18 січня готуємося, а 19 січня святкуємо Водохреща.
Або Йордан, як ще називають завершальне зимове свято. Воно не менше за значенням, ніж Різдво – теж з кутею, тільки з «голодною», щедрівками і своїми традиціями. Якщо не знали, запам’ятовуйте.

Сьогодні, 18 січня:
- увесь день постять і на вечір готують пісну вечерю і кутю;
- увечері йдуть у лазню, це дасть здоров’я на весь рік;
- опівночі святять в церкві воду – «вечірня вода» вважається святішою, ніж з дня Водохреща, бо ніби відганяє усе лихо.

Взагалі вважається, що саме з опівночі і до опівночі 19 січня вода в усіх джерелах і водоймах стає цілющою. Хто бодай раз освячував її в цей день і тримав потім удома, той знає, що йорданська вода не псується, не випаровується, не пліснявіє. Її навіть лагідно називають "водичка-йорданичка». Отож, цього дня обов’язково треба сходити до церкви по воду і нею освятити оселю, окропити святковий обідній стіл і випити по ковтку перед їжею і обов’язково вмитися – щоб краса не зів'яла.

Найсміливіші на Водохреща ще й пірнають в ополонку. І ще вважається, що людина, яка охреститься у цей день, буде дуже щасливою. Взагалі 19 січня благий час для хороших домовленостей, добрих справ і задумів – вони отримують найвище благословення. Кажуть, навіть майбутні весілля варто обговорювати саме на Водохреща – сім'я буде міцна.

Христос хрещається! В ріці Йордан!

 

Рубрика: 

Новини партнерів