Як і для чого його створила Таня Косянчук

Сервісу «Секретний квиток», або Secret Ticket, лише рік, але ним скористалася більше двох сотень українців – ті, хто мріє про подорожі і любить приємні сюрпризи. Ці два вподобання й вирішила поєднати молода киянка Тетяна Косянчук. Вона сама любить мандри, працювала гідом і якось побачила новину про сервіс подорожей-сюрпризів в Іспанії. Тоді й подумала: як це класно – ти збираєшся в поїздку, але куди саме дізнаєшся лише напередодні. А ще краще, коли за тебе все організовують, рекомендують на вибір цікаві місця для відвідин. І не раз-два на рік у відпустку, а хоч щовихідні. Так і з'явився «Секретний квиток» – без стартових грошей, але з унікальною ідеєю.

 

Думали, що за перший місяць буде дві-три, максимум десять заявок, а їх надійшло 200!

Про перші 200 заявок
Майже одразу зрозуміла, що не хочу вести проект одна, потрібен партнер. Звернулася до свого друга, Сергія, з яким колись працювала в дизайн-студії. Він класний дизайнер-ілюстратор. Поділилася думками, він поміркував кілька днів і погодився.
Близько двох місяців все продумували. Назву створили швидко: “Секретний квиток” – це так круто, так класно звучить. Вирішили не креативити, а зупинитися на цьому варіанті.
У квітні минулого року запустили групу в фейсбуці. Я розмістила пост, а вже за годину було понад 100 репостів. Думали, що за перший місяць буде дві-три, максимум десять заявок, а їх надійшло 200! За цей час ми організували понад 100 поїздок. Наше досягнення номер один на сьогодні – це сайт http://secreticket.com І ми вже плануємо подорожі в Європу і по всьому світові.

Про підтримку і гроші
Починали удвох з Сергієм. Нас підтримали всі наші друзі і навіть люди, які читали й дізнавалися про нас. До нас одразу звернулася преса, хоча ми не очікували і ніколи за це не платили. Після публікацій ми отримали шквал відгуків і листів. А так щоб критикували? Та ніхто. Тільки мама казала: «Ой, що ви робите?»:)
Бо ми ж не мали ніяких інвестицій. Використовували тільки свої сили і знання. Сергій суперілюстратор, художник, директор, а я відповідаю за тексти, комунікації, оформлення поїздок, придбання квитків, бронювання готелів. Оскільки ми працюємо за стовідсотковою передоплатою, нам не потрібно було багато грошей на розкручення. Але ми працювали цілодобово. Навіть з Сергієм організовували секретні подорожі один одному, щоб протестувати сервіс, вивчити нове місто.

Про секретну подорож
Скажімо, ви хочете кудись поїхати або комусь подарувати подорож. Заповнюєте у нас анкету, вказуєте дату подорожі (зазвичай це два дні, і більшість вибирають суботу і неділю) та міста, куди їхати не хочете. Якщо ви, наприклад, родом із Рівного, відповідно, ви й так доволі часто там буваєте. Також вказуєте, з ким їдете і вибираєте пакет подорожі. А я вже вивчаю й аналізую анкети, переглядаю сторінку замовника у фб, щоб зрозуміти його вподобання, стиль життя, виходячи з бажаних дат і наявних квитків, готелів, складаю маршрут.
У вартість секретного квитка входить проїзд, проживання в готелі і карта з рекомендаціями. Транспорт і готель можуть бути різного рівня комфортності, цим і різняться пакети. Найпопулярніші – стандарт і комфорт. Цікаво, що близько 40 відсотків наших замовлень – це подарункові сертифікати. Найчастіше дарують друзям чи колегам на дні народження, бувають корпоративні подарунки або презенти на річницю весілля. Є в нас особливий весільний сертифікат зі спеціальним дизайном для молодят.
Зараз наші мандрівники вирушають у поїздку в основному потягами, тому дуже важливо, щоб їм було максимально зручно (скажімо, щоб потяг не прибував о 3-й ранку). Другий критерій – щоб у місті було цікаво. Тому насамперед вибираємо обласні центри.

 

Ми робимо всю нудну роботу за мандрівника – плануємо його подорож

Про туризм по-українськи
Найбільша наша проблема – це відсутність адекватного трансферу, особливо в маленьких містах. Ще завжди є проблема сервісу. Скажімо, в одному невеликому місті нам до рахунку в кафе включили вартість серветок. Так, 2 гривні – не такі великі гроші, але це вже момент сервісу. Чи от, скажімо, розрахуватися карткою в готелі коштуватиме дорожче, ніж готівкою. В музеях вихідні в суботу та неділю, і це ненормально.
Українські міста дуже цікаві. Наприклад, Дніпро. Багато туристів дивуються, мовляв, що там робити? А от у нас проблема з секретною картою, бо у цьому місті так багато цікавинок, що нам доводиться деякі навіть викреслювати.
А нещодавно ми відправили одну пару в Полтаву. Спочатку вони трохи засмутилися, але коли приїхали туди, були у захваті.

