Що це, звідки, скільки коштує і де зробити. Розпитали у майстрів і собі вже зробили. 
Ще минулі весну-літо, коли був перший бум навколо цих дивовижних візерунків, милувалися ними на наших дівчатах й собі хотілося. З новою весною-літом захотілося ще дужче, тим паче, мода на такий розпис не минула, а навпаки зростає, судячи по інстаграму: там стільки нових майстрів і фото дівчат з мехенді – так називається цей розпис. І якщо минулого року він був, скоріше, екзотикою та «бьюті-експериментом», то зараз дедалі частіше дівчата наносять його, як прикрасу для особливих подій, вечірок, на відпочинок та й просто так, для краси.

Взагалі, мехенді – це ще прадавня прикраса жінок: древні єгиптянки розмальовували себе 5 000 років тому. В Індії мехенді вважають своєрідним оберегом: сакральні візерунки ніби захищають жінку від невдач, там досі наречену «прикрашають» мехенді на весілля, аби захистити її від вроків, а шлюб – від… зрад чоловіка.

Ми – українки, у нас інші обряди і «захисти» від зрад:) А мехенді для нас не більше, ніж модна новинка, яку просто хочеться спробувати на собі. Спробували. Розповідаємо.

 

Ціни стартують від 50 гривень за маленький чи найпростіший малюнок і до декількох сотень за складну композицію

Чим робиться. Хною – відомий всім натуральний фарбник, який виготовляють з листя дерева лавсонії. Натуральна хна буває лише коричневого/рудого/мідного відтінків, залежно від якості та способу приготування. Продається у вигляді порошку, який майстер самостійно розводить, або готовою у вигляді пасти в спеціальних конусах. Хна може бути й білою або кольоровою, але це вже хна з ненатуральними доповненнями. Вибираючи таку, треба нанести маленьку крапельку на шкіру і перевірити, чи не буде алергії.

Ким робиться. Майстром з мехенді. І це зовсім не якась східна жіночка-гуру. Дуже багато звичайних україночок освоюють зараз мистецтво розпису, до слова, непоганий підробіток і хобі. Хтось розміщує свою рекламу на сайтах оголошень, багато майстрів ведуть класні instagram-акаунти і малюють справді розкішні візерунки. Достатньо загуглити «зробити мехенді Київ\Львів\будь-яке місто» і пошукова система віднайде десятки майстерень. Частина фото у нашому огляді – саме їхні.

Де робиться. Та хоч на лобі:) Це не жарт – в Індії лоб теж розмальовують. Але наші дівчата більше замовляють «розмальовку» рук, ніг, плечей, дедалі частіше насмілюються на мехенді декольте, спини, стегон. І це дуже гарно виглядає. Навіть еротично.

Скільки коштує. Ціни стартують від 50 гривень за маленький чи найпростіший малюнок і до кількох сотень за складну композицію. Впливає на ціну також і хна, якою користується майстер: якісніша трошки дорожча.

 

Шкода, що краса ця недовговічна: тримається мехенді в середньому два тижні

Як відбувається процес. Дуже просто, але потребує часу. Ми зустріли майстра просто в парку: за розкладним столиком сиділа дівчина і пропонувала перехожим зробити мехенді. Мала каталог візерунків, ми вибрали, сіли. Дівчинка (виявилося, студентка художнього інституту, для якої мехенді і хобі, і підзаробіток) очистила нам антисептиком руку і намалювала від пальців до ліктя красивий східний орнамент. Малювала десь півгодини, але ще стільки ж часу довелося чекати, поки хна на руці підсохне, і її можна буде легко струсити. Інакше хна і візерунок можуть трошки розмазатись. Коштувало все це задоволення 100 гривень. В професійних салонах, звісно, дорожче та й, можливо, якісніше. Але дівчинка старалася і мехенді справді вдалося – всі наші колежанки потім захоплено розпитували, що, де і як.

Шкода лише, що краса ця недовговічна. Насичений колір, і це нормально, проявився аж наступного дня і тримався близько тижня, потім почав тьмяніти (теж нормально: натуральний фарбник швидко змивається) і приблизно ще через тиждень майже стерся. Тобто тримається мехенді в середньому два тижні.

Потім вже професійний майстер з мехенді Вероніка Красовська, яку ми знайшли в інстаграмі вже для другого мехенді, дала кілька порад, як продовжити «тривалість життя» малюнків хною.
Перше. Перед процедурою треба зробити пілінг ділянки, на яку буде наноситися мехенді: скраб зніме ороговілі часточки шкіри, і хна краще і глибше «ляже».
Друге. Бажано видалити волосся на місці нанесення малюнку: воно заважає шкірі «фарбуватися» хною.
Третє. Після процедури місце мехенді рекомендується змащувати олією (оливковою чи кокосовою), аби колір довше не сходив. І варто уникати всього, що сприяє оновленню шкіри: від сауни, бані, довгого лежання в ванній, морської води мехенді швидше змивається.

Зрештою, його можна завжди зробити заново, хоч всю весну й літо. Мехенді не шкодить, а навпаки піднімає настрій і… дозволяє зекономити на прикрасах)

 

Фото soroka_mehndi\namesua, talita mehndi, а також з відкритих джерел

Рубрика: 

Новини партнерів