8 коротеньких фактів про те, що їли-пили-готували наші предки у часи, коли картопля була заморським дивом.

Їх зібрав наш партнер – інформаційно-розважальна веб-платформа UaModna. На глибоке дослідження ніхто не претендує – просто цікавинки згаяти час у ресторанчику, поки чекаєш, щоб принесли меню для обіду:) 

Хліб вважався найголовнішим на столі. Казали: є хліб, є що їсти. З сухого хлібу робили потапці – сухарики з часником і цибулею.

Страва, яка мала найбільше розмаїття рецептів в стародавній українській кухні, – суп або юшка, як його називали. Варево, куліш, борщ, холодник, капусняк, тетеря, годзь – далеко не повний список перших страв.

Українці готували багато кашоподібних страв на основі пшениці, гречки, сочевиці з додаванням грибів, капусти, сушених фруктів та ягід.

М'ясо в свіжому вигляді готували не часто. В основному коптили або засолювали, робили різні ковбаси. Так воно могло зберігатися довше. Оскільки в християнському календарі велика кількість постів, м’ясо на столі релігійних українців було рідкістю. Перед початком посту всі м’ясні продукти доїдали.

Культова традиція нашої кухні – сало. Існує версія, що як продукт харчування воно набуло поширення в Україні за часів татарських набігів. Мусульмани не вживали в їжу свинину, а тому не забирали її.

Головними гострими приправами були часник і хрін. Ними, як правило, приправляли м’ясо і сало. Також як приправу використовували зелень: листя кульбаби, бурякове листя, кропиву і лободу. Спеції та приправи з’явилися завдяки козацьким походам в Туреччину, Крим. 

Український козак Юрій Кульчицький у 1683 році відкрив першу кав’ярню у Відні. Приблизно в цей же час кава завойовує популярність і в самій Україні. Довгий час напій вживали в Західній Україні серед заможних громадян, в той час як Центральна і Східна частини країни надавали перевагу чаю.

Алкогольні напої не були популярні ще з часів Київської Русі. На території України вживали залюбки квас, пиво, мед і збитень.

Перечитали і аж захотілося шматочок сала з чорним хлібом та часником! А вам, дівчата?)

Рубрика: 

Новини партнерів