«ПОЛІНА» – це ПОЛІція проти НАсильства. В Україні її створили, аби захищати жінок від домашніх тиранів і «квітів вибачення».
Щоб ви знали, 60% українок потерпають від домашнього терору – 83 964 звернення лише за минулий рік! Вдумайтесь і знайте: віднині кожна жінка, на яку підняв руку чи постійно принижує чоловік (а здебільшого це чоловік), має захист – «ПОЛІНУ». Це мережа поліційних мобільних груп, спеціально створених при нашому Міністерстві внутрішніх справ для протидії домашньому насильству. У складі груп – і поліціянти, і медики, і психологи.

60% українок потерпають від домашнього терору – 83 964 звернення лише за минулий рік

Групи працюють з минулого літа вже у Києві (Дарницький район), Одесі (Малиновський район) та в Сєвєродонецьку Луганської області. З 2019 року «ПОЛІНА» запрацювала у Львові й Хмельницькому, у Дніпрі (Новокодацький район), в Суворівському районі Одеси та Лівобережному в Маріуполі. І якщо деспот розпускає руки, мешканкам цих міст потрібно якнайшвидше:

  • зателефонувати «102» і заявити про проблему. Оператори спецлінії й оперативні чергові територіальних підрозділів поліції вже поінструктовані;
  • максимально дистанціюватися від кривдника (втекти до сусідів, вийти на сходовий майданчик) і перечекати там до приїзду групи;
  • отримати все необхідне: поліція приструнить тирана, психолог розрадить, медик надасть першу допомогу.

Ідею підтримали всі можливі організації – Міністерство охорони здоров’я, Фонд народонаселення ООН (UNFPA) в Україні, Фонд «АНТИСНІД», громадська міжнародна правозахисна організація Ла Страда Україна, Посольства Великобританії та Швеції, відомі жінки і, звичайно, українки – ukrainky.com.  

У МВС дуже сподіваються, що зі створенням «ПОЛІНИ» жінки перестануть сприймати свою проблему виключно як "домашню" справу

Цифри говорять самі за себе. У 2018 році:

  • надійшло 1 451 звернення з приводу вчинення насильства в сім’ї; на 1 411 викликів виїхали мобільні групи;
  • склали 419 адміністративних протоколів, винесли 186 офіційних попереджень, провели 363 профілактичні бесіди, зареєстрували 480 заяв від потерпілих;
  • порушили 22 кримінальні провадження проти кривдників.

Але, як показує статистика, це лише 10% усіх випадків домашнього насильства! І замовчування – одна з найгостріших проблем у цій непростій боротьбі. Чому наші жінки мовчать? На те, як у невибагливій пісеньці, є п'ять причин.

«Мені не повірять». Ну звісно, адже всі вважають вас такою гармонійною парою, він так опікується вами, все за вас вирішує, такий справжній мачо-мачо… А якщо у вас раптом і вирветься гірке зізнання, то навколишні тільки здивуються. Навіть гірше: запідозрять, що обмовляєте благовірного, або «сама винна – спровокувала хлопця!» От ви й мовчите.

«Мені соромно». Так, це химерний виверт нашої жіночої натури: б'є він, а соромно вам. Соромно, що ви – успішна, сучасна жінка, яку поважають колеги і друзі, а потерпаєте від звичайнісіньких побоїв, наче якась бідолашна наймичка з творів класиків. Та ж над вами сміятимуться, якщо це стане відомо! На жаль, домашнє насильство існує в усіх без винятку соціальних групах, з ним стикаються незалежно від рівня доходів чи освіти.

«Можливо, в чомусь я таки винна…» В чому ви точно «винні», так це в низькій самооцінці. Так вважають психологи. До речі, цей «запах жертви» дуже добре відчувають схильні до насильства чоловіки. Робіть висновки!

«Він зміниться». Він кожного разу вибачається, приносить квіти… Так, можливо, він і зміниться – років за двадцять. Кажуть, що ближче до сімдесяти, то чоловіки стають лагідними, такими собі милими сантаклаусами. От тільки чи згодні ви стільки чекати?

«Мені страшно». Справді, вагома причина. Поліція поїде, а ви з садистом знову залишитеся наодинці… Саме для цього й створено «ПОЛІНУ»: не тільки зупинити тирана, але й за потреби перевезти жінку в секретне тимчасове помешкання, якщо він «розбушувався». У МВС, каже Анастасія Дєєва, дуже сподіваються, що зі створенням «ПОЛІНИ» жінки перестануть сприймати свою проблему виключно як «домашню справу» й не будуть боятися звертатися по допомогу.

Замовчування – одна з найгостріших проблем у непростій боротьбі з домашніми тиранами

Тож, дівчата, якщо…
партнер обмежує ваші контакти з друзями та близькими, контролює в усьому – що робите, з ким бачитеся;
змушує до сексу;
постійно критикує, принижує;
контролює всі, навіть найдрібніші витрати;
позбавляє вас права розпоряджатися особистими коштами, самостійно вирішувати фінансові питання;
залякує, що вижене з помешкання, залишить без грошей і не платитиме аліменти;
використовує дітей для встановлення контролю над вами, погрожує відібрати дитину й заборонити бачитися з нею;
не дозволяє вам навчатися, працювати, робити кар’єру тощо;
нарешті, завдає вам фізичної шкоди або повсякчас шантажує –

не чекайте квітів і вибачень – викликайте «ПОЛІНУ»!
А чому «ПОЛІНА» не хоче квітів? Дивіться ролик – і зрозумієте!

Ще одна велика проблема наших жінок – сексуальні домагання або харасмент. Ледь не кожна третя українка хоч раз з ним стикалася. Що робити в таких випадках, куди бігти і в кого шукати допомоги – читайте тут.

Рубрика: 

Новини партнерів