Про добру справу
У нас є два соціальні проекти: 10 відсотків прибутку ми відкладаємо на благодійність. Ці кошти спрямовуються на організацію поїздок та екскурсій дітей з дитячих будинків. Другий проект робимо разом з нашими друзями dostupno.ua – організовуємо секретні подорожі для людей з інвалідністю.

Про те, чому довелося вчитися
Навчилися швидко купувати квитки і бронювати готелі. Навчилися домовлятися з готелями про оплату заздалегідь, тому що, як виявилося, в Україні з цим проблема. Навчилися підбирати гарний транспорт. Якщо, наприклад, з Києва ти можеш доїхати у будь-яке місто України без проблем, то сполучення між іншими містами або дуже погане, або через столицю. Навчилися краще писати тексти й розповідати історії.

Про те, як керувати вдвох
Ми читали багато статей про те, що потрібно з самого початку розділити обов’язки. Інакше за деякий час можуть виникнути різні непорозуміння. Тепер я дійсно розумію, як важливо визначити, хто за що відповідає. З самого початку ми домовилися, що Сергій відповідає за дизайн, але бувають ситуації, що в нього немає часу, і я роблю якусь картинку. А Сергій потім каже, що вона не годиться. Так, звісно, ми можемо сперечатися, але потрібно чітко розуміти, в яких питаннях за ким останнє слово.
І ще одну важливу річ я зрозуміла за останні кілька місяців: іноді краще не сперечатися, а поступитися, бо зберегти стосунки важливіше.

 

я хочу, щоб наш проект пропонував жити реальним життям, бути в оффлайні більше, ніж онлайн

Про важке і приємне
Це відчуття постійної відповідальності. Коли в тебе свій бізнес, тебе не покидає думка, що ти повсякчас складаєш іспит. Це постійний стрес, бо кожна подорож має бути ідеальною, мандрівник має бути задоволеним, програма має бути якісною й цікавою, в поїзді має бути тепло – ти особисто за все відповідаєш. Коли ж ти працюєш на когось, то прийшов о 9-й, пішов о 18-й, і ні про що не хвилюєшся. Але у свій проект ти включений цілодобово, ти не можеш нікуди поїхати, вимкнути телефон чи фейсбук, ти не можеш сказати «Ні, я сьогодні не працюю, давайте поговоримо завтра». Це і є найважче.
А найприємніше... Коли дуже важко, я несу секретний квиток, бачу людей, які його отримують, розкривають конверт, бачу їхні посмішки. Якось у нас була пара пенсіонерів, які почули про секретний квиток по радіо. Вони весь час відкладали подорож, хоча дуже хотіли кудись поїхати. Ми організували їм мандрівку до Чернівців і було так радісно чути їхні захопливі відгуки. В такі моменти розумієш, що твоя робота не марна. Ми хочемо дарувати пригоди, щоб люди іноді виходили зі своїх квартир, виїздили зі своїх міст.

Про конкурентів
Коли ми починали, ніхто не пропонував секретні подорожі. Десь через кілька місяців з’явилась компанія, яка заявила, що буде робити подорожі в Європу. Це якраз припало на початок безвізу. Спочатку я засмутилась, адже це була моя мрія. Але зараз бачу, що вони копіюють частину наших текстів, ідей і роблять це не дуже професійно, що я більше не переймаюся цим.
Конкурентами ще можна назвати туристичні агенції, що організовують поїздки вихідного дня, але це різні сервіси. Такі тури – це чітка і часто обмежена в часі програма, а карти Secret Ticket – це рекомендації, і ти вже можеш спланувати свою подорож згідно зі своїми бажаннями. Провести 5 годин в цікавому музеї або гуляти по місту, піти на фестиваль чи в театр – вибирати вам.
А ще наш конкурент – лінощі, бажання посидіти вдома і нікуди не виходити.

Про свої подорожі
Я завжди готова поїхати в Одесу, дуже люблю море, навіть у будь-яку пору року. Завжди готова вирушити кудись з наметом, на природу. Біля кожного обласного центру, а біля Києва особливо, є місця, куди можна дістатися за одну годину, поставити намет і відпочити, побути трохи на природі. От, скажімо, Коростишівський кар’єр під Києвом дуже гарний, 40 хвилин маршруткою від метро “Житомирська”. Пуща Водиця – 40 хвилин на трамваї лісом. Ми ставали з наметами навіть у парку Дружби Народів у Києві. В будь-яке місто в Україні готова поїхати. А ще скажу таке: краще поїхати, ніж залишитись удома.

Про майбутнє та мрії
Це поки моя проблема: я не вмію стратегічно мислити. Але маю мрії. Я хочу, щоб через п’ять чи десять років Secret Ticket став спільнотою людей, проектом, який надихає на нове, мотивує людей на відкриття. Зараз можна відвідати будь-який музей завдяки комп’ютеру, покататися на найстрашніших американських гірках, вдягнувши спеціальні окуляри. Але з тобою ніколи не трапиться пригода. Тому я хочу, щоб наш проект пропонував жити реальним життям, бути в оффлайні більше, ніж онлайн.

 

Рубрика: 

Новини партнерів

?