Де і як продати непотрібний одяг: маємо «адресу, паролі, явки».
І маємо повну шафу речей, з яких виросли діти або з яких «виросли» самі. І щороку їх більшає, і складати нікуди, і віддати навіть на благочинність не завжди можна, бо а) пунктів прийому майже нема б) у тих пунктах, що є, не всі речі приймають. Як, скажімо, «зарівські» босоніжки на високих підборах, які лише раз взули і більше не змогли, бо чуда з часу їхньої спонтанної покупки не сталося і підйом ноги так і не зменшився. А коштували ж ого-го. І що з ними робити? Таке питання ставить собі, певно, кожна третя українка. І ми серед них. Щось віддавали родичам, подружкам чи «на село». Щось намагалися продати на сервісах оголошень, де наше «продам босоніжки» тонуло в морі «продам перфоратор») Одним словом, босоніжки (як і решта непотрібних речей) і досі лежали б в шафі, якби на одному із заходів щодо жіночого бізнесу в інтернеті не познайомилися випадково з нашою читачкою Галиною Ткач – звичайна україночка, як усі ми, але для неї «чистка шафи» перетворилася на міні-бізнес з продажу речей.

 

За останній рік українки продали одна одній 800 тисяч речей на суму – увага – 200 мільйонів гривень

Після народження доньки 12 років тому вона теж шукала, куди б віддати іграшки, комбінезончики, сарафанчики – те, що дитина носила сезон, максимум. Галині порадили форум волонтерів, де збирали одяг для дитбудинків, там же згодом зˈявився розділ, де мами купували-продавали щось зі своїх малюків. Потроху почала «прилаштовувати» й свої речі. З появою окремих великих сайтів оголошень перейшла на них. А потім дізналася про «Шафу» – Shafa.ua, маркетплейс, як модно зараз казати, а по суті майданчик, де дівчата продають-купують одна в одної свої речі: від абсолютно нових, які просто не підійшли, до вже вдяганих, але якісних і в хорошому стані. За останній рік українки тут «прилаштували» – увага – 800 тисяч речей на суму – знову увага – 200 мільйонів  гривень. А ми не знали, куди подіти непотрібні босоніжки!)

Зараз Галина стала, фактично, професійним онлайн-продавцем: до неї навіть звертаються інтернет-магазини з проханням розпродати асортимент, скажімо, перед закриттям. Вона справді це вміє, а її «сторінка» на «Шафі» має чи не найбільше відгуків, підписників та проданих речей. Такий успіх, відзначила Галина, дуже залежить від майданчику, на якому продаєш свою річ. Їх зараз дуже багато, але обирати з поміж них вона радить:
майданчик, який має зручний і продуманий пошук. За ключовими словами чи характеристиками він має видати саме те, що ви шукаєте, а не разом з босоніжками ще й шкарпетки і крем до взуття.
майданчик, де немає посередників, перекупщиків і, відповідно, не треба витрачати час на спам з їхніх пропозицій.
майданчик, де товар ілюструють не фото з каталогів, а реальними – своїми «домашніми», що оберігає вас від шахрайства.

Саме цим і відрізняється «Шафа»: тут продають лише одяг (жіночий, чоловічий, дитячий), взуття і аксесуари, продають реальні дівчата реальним дівчатам, напряму і тільки з реальними фото, інші адміністратор просто не розмістить. Продають речі лише знайомих брендів. Найкраще, ділиться досвідом Галина, «йде» взуття масових марок (від Ecco до Timberland), а також верхній одяг. Невідомого виробника або дуже вже екстравагантну річ продати важче. Точніше, довше. Одного разу Галина два роки продавала оригінальні кольорові чобітки, привезені зі Штатів. Але все ж продала:)

 

це хороший підробіток – достатньо лише відчинити свою шафу і «Шафу» в інтернеті

Якщо ви так само хочете продати зайве чи вже непотрібне (але однозначно «носибельне», не зношене, не діряве), то наш гуру інтернет-продажів Галина радить:

перше – зробіть реальні, але гарні фото. На «Шафі» можна розмістити кілька світлин товару, з різних боків, не полінуйтеся і зробіть. Але головне фото – перше, що бачить потенційний покупець – має бути інформативним, чітким, привабливим.

друге – опишіть річ максимально об’єктивно і детально: розмір, марку, склад. Недоліки теж, якщо вони є. Не приховуйте їх – не беріть гріх на душу) Репутація чесного продавця дорожча за кілька зайвих зароблених гривень.

третє – вкажіть своє місто (на «Шафі» розміщають оголошення з усієї України), чи можлива попередня примірка, запропонуйте варіанти доставки товару – турбота і зацікавленість продавця завжди прихилить покупця.

четверте – ставте ту вартість, за яку самі б купили свою річ. Одна покупка на «Шафі» обходиться українкам у 225 гривень – в середньому, зрозуміло. Але це хороший орієнтир, щоб не забувати: це майданчик для реальних дівчат з реальними, а не захмарними грошима, які купують річ,так би мовити, на «вторинному ринку», а не на міланській Корсо Комо)

п’яте – враховуйте сезонність. За словами Галини, вже не перший рік зимові речі у неї купують зразу після зими, тобто наперед. А от взуття здебільшого купують в сезон.

шосте – пропонуйте «пакети»: кілька поєднуваних між собою речей одразу. Саме у такий спосіб Галина продала багато дитячого одягу. Це вигідно продавцю (позбуваєшся за раз трьох-шістьох-десятьох-сотні шапочок-штанців) і покупцю (він отримує повний комплект за меншу ціну).

сьоме. розкажіть подружкам:) От побачите, в них знайдеться ще десять своїх речей і прохання «о, а продай там мої завеликі джинси». Може, це для вас теж стане міні-бізнесом. Як показує приклад Галини, це хороший підробіток – достатньо лише відчинити свою шафу і «Шафу» в інтернеті.

До речі, босоніжки вже там продаємо – може, комусь треба?:)

 

Фото з відкритих джерел, а також Shafa.ua