Є навіть з халвою і… «п’яна» – щоб за різдвяним столом здивувати.
Не лякайтеся, робити з традиційного рецепту недоречний «фюжн» чи «модну» страву не збираємося – кутя це все-таки святе. Але додати нові смаки ніхто не забороняє. Навпаки, можливо завдяки цьому кутю вподобають навіть ті, хто з’їдає лише символічну першу ложку. В основі все класичне: пшениця, мак, сухофрукти, горіхи, мед. Що з ними робити, знаєте самі, а як не знаєте – гугл допоможе, навіть з покроковим відео.

 

Пшениця в куті – це символ достатку, мед – здоров’я, мак – символ роду

Отож, коли всі інгредієнти приготуєте (натрете мак, відварите пшеницю (перловку чи рис), подрібните горіхи, розмочите родзинки, помиєте-висушите сухофрукти), зробіть:

“П’яну” кутю. Влийте у відварену пшеницю виноградний сік (кількість визначайте самі, але так, щоб крупа не плавала, а кутя не перетворилася на суп) і ложку солодкого червоного вина. Акуратно вимішайте і додайте решту складників.

Кутю з чорносливом. Замість сухофруктів або у значно більшій пропорції порівняно з ними до куті додайте чорнослив. Попередньо вимийте і розпарте, звісно.

Кутю на узварі. Приготуйте сьогодні (напередодні Святвечора) узвар із сушених яблук та груш. Він має настоятися ніч. І на ньому зваріть пшеницю, а потім додайте в саму кутю, щоб трошки її розрідити і для появи отого присмаку грушок-яблук.

Кутю з халвою. Змішайте всі інгредієнти, а в самому кінці додайте подрібнену на невеличкі грудочки халву. Її кількість визначте самі так, щоб страва не вийшла надто солодкою, а халва доповнювала, а не перебивала смак.

І памˈятайте: за прикметами, терти мак для куті має лише чоловік – щоб був господар у домі, дівчатам не можна облизувати макогон – чоловік буде лисим, але можна після святої вечері взяти свої ложки і голосно постукати ними на вулиці – звідки загавкають собаки, звідти й наречений буде.

Смачної куті, україночки:)

Фото з відкритих джерел, а також з http://panistefa.com

Рубрика: 

Новини партнерів