Не повірите, її придумав засновник «Тойоти», щоб розрулити вічні клопоти на заводі. А ми перейняли собі – у жіноче життя.
Може, це легенда – про засновника «Тойоти», бо інакше цей Сакіті Тойодо (чи як там його) розбагатів би не на автомобільній, а на цій психологічній техніці – вона теж помагає зрушити з місця і не «буксувати», прокручуючи одну й ту ж проблему, як застрягле в канаві колесо. «Чомусь з чоловіком почалися сварки», «Чомусь донька з”їхала в навчанні», «Чомусь колега уникає розмов» – знайомі «чомусь», правда?
Так от, коли з”являлися такі «чомусь», цей Тойодо ніби-то змушував своїх підлеглих п”ять разів відповідати на питання «чому?» – послідовно і логічно. До речі, чому п”ять? Бо приблизно стільки другорядних шарів «накривають» першопричину проблеми. Це вже не Тойодо придумав, це так ніби психологи кажуть. Навіть радять в особливо складних випадках відповіді записувати у стовпчик зі стрілками від одного «чому» до іншого. І відповідати коротко і чесно. І не переводити «стрілки» на когось іншого – зосередитись тільки на своїй ролі у проблемі. А це якраз найважче.

Ну наприклад… Банально, але: «я нічого не встигаю на роботі».

1. чому? – бо багато справ – 2. чому? – бо колеги постійно щось просять зробити, доробити, переробити, за них передусім – 3. чому? – бо я не вмію їм відмовляти – 4. чому? – бо не хочу з ними заїдатися, вони ще ті «доброзичливці» – 5. чому? – бо невпевнена в собі і боюся втратити місце.

Є? Проблема не у купі справ, а у невпевненості. Це чесна відповідь, а раз вона є, то буде і правильне рішення: або далі мовчки тягнути лямку, або собі ж сказати «досить!».

Так можна «розчомукати» будь-яку проблему: і контри з сестрою, і недомовки чоловіка, й капризулі дитини, і претензії мами. Як і те, чому ви досі не спитали себе «чому?»)

Фото Pinterest

Новини партнерів