5 зимових правил догляду за шкірою – розпитали в косметолога.
Розпитали не просто так: морози міцнішають і на обличчі від них з кожним днем з'являється не лише красивий рум’янець, а й дедалі помітніші зморшки, відчуття сухості і навіть шершавості. Наші бабусі рятувалися просто – намащували шкіру гусячим жиром:) Ми – україночки сучасні, тому пішли до професійного косметолога за порадою, як правильно доглядати за обличчям взимку.

Тетяна Кобець, наш експерт, лікар дерматолог-косметолог, власниця косметологічного центру KeyMed by dr.Tatiana Kobets, в якої за плечима 18 років досвіду, нашому питанню не здивована. Навпаки, зазначає вона, наші жінки з кожним роком дедалі відповідальніше ставляться не лише до захисту шкіри влітку, а й взимку теж. Адже шкіра страждає від різких перепадів температури, висушеного батареями та кондиціонерами повітря не менше, ніж від сонячних променів. І як тільки-но стовпчик термометра починає вперто спускатися донизу, потрібно відкоригувати правила догляду і переглянути свою косметичку.
Загальне правило залишається незмінним: щовечора і щоранку очищуємо обличчя, тонізуємо і живимо кремом. Але при цьому запам’ятовуємо наступне:

Намагаємося не сидіти біля батареї і якомога частіше зволожувати приміщення (зараз є широкий вибір технічних приладів). Сухе повітря в офісах і квартирах сушить нашу шкіру так само, як палюче сонце в липневий день.

Обов'язково користуємося захисними кремами – на них, як правило, так і вказано «для захисту від морозу» або «проти погодних умов». Це може бути крем за типом шкіри, для глибокого зволоження або інтенсивного живлення, але нехтувати ним не варто, особливо мамам, які часто і довго гуляють з дітками, або жінкам, які працюють на вулиці чи довгий час проводять на відкритому холодному повітрі.

 

 

Наносимо крем за 30 хвилин до виходу на вулицю. Прокинулися, вмилися, нанеси крем, пішли снідати, вдягатися, збиратися і лише потім залишаємо приміщення. Взимку це стосується всіх кремів – і захисних, і тих, якими користуємося зазвичай, навіть зволожувальних – взимку ними теж можна і навіть треба користуватися, не боячись міфу про те, що вони начебто «на шкірі потім замерзають»:) До речі, не забуваємо про захист для губ – бальзами або гігієнічні помади, які треба наносити саме перед виходом на вулицю.

Вилучаємо з догляду (поки не закінчиться зима) засоби, які містять спирт, навіть якщо у вас жирна шкіра. Сюди належать лосьйони, тоніки, гелі для вмивання. Замінюємо їх на засоби без спирту. Вони не будуть додатково висушувати шкіру і не спричинять її зневоднення.

Відкладаємо засоби у вигляді гелю і глиняні маски до весни. Вони також мають підсушувальні властивості. Втім, гелеві маски наносити можна, а от глиняні, якщо вже без них ніяк, максимум накладаємо локально на Т-зону.

Не забуваємо про термальну воду – тримаємо її, як і влітку, на робочому місці і розпилюємо на обличчя 3 рази вдень. Дівчатам, які півдня проводять за кермом з увімкненим обігрівачем в автомобілі, – варто навіть частіше.

А ще, наполягає Тетяна Кобець, приділяємо увагу тілу і, зокрема, ногам і після душу щедро змащуємо їх кремами. Адже шкіра тут теж висушується від усіх тих колготів, джинсів, шкарпеток. Звісно, якщо хочемо, щоб вона виглядала так само гарно, як і на обличчі:)

Фото Idda van Munster, а також з відкритих джерел

Новини партнерів

?