Події Одеського кінофестивалю, які ми не могли попустити.
Зрештою, пропустити ми не могли жоден з дев'яти днів цього знакового фестивалю, який тривав з 12 по 20 липня в одному з найгарніших міст України і зібрав тисячі гостей та учасників з усього світу. Цьогоріч Одеський міжнародний кінофестиваль був ще й ювілейний – десятий і наповнений подіями буквально з ранку до пізнього вечора.

з-поміж неймовірної кількості спеціальних подій ОМКФ ми виділили п’ять знакових

Сотні кінопоказів, кілька конкурсних програм, десятки прем’єр, творчих зустрічей, майстер-класів, виставки, презентації, пітчинги, професійна програма Film Industry Office – відвідати фізично все це розмаїття не було змоги. Тому україночкам, які вже на другому році свого існування отримали акредитацію такого поважного фестивалю, доводилося обирати. Покази фільмів-учасників національного конкурсу ОМКФ, фільмів-номінантів міжнародних фестивалів ми чесно передивилися по максимуму – про них в окремому огляді. А от з-поміж неймовірної кількості спеціальних подій ОМКФ відвідали ще й п’ять знакових для нас передусім, як жінок і глядачок, а не професіоналів кіноіндустрії:)

 

Я завжди підкреслював, що «Кіборги» – не про війну, а про світ, який породжує війна

Творча зустріч з Ахтемом Сеітаблаєвим
Чим класні фестивалі – ти можеш просто на вулиці зустріти відомих акторів чи режисерів або потрапити на їхні майстер-класи чи лекції і поспілкуватися вживу. Під час ОМКФ відбулося понад два десятки зустрічей з різними видатними діячами у сфері кіно, однією з найцікавіших стала зустріч з Ахтемом Сеітаблаєвим. Він щиро розповідав про створені ним фільми, роботу з іншими режисерами, творчі плани. Захотілося передивитися його «Кіборгів»: «Я завжди підкреслював, що «Кіборги» – не про війну, а про світ, який породжує війна», – зазначив Ахтем. Також зізнався, що добре розумів: якщо фільм «Хайтарма» вийде поганим, краще йому в Крим не повертатись. Розповів режисер і про «Захара Беркута», який він знімав разом з американським режисером Джоном Вінном, – тепер чекаємо прем’єру з іще більшим нетерпінням.

 

Розробники серіалу «Чорнобиль» розповіли деталі його створення

Майстер-клас телепродюсерки та сценариста серіалу «Чорнобиль» Барбари Столл і Майкла Бейзера
Він відбувся за підтримки медіафоруму Kyiv Media Week спільно з Ванкуверською кіношколою для професіоналів кіно. Але й нам, звичайним глядачкам, було вкрай цікаво дізнатися деталі створення культового серіалу. Скажімо, чому в ньому нема жодного слова про родину Валерія Легасова – щоб ніщо не відволікало від головної теми, відповів Майкл Бейзер. Ту ж Уляну Хомюк, за його словами, вигадали навмисне – для уособлення позиції наукового середовища і моральних цінностей.

 

Світова статистика говорить, що з п’яти фільмів лише один знімає жінка

Дискусія про ґендерну рівність "Жінки на екрані та за його межами"
ОМКФ разом з рухом HeForShe організував цікаву зустріч з гостями кінофестивалю про роль жінки, як акторки і режисери. Світова статистика говорить, що з п’яти фільмів лише один знімає жінка, хоча навіть у залі і серед учасників дискусії переважали жінки. «Для мене це не про протистояння чоловіків і жінок, а про права людини», – прокоментував учасник дискусії, генеральний директор кінокомпанії «Артхаус Трафік» та кінокритик Денис Іванов. «Я не дивуюся гарним фільмам жінок. Якщо це сильна особистість, то ґендерні межі стираються”, – сказав у свою чергу голова правління Української кіноакадемії Володимир Войтенко.

 

Якщо сюжет мені здається цікавим, я можу погодитися зіграти і другорядну роль

Творча зустріч з легендарною Катрін Деньов
Французька акторка стала спеціальною гостею ОМКФ, і бажаючих потрапити на зустріч з нею була повна фестивальна зала. Елегантна, у чудовій формі попри вік пані Катрін ділилася спогадами, розповідала про свою кінокар’єру, знакові ролі. «Коли мені пропонують зіграти у фільмі, я більше звертаю увагу на сюжет та історію, ніж на саму роль. Якщо сюжет мені здається цікавим, я можу погодитися зіграти і другорядну роль», – ділилася зірка. Зізналася також, що деякі картини дуже багато означали для неї, хоча не мали успіху.

 

На ОМКФ показали фільми-легенди від культових режисерів Одеської кіностудії

Українська ретроспектива «Голлівуд на березі Чорного моря»
Ретроспектива приурочена до 100-річчя Одеської кіностудії та відбувалася за підтримки Довженко-Центр, який цього року презентував фільми-легенди від культових режисерів Одеської кіностудії. Глядачі мали можливість познайомитися з кінострічками, які змінили історію українського та світового кіно: «Мовчи, суме, мовчи» (1918 р.), «Ягідка кохання» (1926 р.), «Весна на Зарічній вулиці» (1956 р.) та ще багато інших.

Редакція ukrainky.com вдячна Одеському міжнародному кінофестивалю за організацію цих заходів і можливість їх відвідати. Вже в очікуванні наступного фестивалю, який відбудеться 10-18 липня 2020 року.

ФОТО надані прес-службою Одеського міжнародного кінофестивалю (repor.to).

Рубрика: 

Новини партнерів

?