27-29 серпня Довженко-Центр представить на Міжнародному кінофестивалі "Молодість" програму "Міражі свободи": українське експериментальне кіно 1960-80 років 

Історія українського авангардного кіно бере свій початок ще з 1920-х років та фільмів Дзиґи Вертова, Олександра Довженка та Івана Кавалерідзе. Проте починаючи з 1930-х зі зміцненням цензурних обмежень будь-які прояви формалізації, поетичності та неконвенційної естетики наглухо витісняються ідеологічно коректним офіційним кіно.

Лише друга половина ХХ століття, принесла відродження образів експериментального кіно, спершу в роботах школи «українського поетичного кіно» 1960-х, а після її розгрому – в маргінальних видах кіно: студентському, науково-популярному і аматорському фільмі.

Програма “Міражі свободи” частково розкриває кожен з цих напрямків пошуку свободи в кінематографі. Серед робіт студентів Київського інституту кіно імені Карпенка-Карого виділяються роботи майбутніх легенд українського кіно – Романа Балаяна, Ігоря Мінаєва, Ади Квірая в ранніх фільмах котрих ще відчувається розвиток естетики поетичного кіно.

програма "Міражі свободи" розділена на два блоки: Фізики і Лірики. Покази будуть відбуватися окремо

Основним осередком експерименту науково-популярного кіно був згуртований навколо постаті Фелікса Соболєва творчий колектив студії «Київнаукфільм». Програма представляє паралельний – анімаційний – доробок цієї кіностудії, який своєї абсурдністю та іронічністю в 1980-х перехопив ініціативу у кібернетичного та дидактичного наукового кіно 1970-х.

Нарешті стабілізація радянського життя в добу «застою» та поява легких та дешевих аматорських кінокамер призвела до буму аматорського кіно й появи великої кількості фільмів знятих як одинаками-фотолюбителями, так і цілими колективами заводських кіностудій. Зроблені в діапазоні від документальних хронік сімейного життя да пародійних кінокомедій ці «ефемерні фільми» виразили як побут 1970-1980-х, так і трагедію пізньорадянського неофіційного мистецтва.

Ми розділили програму "Міражі свободи" на два блоки: Фізики і Лірики. Покази будуть відбуватися окремо.

У рамках блоку ФІЗИКИ покази відбуватимуться 27 і 29 серпня у столичному Будинку кіно, в програмі такі стрічки: ПУТІВКА В ЮГОСЛАВІЮ, БЕЗ НАЗВИ, МІРАЖ, КВК, ПОКАЗУЙТЕ, НАМ ЦІКАВО, НОВИЙ МАРШРУТ, МОЗАЇКА, ПРАВДА КРУПНИМ ПЛАНОМ, СТРАСТІ МОРДАСТІ, АСФАЛЬТРОНІК.

У рамках блоку ЛІРИКИ покази відбудуться 28 і 29 серпня теж у Будинку кіно, демонструватимуться стрічки: ТА, ЩО ВХОДИТЬ У МОРЕ, КИЇВСЬКИЙ ЕТЮД, ЗЛОДІЙ, ПРИГОТУВАТИСЯ ВАШ ВИХІД, КИЇВСЬКІ ФРЕСКИ, ВОДОЗАБІР, КІНЕЦЬ КАНІКУЛ.

Деталі про сеанси та квитки є на сайті кінофестивалю "Молодість".

Рубрика: 

Новини партнерів

?