Ведуча телеканалу ZIK з неймовірно мелодійним іменем – з тих жінок, які зробили себе самі. Про свій шлях на телебачення, про себе, про те, чому інколи тікає в гори і вивчає забуті українські слова Лейла Мамедова охоче розповіла «україночкам».

Є речі, які я сама ще про себе не знаю, через це й обожнюю життя. Кожен день відкриваю сама себе для себе

Лейло, як зробити себе саму і наскільки важким був цей шлях у вас, якщо оцінювати за десятибальною шкалою?
В одному з перших моїх інтерв’ю журналіст назвала мене self-made woman. Скажу відверто, мені ці слова були приємні, адже свого часу на початку кар’єри я змушена була доводити, що в мене немає всесильної руки, яка б привела мене на телебачення і сказала: «Негайно в кадр!». Я чула розмови про себе і про те, а хто ж таки зробив так, щоб Мамедова стала телеведучою. Це так цікаво зараз згадувати. Але тоді це було настільки неприємно, хотілось волати: «Ей, я сама прийшла, сама почала. Ви що?!». Навіть прізвища депутатів називались, які нібито мали стосунок до початку моєї кар’єри. Нонсенс. Зараз навчилася все сприймати легше і не зациклююсь, хто що сказав. Дію, діяла і буду діяти так й надалі. Ось це моє.
Так, я зробила себе сама, але є важливе уточнення – люди і події в моєму життя посприяли тому, хто я є сьогодні. Я роблю конструктивний вибір, і ніхто інший не вирішує за мене, як жити, Але я прекрасно усвідомлюю, що все і всі, хто є або були в моєму житті, стали для мене спусковим механізмом. А щодо оцінок, бувають дні – і одиницю можу собі поставити, а буває і чиста десятка вдається.

Ви ведете щоденні прямоефірні токінг-студії «Перші про головне. Коментарі», займаєтесь спортом, танцями, активно вивчаєте іноземні мови. А що про вас мало хто знає?
Чого про мене не знають? Хороше питання. Так швидко й не відповім. А, перше: завжди пропускаю перед собою чорного кота, коли він хоче перейти мені дорогу. Ще й розмовляю з ним. Хто вигадав, що пухнасті і чорні на невдачу?! Друге – часто втікаю в гори, до дерев і водоспадів. Не можу без гір. Починаю задихатись. Третє – мене можна не годувати, але без сну я шаленію. Четверте – обожнюю вивчати давні забуті українські слова. П’яте – я, як і всі люди, можу бути різною. І агресивною також, але тут випливає моє улюблене – в людині живе безкінечна кількість вовків, перемагає той, якого більше годуєш. От тому танці, вірші, мови, біг і інше – це все мої «харчі» для доброго і справедливого вовка, який уживається в мені. Є речі, які я сама ще про себе не знаю, через це й обожнюю життя. Кожен день відкриваю сама себе для себе.

Опишіть свій звичайний будній день. Маєте якісь особливі ритуали?
Я прокидаюсь рано. Вже о сьомій на ногах. Хороший сніданок і вперед. В ефірний день я дещо обмежена в своїх діях, але зазвичай день починаю зі спорту. Далі або сама на навчанні, або ж навчаю інших ораторському мистецтву. Друга половина дня різна. Ефірний тиждень – в ефірах, неефірний – зустрічі з близькими, розробки сценарних планів і інше. Ну і зрозуміло, що бувають дні насичені перебуваннями в майстернях краси. Скажу чесно, не люблю витрачати години в салонах, але без цього ніяк.

Я пряма і відверта. Були періоди, коли за порадами знайомих ставала «така, як всі». Але надовго мене не вистачає

Для вас робота на телебаченні – це…?
Це величезна частина мене і мого життя. Це можливість бути обізнаною і розбиратись в надважливих речах. Це необхідність, бо кадр – це єдине місце, де я забуваю про біль. Це мій дохід. От так коротко і без пафосу.

До речі, пам'ятаєте, на що витратили першу серйозну зарплату? Що це було?
В різні часи й зарплата була різною, тому тут поняття «серйозні кошти» кардинально різниться. В 21 рік перший заробіток для мене був серйозний, я тоді працювала в салоні меблів. 140 доларів отримала і купила собі золоті прикраси. А вже потім за багато років, отримавши досить суттєву суму за роботу, купила кухню для мами. Зараз велику частину заробітків спрямовую на подорожі.

Активне соціальне життя тримає в тонусі: підбори, мейк-ап, укладка, відповідний гардероб. Для вас це вимушеність, вже звичка чи навпаки стиль життя?
Всього потрошки. І вимушеність, і звичка, і стиль життя. Тому я знаходжу дні, коли я з легкістю не вдягаю підбори, в неефірні дні – взагалі без макіяжу. Ну а чисте і доглянуте волосся – це завжди. Для жінки це важливо. А загалом я навчилась балансувати між красою і комфортом.

Лейла Мамедова на екрані і в житті. Де доводиться грати ролі частіше?
Ніде. Тому мене багато хто не любить і не сприймає, як в житті, так і в ефірі. Я пряма і відверта. Були періоди, коли за порадами знайомих ставала «така, як всі». Але надовго мене не вистачає. Починаю дратувати сама себе. А я в такому прекрасному віці, коли не маю ніякого бажання витрачати час на рольові ігри. В житті я – Лейла Мамедова, жінка – це мій статус. В ефірі я – Лейла Мамедова, журналіст.

Маленьке «задоволення» корисніше, ніж стрес від повної відмови від нього, так вважають всі француженки. Згодні?
Я гедоніст по життю. Тому думка француженок мені близька.

А які маленькі «задоволення» можете собі дозволити?
Нову сукню, смачну страву з келихом вина, сон вдень, втечу в гори.

До речі, готувати любите? Коронна страва Лейли Мамедової?
Будете сміятись, не люблю готувати. Моя мама – професійний кухар, готує ідеально, а я рідко долучаюсь до готування. Але якщо готую, то смачно. Коронна страва попереду. А зараз можу сказати, що мої сирні паски на Великдень були дуже смачні.

Ваша мрія – вести дитячий проект. На якому етапі вона зараз?
На паузі. Передвиборчі процеси закрили всі думки про проект. Я за цим не женусь. Так зараз вдосталь ідейних реалізацій, де я можу себе втішати і реалізовувати.

Скажу так, я на успішному шляху, та йти ще треба, дай Боже, час і сили

Що для вас означає успіх? Вважаєте себе успішною?
В нинішньому періоді життя мені в моєму розумінні успішності комфортно. Та завтра все може змінитись. Я емоційна і швидко реагую на зміни. Скажу так, я на успішному шляху, та йти ще треба, дай Боже, час і сили. Успіх – це один з ключових показників щастя. Успіх – це любов у різних проявах.

Що вважаєте своїм головним досягненням у житті?
Це досягнення ще попереду!

Заради чого б відмовилася від своєї публічності, кар'єри на телебаченні?
Заради того досягнення, про яке було попереднє запитання. Заради маленького Дива, яке буде називати мене Мама!

Спілкувалася Тетяна Сащук

Рубрика: 

Новини партнерів