Рія – молода співачка, яка має всі шанси стати українською Ріанною.
Власне, творчий псевдонім Рія – це закінчення справжнього імені дівчини: Валерія Наливайко. Полтавчанка, магістр журналістики, але співає з дитинства – відколи випадково потрапила на прослуховування до фольклорного ансамблю. Пішла туди з цікавості і залишається у музиці досі. Закінчила клас бандури, згодом сама опанувала гітару і фортепіано. У 19 років написала свою першу пісню. У 21 вийшла на сцену, як співачка Рія. Зараз їй 24, у творчому доробку вже перший десяток пісень, ротація на радіо, ТБ, на MVUA, а ще характерний впізнаваний тембр і музичні пошуки у стилі інді-фолк.

Чому обрали цей жанр?
Я співала народні пісні. Майже сім років виступала у складі фольклорного ансамблю. Потім почала сольний шлях у стилі фолк-поп, виконувала народні пісні у сучасній обробці. Брала участь у багатьох фестивалях і конкурсах. Потім пробувала себе у стилі поп і поп-рок. Це був час якогось сліпого пошуку. Змінювала звучання, змішувала жанри рок, дабстеп, фанк, джаз, соул – намагалася з усієї цієї палітри викристалізувати саме своє, рідне. Не скажу, що мої пошуки завершилися. Але саме інді-поп дає різноманіття і, головне для мене, свободу в творчості. Я до цієї свободи й прагну. Моє гасло музика без рамок і обмежень.

 

артист має мати або крутезний репертуар або нейморвіну харизму. Над цим і працюю.

Перше, що відзначає слухач, ваші характерні тембральні модуляції. Вони у вас від природи чи це набуте вміння володіти голосом?
Тембр від природи. Але це лише 10% майбутнього успіху. 90% – це невтомна праця, навчання і постійне вдосконалення.

Що, на вашу думку, потрібно молодій виконавиці для того, щоб завоювати слухачів?
Спитайте мене про це, коли я завоюю слухачів:) Але якось від одного музичного продюсера почула рецепт успіху: артист має мати або крутезний репертуар або нейморвіну харизму. В ідеалі, мати обидва чинники. Над цим і працюю.

Що вважаєте своїм головним здобутком на даний момент?
Пишаюся роботою своєї команди. Це хоч і маленькі крочки, але для мене вони мегавагомі. По-перше, ми зняли вже три кліпи за півроку співпраці з продюсером Віталієм Пастухом. Це неабияка робота. По-друге, радію, що мій дебютний кліп на пісню "Не боюсь" створили відомі зараз і дуже класні Manifest Production. Вони створювали кліпи для гурту «Антитіла», Олі Полякової, Дзідзьо, Марії Яремчук. По-третє, пишаюся, що мої пісні постійно потрапляють у музичні рейтинги і збірки кращих пісень, а пісня "Паралелі" стала однією з п’ятдесяти кращих за версією каналу М2. 

 

"Паралелі" стала однією з п’ятдесяти кращих за версією каналу М2

Чому довелося навчитися і від чого відмовитися, взявшись за музичну кар'єру?
Люблю вчитися завжди. Окрім співу й журналістики, освоїла гру на гітарі і фортепіано, верхову їзду і французьку мову. Але також мені довелось навчитися бути сильною, впевненою, деколи нахабною чи навіть різкою – за роки торування музичного шляху зрозуміла, що ніхто з обіймами мене не чекає і манна небесна на голову не падає. Навчилась сприймати критику і терпіти, коли боляче.

Ви віднедавна працюєте з продюсерським агентством. Що вам дає така співпраця?
Підтримку передусім, і за це дуже вдячна агентству "АртистUA". Саме завдяки продюсеру в мене з'явилися хороші кліпи, мене почули по радіо і побачили по телебаченню. Разом з ним я пробила стіну між молодою артисткою і нашою подекуди жорстокою музичною цензурою, коли радіостанції чи телеканали тебе просто не помічають, керуючись лише їм відомими критеріями.

Як ви добираєте репертуар? Чи пишете самі музику, слова?
Я автор своїх пісень. Приношу на студію заготовки (або «демки») і ми разом усією командою вирішуємо, яка пісня зараз на часі. Обираємо одну чи кілька, решта чекає свого часу. Або й не чекає. Буває, що наступні «демки» виявляються влучніші та яскравіші, тоді працюємо з ними. Такий собі відбір найсильнішої пісні:)

 

Привчаю себе кайфувати від життя – воно прекрасне, і ця краса навколо нас

У вас є пісня «Лови кайф». Від чого ловите кайф ви? І що, навпаки, вас дуже розчаровує – в людях, в музиці, в житті. 
Я намагаюся щодня знаходити щось, що дає мені насолоду. Прогулянка, цікава книжка чи фільм, новий альбом улюбленого артиста, час наодинці з собою, запах кави чи моя нова "демка", заняття танцями. Привчаю себе кайфувати від життя – воно прекрасне, і ця краса навколо нас: як грає сонячний промінь на стінах чи у кронах дерев, як землю цілує дощ, як пахнуть квіти чи говорять дерева. Я занадто романтична, напевно:)

Кліп «Не боюсь» ви знімали 27 годин без перерви. На які жертви ви не готові йти заради музики й роботи?
Справді, знімали більше доби. Це був початок квітня, а він виявився холодним. Увесь час я працювала в тоненькому вбранні при +6, але був захоплюючий процес. Для мене не проблема фізичні навантаження, дискомфорт чи екстремальні зйомки: треба працювати на холоді, стрибати через каміння і воду, їздити верхи, стояти над прірвою – зроблю. Я витривала і доволі не вибаглива. Головне, результат. Єдине, чого не можу – вдавати з себе ту, якою я не є. Цінність моєї музики в її відвертості й щирості. Ненавиджу штучність.

Яка з ваших пісень для вас найзнаковіша?
Всі для мене важливі. Але, мабуть, найзнаковіша зараз "Не боюсь". Саме з неї почався мій новий музичний шлях.

 

Я б хотіла бути потрібною слухачам. Хотіла б виступати у вщент заповнених залах. Попереду довгий і тяжких шлях…

Якою буде наступна пісня?
Зараз саме працюємо над альбомом – там багато пісень. От-от плануємо прем'єру пісні в інтернеті. На деяких радіо вона вже звучить. Це моя "весняна ластівка" – називається "Обіцяй", світла, ритмічна, романтична, те, що треба в очікуванні весни.

Чого вам хочеться досягти?
Я б хотіла бути потрібною слухачам, щоб мої пісні лунали ледь не з кожного приймача, смартфону чи вікна. Хотіла б виступати у вщент заповнених залах 300 днів на рік:) Хотіла б співпрацювати із світовими знаменитостями і хоча б номінацію на MTV Music Awards і Grammy. Було б непогано перемогти на «Євробаченні». Попереду довгий і тяжких шлях…

 

Рубрика: