10 порад, як позбутися зайвого не лише в житті, а й у шафі. Початок зимового сезону – саме час.

Як кажуть психологи, порядок в речах – порядок в голові. Як каже наша стиліст Ольга Леоні, власниця імідж-студії "New Style", починати слід не з купівлі нового вбрання, а з ревізії старого.

 

розбирати гардероб – це досить монотонне заняття, і, почавши його, краще не відволікатися, поки не доведете до кінця

Хоча б для того, щоб згадати і зрозуміти, чим наповнена наша шафа! Найімовірніше, в ній багато різного: красивого чи не дуже, великого чи маленького, модного або застарілого, нового і ні разу не одягненого, можливо, навіть ще з етикетками, улюбленого і тому вже досить поношеного... І головне завдання – розібратися, що у нас є в принципі, а далі діяти залежно від результатів.

Отже, 10 кроків для самостійної ревізії гардероба

1. Виділяємо у своєму розкладі мінімум 2-3 години часу і знаходимо вільний простір. Для цього процесу згодиться окрема кімната, щоб вам ніхто і ніщо не заважало. Адже розбирати гардероб – це досить монотонне заняття, і, почавши його, краще не відволікатися, поки не доведете до кінця. Членів сім'ї зі слабкими нервами рекомендуємо випровадити на прогулянку:). Ще вам знадобиться творчий настрій, хороше освітлення (бажано денне) і дзеркало на повен зріст.

2. Дістаємо з шафи ВЕСЬ одяг, взуття, сумки та інші аксесуари відповідного сезону. У цей момент, якщо шафа велика, ви можете злякатися раптового безладу й накладеного купами одягу і взуття. Не переживайте, це абсолютно нормальна реакція! Незабаром все буде мати набагато привабливіший вигляд!

3. Сортуємо речі по групах: брюки, спідниці, топи, сукні, верхній одяг, взуття, сумки, шарфи, рукавички, головні убори.

4. Визначаємо, яким речам більше не місце в гардеробі (застаріли, не подобаються, малі чи великі), а які потребують перешиття, хімчистки або ремонту. На цьому етапі дуже важливо бути об'єктивною і реально дивитися на одяг. Якщо спідницю ви вже пару років не носите, тому що вона мала, не варто ще два роки чекати, доки схуднете. Бо, схуднувши, ви точно не захочете її одягати. 
Для такого вбрання заздалегідь підготуйте дві окремих сумки або коробки, щоб не було спокуси скласти їх назад у шафу. Якщо зважилися на ревізію гардероба — йдіть до кінця! Одяг, якого ви вирішили позбутися, можна продати, подарувати, віддати тим, хто його з радістю носитиме. Якщо потрібен ремонт або хімчистка, плануємо зробити це найближчим часом.

 

Можливо, у вашій шафі не вистачає буквально декількох базових речей, з якими вдасться поєднати більшість наявних

5. З того, що залишилося, компонуємо кілька образів, підбираючи не тільки верх до низу, а й верхній одяг, взуття, сумку, прикраси. В ідеалі кожна річ повинна стати складовою кількох закінчених і стильних комплектів, які вам імпонують, пасують одна до одної і радують око.

6. Комплекти, які сподобалися, приміряємо і фотографуємо – просто на телефон.

7. Визначаємо, з якими речами не вдалося скласти закінчені образи, і міркуємо, як їх краще доповнити. Можливо, не вистачає буквально декількох базових речей, з якими вдасться поєднати більшість наявних.

8. Перевіряємо гардероб на функціональність у різних сферах життя. Чи є у вас підходящий одяг і взуття для роботи? А для прогулянок з дитиною? А для занять спортом? Усі ми різні, і кожній з нас потрібен різний одяг відповідно до типу діяльності.

9. Складаємо список речей, які потрібно докупити. Першими в списку нехай будуть найбільш універсальні, окремо запишіть взуття й аксесуари. Можливо, з деякими пунктами списку напередодні свят має сенс ознайомити своїх близьких:)

10. Якщо перелік речей великий, не обов'язково купувати все одразу в найближчі вихідні. Не поспішайте, а поступово знаходьте і придбавайте те, що справді сподобалось, прийнятне за якістю, ціною й розміром. Щось краще купити на розпродажі, а щось до розпродажу може й не дожити, особливо якщо у вас поширений розмір. Головне, не забуваємо про список і беремо його з собою на шопінг!