Як вийти з неї після розставання чи розчарування. 
Стан, на жаль, знайомий більшості україночок: коли розходишся з людиною – колись коханим чоловіком, підлою колегою, чорноязикою приятелькою – і наче час минає, і розумієш, що життя триває і треба рухатися далі, а не можеш. Робиш якісь звичні дії – сніданок, робота, магазин, вечеря, сон – і так по колу. Замкненому колу. І щоранку ті ж думки – «чому так склалося?», те саме небажання щось робити, вірити, любити, відкриватися новому – «навіщо? нема сенсу». Хтось це називає «депресією» – на щастя, помилково, бо депресія – серйозна психологічна проблема. А стан, коли ти постійно прокручуєш ту емоційну «жуйку» і не можеш себе зібрати докупи, – це поки лише так звана «мертва точка» після болючого завершення важливого чи тривалого життєвого етапу. З неї обов’язково треба вийти, щоб почався новий етап, а не справжня депресія. Коли двері в минуле відкриті, майбутнє видуває туди протягом – нагадують психологи з журналу Psychologies і радять зробити три прості кроки, щоб нарешті зрушити з місця.

Насамперед зупиніться. Згадайте, що відбувається з автомобілем, який загруз у ямі: чим сильніше тиснеш на газ, тим більше грузнеш. Натомість треба зупинитися і оцінити ситуацію: так, я в ямі, емоційній, я потрапила туди тому що…, мені важко тому що…, я мушу з цього стану вибратися тому що…, я можу спочатку зробити те й те – і так м’яко, оберт за обертом, виповзати на тверду землю.

мертві душі – їм більше не місце у вашому житті. І ви ж не мазохістка зберігати те, що завдає біль

Потім розчистіть простір. Це і є згадане вище «те й те», яке спочатку ви можете зробити, хоч як би апатично чи важко було на душі: генеральне прибирання! Почніть з квартири. Силоміць, навіть, якщо ви не любите прибирання – почніть. Це як запуск двигуна: спочатку вхолосту, потім він закрутиться, запрацює – згодом і не схопитесь, як втягнетесь і побачите, що з кожною впорядкованою полицею чи кутком впорядковується і ваш емоційний стан. 
Розчистили простір навколо – беріться за чистку внутрішню. Видаліть з телефону, комп’ютера всі переписки, контакти, фото, документи, які тягнуть вас у минуле і змушують згадувати, прокручувати старі діалоги. Це мертві душі – їм більше не місце у вашому житті. І ви ж не мазохістка зберігати те, що завдає біль. Найщасливіші люди, до речі, ті хто загубив телефон чи ноутбук – вони вимушені обнулитися, а в нові телефони записують лише те, що справді необхідно. 
Тіло теж потребує чистки – воно пам’ятає всі погані емоції і накопичує їх у затисках, блоках, які треба буквально розім’яти і розігнати – згодиться все: щоденні прогулянки по 5 км, плавання, фітнес, біг, йога. Головне, рухайтеся.

І насамкінець поставте собі три питання. Перше – зранку: чого я хочу далі? Не треба, а хочу. Не глобально, а конкретно саме сьогодні: зараз випити кави – встаньте і зваріть її собі, забігти в обід за взуттям – сплануйте і забіжіть, подивитися ввечері фільм і щоб ніхто не чіпав – вимкнете телефон і увімкнете телевізор. Це не якісь екстра-кроки, але це кроки, які будуть для вас у задоволення і поступово замістять неприємні емоції приємними.
Друге питання – перед сном: чим відрізняється сьогоднішній день від вчорашнього? Проста різниця, без оцінок: вчора був дощ, сьогодні весняне сонечко, вчора не встигла пообідати, сьогодні з'їла смачний борщ. Ця проста, навіть примітивна вправа вчить помічати дрібнички і усвідомлювати: життя щодня інакше, воно змінюється, воно не закінчилося.
Третє питання – раз в тиждень: про що я мрію? Колись ви мріяли жити довго і щасливо з чоловіком, відкрити справу навпіл з подружкою, зробити кар’єру на старій роботі – з різних причин ці мрії вже не мрії. Створіть нові, придумайте – влітку поїхати у Рим, розпочати свій власний бізнес, змінити роботу тощо. Нові мрії потрібні не тому, що з попередніми не склалося, а тому що ви змінилися і потрібне вже інше. Новий крок. То вперед з мертвої точки!

Фото з відкритих джерел

Новини партнерів

?