17-27 жовтня у Львові відбудеться Третій міжнародний конкурс скрипалів.

Патроном цієї визначної музичної події є легенда української скрипкової школи Олег Криса. Генеральним спонсором події традиційно виступає ТМ «Світоч». Вперше цього року конкурс відбудеться за підтримки Українського культурного фонду.

Мета міжнародного конкурсу скрипалів, який вперше відбувся ще у 2013 році, – розвиток талановитої молоді, набуття українськими виконавцями досвіду участі у міжнародних заходах, промоція світової та вітчизняної скрипкової класики, української музичної спадщини. В Україні багато обдарованої молоді, але більшості бракує фінансової можливості відвідувати закордонні конкурси. Саме тому засновники конкурсу – громадська організація «Мистецьке об'єднання «Світ класичної музики» вирішили організувати подію світового рівня в Україні.

Призовий фонд конкурсу за перше місце складає 20 тисяч євро

Цього року заявки на участь подали 60 музикантів з усього світу. Конкурс буде проведено у три тури:
1 тур – виконання музичного твору соло – до другого туру обирається 15 учасників;
2 тур – виконання музичного твору під акомпанемент фортепіано – до фіналу обирається 6 учасників;
3 тур (фінал) – виконання музичного твору з симфонічним оркестром – журі обирає переможців та лауреатів спеціальних відзнак.
Призовий фонд конкурсу за перше місце складає 20 тисяч євро, за друге – 10 тисяч євро, і за третє – 8 тисяч євро.

Дізнатися подробиці про конкурс можна тут.

Щодо Олега Криси – він всесвітньо відомий скрипаль, уродженець Львова, професор Істменської школи музики в Рочестері (США). Його творчий шлях розпочався з Львівської музичної спеціальної школи імені Соломії Крушельницької. Вершин майстерності Криса досягав під керівництвом прославленого маестро Давида Ойстраха. Як соліст Олег Криса виступає по всьому світу з провідними оркестрами та диригентами. В його репертуарі 72 скрипкові концерти всіх епох, враховуючи подвійні й потрійні.

Вперше цього року конкурс відбудеться за підтримки Українського культурного фонду

Громадська організація Мистецьке об’єднання «Світ класичної музики» («СКМ») створена у лютому 2012 року з метою популяризації класичної музики, інтеграції української скрипкової музики у світовий контекст, а також забезпечення професійних музикантів, академічних колективів, навчальних закладів та майстрів з виготовлення та ремонту музичних інструментів усім необхідним

Український культурний фонд – державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.

Генеральним спонсором конкурсу скрипалів традиційно виступає ТМ «Світоч»

Львівська кондитерська фабрика «Світоч» – одне з найстаріших підприємств в України, провідний виробник у кондитерській галузі, є носієм понад вікових традицій виробництва шоколаду. Історія «Світоч» розпочалась у далекому 1882 році у Львові, який свого часу називали шоколадною столицею Європи. У 1998 році львівська фабрика увійшла до групи компаній Nestlé S.A. (Швейцарія), світового лідера з виробництва продуктів харчування. Зараз компанія реалізує політику довгострокового розвитку фабрики, спрямовану на досягнення світового рівня якості Nestlé. Сьогодні «Світоч» – сучасне високотехнологічне, наукомістке підприємство, що динамічно розвивається. На фабриці діють лінії з виробництва вафель, шоколадних плиток та цукерок, принципово нове автоматизоване виробництво шоколадних мас. Наприкінці 2009 року на фабриці була введена в експлуатацію нова лінія з виробництва кавових стіків Nescafe. Успішна реалізація цього проекту ознаменувала перехід «Світоча» на якісно новий рівень: від місцевої кондитерської фабрики до регіонального виробничого центру Nestlé у таких напрямах бізнесу як кондитерське виробництво та кава. У 2017 році «Світоч» відсвяткував подвійний ювілей — 135-річчя заснування виробництва та 55-річчя бренду «Світоч».

Рубрика: 

Новини партнерів