Є чотири дієвих способи. Навіть «садо-мазо».
Психологи кажуть, що за 21 день мають спрацювати. Як відомо, саме стільки часу потрібно на те, щоб виробити хорошу звичку. А позбутися поганої – це, по суті, те ж саме. Наприклад, перестати гризти нігті, перебивати співрозмовника, говорити «походу», причмокувати, дзенькати ложкою, розмішуючи цукор в чаї, чи гукати когось через весь коридор – хто не без такого гріха, читайте:

Рахуйте. Експерименти довели, що люди, яких попросили вживати певну кількість калорій за день, поступово почали вживати менше, навіть якщо не збиралися худнути. Як це використати у випадку з поганими звичками? Наприклад, відведіть собі не більше 2 разів в день по 10 хвилин на соцмережі, дозволяйте собі слово-паразит "походу" лише 5 разів і не забувайте рахувати. Можете ще закластися з чоловіком и подругою на гроші – за кожен прояв поганої звички віддаєте 10 гривень.

Не забороняйте, а робіть заміну. Скажімо, гризете нігті – беріться гризти… соломку (ту, що печиво) чи трубочку до коктейлів. Знову перебили когось – попросіть 5 хвилин, щоб висловитися. Стукаєте ручкою по столі – починайте малювати на аркуші свої плани (а-ля візуалізація). Це, принаймні, не зашкодить вам, не роздратує оточуючих.

 

зробіть так, щоб звичка створювала незручності не лише моральні, а й фізичні

Придумайте систему покарань. Саме так, покарань, а не заохочень. Що б там не писали про нагороди у вигляді тістечок чи шопінгу, працюють вони погано:). Знову гризете олівець ̶ біжіть додаткові метри на біговій доріжці, проведіть день без солодкого. Деякі психологи радять кардинальний метод: вдягнути на руку гумку (навіть ту, що для грошей чи до волосся) і за кожне порушення відтягнути її і клацнути себе по руці. Не мазохістів, кажуть, швидко відучує від поганого.

Будуйте бар'єри. Тобто зробіть так, щоб звичка створювала незручності не лише моральні, а й фізичні. Умовно кажучи, годинами сидите в фейсбуці  ̶  видаляйте цей додаток зі свого смартфону щовечора, а потім знову заново встановлюйте. Навіть зайві пˈять хвилин, потрібні для цього, змусять вас сидіти у соцмережі рідше. І, до речі, матимете нову звичку:)

Новини партнерів