами, відібрані на європейських фестивалях.

Спеціальною подією у рамках показу стане лекція про енергоефективність у повсякденному житті

Фестиваль відкриває мелодрама «Мрія Катріни». Головна героїня стрічки режисерів Даріо і Мірко Бішофбергерів хоче мати дітей, але її чоловік гине в автокатастрофі, та завдяки пересадці голови він повертається іншою людиною. На міжнародному кінофестивалі в Дубліні «Мрія Катріни» була відзначена за найкращу операторську роботу.

Швейцарсько-німецька драма «Невинний» Сімона Жакме була вперше показана у рамках конкурсної програми міжнародного кінофестивалю у Сан-Себастьяні, де претендувала на Гран-прі, та була відзначена премією Swiss Film Prize за найкращу жіночу роль. У центрі сюжету – жінка, однаково віддана родині, ревним християнам-традиціоналістам, та своїй дослідницькій роботі. Зустріч із колишнім коханцем ставить під сумнів її почуття, спосіб життя, а згодом і віру.

Драма «За вітром» із зіркою французького кіно Мелані Тьєррі у головній ролі, удостоєна премії Variety Piazza Grande Award міжнародного кінофестивалю у Локарно. Сюжет фільму побудовано навколо молодої пари, яка тікає від метушні міста у віддалений альпійський куточок. Але в їхнє щасливе та розмірене життя вдирається інженер, який приїхав для установки вітряної турбіни. Спеціальною подією у рамках показу стане лекція про енергоефективність у повсякденному житті.

Стрічки програми торкаються важливих і непростих викликів для українського та швейцарського суспільств

Також у програмі на глядачів чекає стрічка спільного виробництва Швейцарії та Італії драма «Щасливий Лазар» Аліче Рорвахер. Cвого чаcу вона була відзначена премією за найкращий сценарій Каннського кінофестивалю. Фільм розповідає про дружбу простодушного сільського дурника Лазаря і розпещеного аристократа Танкреді.

Стрічки програми торкаються важливих і непростих викликів для українського та швейцарського суспільств. Наука і прогрес для «світлого майбутнього»? Відновлювані джерела енергії для вирішення проблеми зміни клімату? Швейцарія сподівається за допомогою цієї програми зробити свій внесок у нинішню дискусію в Україні і розглядає її як доповнення до швейцарської стратегії співробітництва для України.

«Тиждень швейцарського кіно» організований Посольством Швейцарії в Україні і компанією «Артхаус Трафік». Деталі та квитки тут.

Рубрика: 

Новини партнерів