Веселі горнята, тактильні чашки, вишукані тарілки, вази-орігамі та домашній посуд від українських майстрів.

Маркет «Всі. Свої» зібрав нещодавно під своїм дахом кілька десятків марок, які створюють саме кераміку. Очей не відвести!) Хочеться одразу змінити вдома весь безликий фабричний посуд на шедеври ручної роботи від українських майстрів: з глини і фаянсової маси, з майолікою і рослинними орнаментами, насичено-кольорові чи ніжні в стилі шебішик. Дивлячись на це розмаїття, тішимося, що українська кераміка, попри стереотипи про глечики-банячки, дасть фору за дизайном будь-якому дорогущому європейському посуду. Вона сучасна, авторська і неповторна.
Поки не у всіх марок і майстрів є сайти, багато хто створює свою кераміку в кількох екземплярах або за попереднім замовленням, виставляється лише на ярмарках чи маркеті "Всі. Свої", тому ми склали список «найактивніших»: з коротеньким досьє і посиланнями на їхні сторінки. Спеціально підписали кожне фото: просто наведіть на нього курсор і дізнаєтеся марку. Закладаємося, що переглянувши світлини, одразу захочете щось купити)

VeshtakCollection – сімейний бренд дуже любить працювати з кольором і художньо накладає хаотичні мазки на порцеляні. Справжня керамічна естетика. Все є тут.

Єдина кераміка працює в техніці slab-building – поєднання різьби та ліплення, коли об'єм ніби збирається зі шматочків глини. Такими є лампи, пташки, дзеркала і посуд теж. Все є тут.

SoulFul Ceramics – у посуді й декорі марки наче застигли відбитки рослин, стихії, пори року і… хороший настрій. Кожен виріб ручного ліплення. Все є тут.

Sea Home Ceramics – гарно обіграє природні форми: тарілки-листочки, креманки-мушлі, горнятка кольору морської хвилі, мають й чіткі геометричні вироби в чорній глазурі. Все є тут.

Sense of ceramic – своєрідна оранжерея різнотрав'я, в різних кольорах, серед яких трапляються хамелеони, фламінго, павліни. Все унікальне, навіть однотонні тарілки не схожі між собою. Все є тут.

Lihtar експериментує з техніками, глазурями, ліпкою, розписом, завдяки чому народжуються тактильні чашки, неповторні на дотик, і посуд у техніці сграфіто: коли на виріб наносять кілька кольорових шарів, а потім зішкрабують частину покриття, щоб створити візерунок та виділити текстуру. Все є тут.

 

Українські керамісти створюють посуд у різних техніках та стилях

Zguro Ceramics дивує формами і фактурами: чашка, схожа на м'ятий папір або вкрита численними бульбашками, ваза у вигляді голови манекена або вазон-пупс, керамічні фігурки-орігамі. Все є тут.

Віта Хайдурова – київський художник-графік-кераміст, на виробах якої оселилися неймовірні рослини, зірки, риби, символічні надписи. Дуже атмосферні вироби з авторськими візерунками та каліграфічними композиціями. Все є тут.

Make Your Life Cool – чудово поєднує яскраві і пастельні кольори, фантазійні і традиційні форми. Має авторський посуд, прикраси, декор, скульптуру. Все є тут.

Brunch – марка названа в честь сніданків вихідних днів і таку ж кераміку й пропонує: святково-домашню, в яку так і просяться свіжа випічка, ягоди і смаколики. Готує нову колекцію блюдець і чашок. Все є тут. 

POTTERY MAGIC – студія об'єднує кількох українських майстрів, які здатні виліпити все: і неймовірне блюдо з квітами, і тарілки з вигадливими орнаментами, і вази у стилі прованс. Все є тут.

Юлія Осока пропонує тарілочки, горнятка, вазочки в дуже ніжній гамі, з фігурними краями – посуд, який буквально покращує настрій. Все є тут.

Vokhra – відрізняється цікавинками у вигляді нерівного краю, декоративних «крапель» фарби. Все є тут.

Dmytro Bilokin ceramics – створює посуд, горщики, глечики, вази лаконічних форм природніх кольорів, оцінять всі поціновувачі мінімалізму. Все є тут.

До речі, маємо ще й добірку українських мастрів прикрас – намиста, згардів, дукачів, теж розкішні, сучасні і можна носити з будь-яким одягом, читайте тут

Новини партнерів

?