У червні відбувся «Місяць грузинського театру в Україні» з онлайн-показами вистав і зустрічами з грузинськими режисерами.

Організатором цієї унікальної події виступила громадська організація «Театр.лав». Співорганізаторами події стали головний художник львівського театру «І люди, і ляльки» Ельвіра Босович та грузинський режисер, який наразі працює в Литві, Бадрі Цередіані. «Місяць грузинського театру – це перший досвід для нашої команди у проведенні онлайн-заходу. Звісно, були нюанси, але загалом ми отримали багато позитивних відгуків і постів вдячності. Сподіваємося, що наступний організований фестиваль буде в офлайн-форматі і, звісно ж, хочемо познайомити українських глядачів з іншими країнами та їх театрами», – коментують у Театр.лав.

Історія розвивається довкола дружби та подорожей, завдяки яким ми дізнаємося про головні віхи розвитку грузинської культури

Глядачі мали можливість подивитися записи вистав Ніколоза Сабашвілі «Сакартвело» та «Розповідь маленької лані», а також виставу «Далеке, далеке море» Темура Чхеїдзе

Ніколоз Сабашвілі працював режисером у підлітковому театрі, був засновником незалежного театру, поставив мюзикл «Легенди про Грузію» на Бродвеї, а зараз є художнім керівником в Тбіліському театрі ляльок Джорджі Мікеладзе.

Темур Чхеїдзе був режисером понад 80 вистав, здійснив постановки опер в Ла Скала, Метрополітен-опері, Оперному театру Бордо, Оперному театрі Генуї, Венеційському оперному театрі. Сьогодні викладає у Тбіліському університеті театру і кіно і Творчій майстерні в Театрі Королівського Кварталу.

«Сакартвело»: розвиток грузинської культури та історії
Головні герої вистави «Сакартвело» — віслюк і ворона. Історія розвивається довкола їх дружби та їхніх подорожей, завдяки яким ми дізнаємося про головні віхи розвитку грузинської культури та історії. Грузинські співи, пластика танцю, уривки авторської поезії та усної народної творчості — все це використане у виставі Ніколоза Сабашвілі «Сакартвело».

Історія про ставлення матері до дитини, до Всесвіту, природи та мешканців лісу, а також історія про вкорінений страх до людей

«Розповідь маленької лані»: магія лісу та його мешканців
Вистава поставлена за мотивами однойменного оповідання грузинського письменника Важа Пшавела. Історія про ставлення матері до дитини, до Всесвіту, природи та мешканців лісу, а також історія про вкорінений страх до людей. Перша зустріч з людьми закінчується трагічно: маму маленької лані вбиває мисливець. Але яким був світ до цієї трагічної миті? Вся магія лісу та його мешканців у супроводі грузинської народної музики оживе перед нашими очима у виставі «Розповіді маленької лані».

«Далеке, далеке море»: історія двох народів
Історія про двох друзів, які разом росли, навчалися, дружили, закохувалися, а потім війна зробила їх ворогами. Вистава була поставлена на прохання керівника Сухумського драматичного театру Дмітрія Джаіані. Автором п'єси став драматург Гурам Одішарія. На грузино-абхазький конфлікт Гурам дивиться як на глобальну біду, братовбивчу війну і як на страшний гріх, який буде на совісті обох народів.

Ефіри "Місяця грузинського театру" переглянуло понад п’ять тисяч глядачів

Впродовж фестивалю вистави переглянули понад тисячу людей. Також в рамках події відбулися прямі ефіри онлайн-зустрічей з Ніколозом та Темуром, а також драматургом вистави «Далеке, далеке море» Гурамом Одішарія. Ефіри переглянуло понад п’ять тисяч глядачів.

Подія відбувається за підтримки Асоціації «Український незалежний театр», Національної спілки театральних діячів України, ресторану грузинської кухні Мама Манана. Інформаційні партнери заходу: літературно-художній журнал «Дніпро», Журнал «Кіно-Театр» та інста журнал TheKolo.

Рубрика: 

Новини партнерів

?