Кілька фактів про зачаття, безпліддя і ЕКЗ в Україні. 
Повідомили їх на зустрічі «Не просто TA(L)K», який зібрав медичних фахівців, пацієнтів, представників ЗМІ та небайдужих українців навколо проблеми безпліддя в Україні. Організаторами заходу виступили Українська асоціація репродуктивної медицини (УАРМ) та Асоціація довіри для пацієнтів з безпліддям «Діти будуть».

Кожна 5-та українська пара стикається із труднощами природної вагітності. І хоча сучасні допоміжні репродуктивні технології (ДРТ), зокрема екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ), здатні успішно долати проблему, українські пари не поспішають звертатися за допомогою і досі насторожено відносяться до ЕКЗ.

«Безпліддя є особистою трагедією кожної сім’ї, про яку в нашому суспільстві не прийнято відкрито говорити. Ситуацію посилює не лише необхідність дороговартісних обстежень та медичного втручання, але й відчуття соціальної нереалізованості як батьків, – говорить Світлана Дегтярьова, голова Асоціації «Діти будуть» – Відчуття того, що ти не виправдовуєш очікувань близьких людей, супроводжується не завжди адекватною реакцією оточуючих. При цьому відношення до поширених методів ДРТ – насторожене, і вони сприймаються більшістю як «останній шанс». Порушення репродуктивної функції у жінки викликано низкою взаємопов’язаних факторів, тому необхідно звертатися до лікарів-репродуктологів, які вже допомогли з’явитися на світ мільйонам дітей».

 

Щоб здійснити мрію про народження довгоочікуваної дитини започаткована соціальна ініціатива «Почути “Мамо!”»

У той час як в Європі та Північній Америці на 1 млн населення проводяться 1,5 – 2 тис. процедур ЕКЗ щорічно, в Україні ця цифра майже у 6 разів нижча і становить всього 357. Такий показник обумовлений зокрема розповсюдженістю серед українців різноманітних міфів та упереджень щодо ЕКЗ. При цьому кожен рік зволікань знижує шанси на зачаття навіть із допомогою репродуктивних технологій.

«Ефективний репродуктивний вік жінки обмежений, тому час стає вкрай цінним ресурсом, – відмічає Валерій Зукін, кандидат медичних наук, віце-президент УАРМ. – Після двох років безрезультатних спроб отримати дитину природним шляхом, пацієнт може сміливо звертатися до репродуктолога. Українцям варто відноситися відповідально ставитися до свого здоров’я та використовувати доступні варіанти лікування, поки шанс ще не втрачено».

Щоб допомогти українським сім’ям, які зіткнулися із проблемою безпліддя, здійснити мрію про народження довгоочікуваної дитини, УАРМ та Асоціація «Діти будуть» організували соціальну ініціативу «Почути “Мамо!”». Проект підтримали науково-технологічна компанія Merck KGaA (Дармштадт, Німеччина) та фармацевтична компанія «Сона-Фарм» (Україна). Для боротьби з існуючими в суспільстві упередженнями спеціалісти створили освітній ресурс www.pochutymamo.com.ua, на якому зібрано інформацію про причини безпліддя та методи його лікування за допомогою репродуктивних технологій.

«В ході проведеного дослідження було виявлено, що однією із головних причин такого низького рівня частоти звернення до репродуктологів – нерозуміння і недовіра до ДРТ. В існуючій ситуації новий проект допоможе зруйнувати інформаційний вакуум, який утворився в суспільстві, – зазначає Роджер Еліа, генеральний директор біофармацевтичного підрозділу компанії Merck в Україні, Грузії та країнах СНД. – Разом із тим, сучасна медицина постійно вдосконалює арсенал ДРТ. Ми віримо, що наша спільна ініціатива допоможе тисячам сімей знайти правильне рішення і здійснити заповітну мрію мати дитину».

Рубрика: 

Новини партнерів