Один економіст-соціолог вивів «правило 20/80» – як за малих зусиль мати найбільший результат. І в навчанні, і в коханні. 
Економіста того звати Вільфредо Парето і він виявив одну цікаву закономірність: 20 відсотків зусиль дають 80 відсотків результату, решта 80 відсотків зусиль – лише 20 відсотків результату.

Ну наприклад: 80 відсотків злочинів скоюються 20 відсотками злочинців, а 80 відсотків аварій - усього 20 відсотками водіїв, 20 відсотків товарів у магазині приносять 80 відсотків прибутку, 20 відсотків робітників офісу виконують 80 відсотків усієї роботи, і так до нескінченності. Навіть, підрахував Парето, 20 відсотків італійських сімей володіють 80 відсотків усіх грошей у країні. І це «правило 80/20» діє майже в усіх сферах. У житті пропорції можуть бути трошки іншими: і 90/10, і 70/30 і 84,6/15,4, але сам принцип зберігається – в будь-якій ситуації завжди є менша частина, яка значно сильніше впливає на результат, ніж більша. І що з того? А те, що невелика частина того, що ми робимо, дає найбільший результат, а більша частина – найменший. А тепер перечитайте ще раз, щоб зрозуміти:)

Для очевидності приклади. 
Для роботи: 20% клієнтів приносять 80% прибутку. Висновок – саме вони потребують вашої особливої уваги, якщо ви надаєте їм якісь послуги.
Для навчання: 20% того, що написано у підручнику чи розповідає викладач, містить 80% усієї необхідної інформації. Висновок – зосередьтесь на цих 20% і не намагайтеся вивчити абсолютно усе.
Для повсякденного життя: наші щоденні задачі мають різний ступінь важливості. Дві з десяти запланованих на день справ є більш важливими, ніж вісім. Висновок – якщо не встигаєте зробити усе заплановане, зробіть найголовніше і не сушіть собі мозок з приводу решти.

 

в будь-якій ситуації завжди є менша частина, яка значно сильніше впливає на результат, ніж більша

Але ж важливо, як казав той Парето, визначити ті 20% найголовніше. Є простий метод.

1. Напишіть список справ на сьогодні чи завтра і включить до нього: 

  • справи повсякденні (приготування їжі, прибирання, купівля продуктів чи що ви там робите щодня);
  • задачі поточні, які варто зробити. Наприклад, підготувати презентацію, навести лад у електронній пошті, подзвонити давній приятельці, придбати квитки у кіно.
  • справи, які ви вже вкотре відкладаєте «на потім».

2. Розставте пріоритети
Берете той список і кожній справі проставляєте бал від 0 до 10, де 10 – найважливіше, а 0 – дрібниця. Пріоритети у кожного свої, і тут будь-які поради зайві, крім хіба що однієї. Визначтеся, які будуть наслідки, якщо ви цю річ зробите, і які, якщо не зробите.

3. Беріться до дій
Тепер ви чітко бачите, які саме справи принесуть вам бажані 80% результату. От з них і починайте. Але потім все одно (хай не сьогодні) візьміться за менш значущі. Бо вони з кожним відкладанням мають здатність переростати у вкрай важливі й термінові. Дарма, що Парето про це не казав.

Рубрика: 

Новини партнерів