В Україні 740 тисяч самотніх стареньких людей, яким понад 80 років і які доживають свій вік за межею бідності. Переважна більшість із них – жінки.
Зрідка в підземних переходах ми можемо купити в них овочі або букетик квітів, можемо перевести через дорогу, поступитися місцем у транспорті. Проте ми не знаємо, як іще можна допомогти літнім людям, котрі залишилися на старість одні і не мають нікого, хто піклувався б про них, окрім хіба що соціальних працівників. Знову ж таки – зрідка.

 

київськими старенькими вже третій рік поспіль опікуються волонтери доброго соціального проекту starenki.com.ua

Наш оглядач Мар’яна Кушнір дізналася, що київськими старенькими вже третій рік поспіль опікуються волонтери доброго соціального проекту starenki.com.ua. Його започаткували шість успішних киянок – з хорошими професіями, на пристойних посадах і, здавалося б, їм ще рано думати про старість. Але, як кажуть самі дівчата, серце боліло щоразу, коли бачили безпомічних стареньких. Незалежно одна від одної вони мали схожі думки: організувати системну, додаткову до мізерної державної, допомогу стареньким рідного міста.

Спочатку спробували знайти благодійні організації, які регулярно допомагають самотнім людям поважного віку. Проте, на диво, ця тема мало кого цікавила. Ознайомилися із проектами корпоративної соціальної відповідальності, які зараз є в багатьох міжнародних і українських компаніях, але вони здебільшого спрямовані на підтримку дітей-сиріт, культурні заходи чи спорт.

Тоді на фейсбуці з’явився пост однієї з дівчат – Ірини Бараненко. Вона поділилася ідеєю саме системної допомоги літнім киянам і була вражена небайдужим ставленням людей до цієї теми. «Дуже багато знайомих і практично незнайомих людей відгукнулися на моє повідомлення й виявили бажання підтримати цю ідею, але майже всі запитували: що ж треба робити?». Як організувати допомогу, не знав ніхто. І тоді поступово сформувалася команда дівчат, кожна з яких привнесла у створення проекту свої професійні знання з фінансів, маркетингу, PR, проектного менеджменту, логістики, педагогіки.

«У кожної з нас був попередній досвід благодійної і волонтерської діяльності, – розказує Анна Верещак. – Ми знали, що рівень довіри до різних благодійних фондів у нашій країні не надто високий попри те, що багато таких організацій справді роблять чимало доброго і корисного для суспільства. Тому ми з самого початку вирішили побудувати наш проект на засадах повної фінансової прозорості й створили просту і всім зрозумілу систему, де благодійні пожертви можна зробити виключно безготівковим способом».

 

Наразі благодійні пожертви можна зробити на сайті starenki.com.ua

Зібрані кошти спрямовуються на придбання продуктів харчування тривалого зберігання, а також базової побутової хімії. «Ми складали благодійний продовольчий набір з урахуванням рекомендацій Світової організації харчування, – розповідають організатори проекту. – Це продукти, які дають змогу літній людині більш-менш нормально харчуватися впродовж місяця. Проте ми спочатку не подумали, що стареньким теж часом хочеться чогось смачного. А коли почули від них, що не вистачає солодкого, додали в набори зефір і м’які цукерки, чим дуже порадували наших підопічних».

Дівчата кажуть, що вартість продуктового набору на сьогодні складає 260-270 грн. Наразі близько 1700 киян поважного віку отримують таку допомогу один раз на два-три місяці. Набори за адресами й у присутності соціального працівника розвозять по місту волонтери, які надають власний транспорт і свою працю абсолютно безоплатно. Засновниці проекту зізнаються, що робочих рук часто не вистачає. Однак все ж сподіваються, що до доброї справи згодом долучиться все більше людей, тоді й «розвозки» можна було б організовувати частіше й регулярніше – один раз на 2 місяці та надавати допомогу більшій кількості літніх одиноких киян.

 

 

Як ми можемо допомогти стареньким?
Якщо ви – приватна особа:
1. внести благочинну пожертву на рахунок благодійного фонду через сайт;
2. організувати вечірку, провести майстер-клас, зробити щось своїми руками і виручені кошти перерахувати на допомогу стареньким;
3. приєднатися до волонтерської роботи;
4. посприяти своїми професійними уміннями (написанням статей, послугами дизайнера тощо).

Якщо ви – компанія:
1. стати донатором проекту starenki.com.ua;
2. організувати в компанії День волонтера, надавши працівникам, які цього бажають, можливість допомогти доставити продуктові набори до адресатів;
3. зробити пожертвування, натомість отримати іменний сертифікат про благочинний внесок і подарувати його на свята партнеру по бізнесу. Якщо є бажання реалізувати таку програму, звертайтеся на help@starenki.com.ua.

Редакції ukrainky.com особливо сподобався останній пункт, бо скільки вже можна дарувати партнерам дорогі й непотрібні речі? Чи не краще зробити щось корисне для тих, хто цього справді потребує? Гадаємо, партнери оцінять.

 

Фото з виставки Кріс Кулаковської «Поза часом» для фонду "Старенькі"

Рубрика: 

Новини партнерів

?