Теорія про семирічні цикли життя: прочитали і визначили, де ж ми зараз.
Може, і вам, україночки, буде цікаво просто для загального розвитку. Сприймати це як істину не варто, хоча цю теорію відстоює багато філософів, психоаналітиків і різних розумних людей. А психоаналітик Vitaliy DeFranko, він же автор нашого партнера – інформаційно-розважальної веб-платформи UaModna навіть зробив невеличкий огляд цих циклів. Багато збігається і, принаймні, знаєш чого чекати і на чому не зациклюватися)

Від 0 до 7 років. Сильний зв'язок з матір'ю. Горизонтальне пізнання світу. Створення почуттів. Запах, молоко, голос, тепло, поцілунки матері є першими відчуттями. Період, як правило, закінчується "вилупленням" із захисного кокона материнської любові та відкриттям світу.

Від 7 до 14 років. Сильний зв'язок з батьком. Вертикальне пізнання світу. Формування особистості. Батько стає новим винятковим партнером, союзником у відкритті світу поза захисним сімейним коконом. Батько розширює його. Він стає орієнтиром. Маму любили, батька обожнюють.

Від 14 до 21 року. Бунт проти суспільства. Пізнання матерії. Створення інтелекту. Це криза підліткового віку. З'являється бажання змінити світ і зруйнувати існуючі структури. Молодь відкидає сімейний кокон, потім суспільний устрій в цілому. Підлітка спокушає все бунтарське – гучна музика, вільні відносини, демонстративна незалежність, заперечення старих цінностей. Період завершується виходом із сімейного кокона.

Від 21 до 28 років. Пізнання суспільства. Стабілізація після бунту. Зазнавши невдачі з руйнуванням світу, в нього інтегруються, бажаючи бути кращим, ніж попереднє покоління. Пошуки цікавішої роботи, ніж у батьків. Пошуки цікавішого місця проживання, ніж у батьків. Спроба створити щасливішу пару, ніж у батьків. Вибір партнера і створення сімейного вогнища. Створення власного захисного кокона. Період зазвичай закінчується шлюбом.
Цей період ще є кінцем першого квадрату семирічних циклів (4×7 років) і початком другого.

Фото Dolce & Gabbana

людина може пізнати повноту життя в шлюбі, сім'ї, роботі, своєму розвитку. Ця перемога призводить до двох нових типів поведінки

28-35 років. Створення домашнього вогнища. Після одруження, з'являються квартири, машини, діти. Цінності акумулюються всередині кокона. Але якщо чотири перших цикли не були пройдені успішно, вогнище руйнується. Якщо відносини з батьками не були належними, вони будуть докучати молодій парі. Якщо не було бунту проти суспільства, є ризик конфліктів на роботі. 35 років – той вік, в якому погано вирощений кокон часто вибухає. І як наслідок: розлучення, звільнення, депресія, психосоматичні хвороби. В такому разі перший кокон повинен бути відкинутий і...

35-42 роки. Все починається з нуля. Після кризи людина, збагачена попереднім досвідом і помилками, реконструює другий кокон. Це період, коли у чоловіків з'являються коханки, а в жінок – коханці. Вони намагаються сприйняти те, що очікують, вже не від шлюбу, а від протилежної статі. Це час перегляду ставлення до батьків, сім'ї, зрілості, суспільства. Відтепер роботу вибирають не з точки зору її надійності, а відповідно до того, наскільки вона цікава або ж скільки вільного часу вона залишає.
Після руйнування першого кокона людина завжди відчуває бажання якомога швидше створити другий. Новий шлюб, нова робота, нові відносини. Якщо помилки минулого усвідомлені і прийняті, людина матиме змогу і сили відновити не схожий, а вже покращений кокон. Якщо вона не зрозуміла минулих помилок, то відновить точно таку ж оболонку і прийде до точно такої ж поразки. Це те, що називається "бігати по колу". З цього часу всі цикли стануть лише повторенням одних і тих же помилок.

42-49 років. Завоювання суспільства. Як тільки другий, покращений кокон створено, людина може пізнати повноту життя в шлюбі, сім'ї, роботі, своєму розвитку. Ця перемога призводить до двох нових типів поведінки.
Якщо для людини важливі ознаки матеріального благополуччя (більше грошей, більше комфорту, більше дітей, більше влади), вона невпинно збільшує і збагачує свій новий покращений кокон.
Якщо людина звертається до духовних цінностей, вона починає справжній пошук себе: чому я тут, навіщо я живу? Її починають цікавити релігійні аспекти, благодійні справи, родинні зв"язки, свій рід.

49-56 років. Період духовної революції. Якщо людині вдалося створити або відтворити свій кокон і реалізуватися в сім'ї та роботі, вона, природно, відчуває бажання знайти мудрість. Відтепер починається остання пригода – духовна революція.

Далі розвиток триває по спіралі. Іноді деякі люди навмисне провокують крах в сімейних відносинах чи на роботі, щоб почати всі цикли спочатку. Таким чином вони намагаються уникнути або відтягнути той момент, коли їм доведеться перейти до духовної фази. Але таки доведеться. Усім.
 

Фото з відкритих джерел

Рубрика: 

Новини партнерів