Сім цікавих фактів про українську лексику.
Національна Академія Наук зібрала, а наш партнер інформаційно-розважальна веб-платформа UaModnа поділилася. Просто, щоб знати.

256 000 слів містить сучасна українська мова. Цікаво, що за лексичним запасом вона є найбільш схожою з білоруською – 84% спільної лексики, із польською і сербською – 70% і 68%.

У 448 р. н.е. (близько цього) були записані перші слова українською: візантійський історик Пріск Панікійський перебував на території сучасної України в таборі Аттіли, який згодом розгромив Римську імперію, і записав там слова "мед" і "страва".

4 279 синонімічних рядів зібрано у "Короткому словнику синонімів української мови".

45 – найбільша кількість синонімів і має її слово "бити".

 

 

Три форми майбутнього часу має наша мова: просту (піду), складну (йтиму) і складену (буду йти).

Найвживанішою в українському алфавіті є літера "п" – саме з неї починається найбільша кількість слів. Найменш популярною є буква "ф" – її вживають здебільшого в запозичених словах.

30 літер – стільки має найдовше слово в українській мові дихлордифенілтрихлорметилметан, це хімікат для боротьби зі шкідниками.

Ще цікава особливість української мови – вона багата на зменшувальні форми. Навіть слово "вороги" має зменшувально-пестливу форму "вороженьки". А також одне з наших улюблених зверненнь – "паняночки":)

 

Фото з відкритих джерел, а також Pinterest