З 24 до 30 жовтня пройде фестиваль найкращих кінохітів.

У столичному кінотеатрі «Жовтень» втретє проходитиме щорічний фестиваль «Київський тиждень критики», який познайомить українських глядачів з найкращими новими фільмами, обраними професійними українськими кінокритиками.

За традицією, «Київський тиждень критики» відкриє церемонія нагородження премії кінокритиків України КІНОКОЛО. На головну премію за найкращий фільм претендують чотири стрічки: «Додому» Нарімана Алієва, «Дике поле» Ярослава Лодигіна, «U311 "Черкаси"» Тимура Ященка та «Мої думки тихі» Антоніо Лукіча.

Програма «Київського тижня критики» складається з трьох секцій. До міжнародної відібрані хіти Каннського та Венеційського кінофестивалів: «Маяк» Роберта Еггерса, «Про нескінченність» Роя Андерссона, «Пофарбоване пташеня» Вацлава Маргоула, «Атлантика» Маті Діоп, «Крихітка зомбі» Бертрана Бонелло, «Примарні тропіки» Баса Девоса та «Озеро диких гусей» Дяо Інаня.

Українська програма побудована навколо двох фестивальних хітів – драми «Додому» та комедії «Мої думки тихі»

Ретроспективна програма зібрала найкращі зразки епохи Нового Голлівуду – «Апокаліпсис сьогодні» Френсіса Форда Копполи (final cut версія), «Таксист» Мартіна Скорсезе, «Безтурботний їздець» Денніса Хоппера, «Керрі» Браяна Де Пальми, «Американські графіті» Джорджа Лукаса та «Довге прощання» Роберта Олтмена.

Українська програма побудована навколо двох фестивальних хітів цього року – драми «Додому» та комедії «Мої думки тихі». Режисери стрічок, Наріман Алієв та Антоніо Лукіч, обрали для своїх робіт фільми-референси, які перегукуються тематично та стилістично. Таким чином, на фестивалі будуть показані «Додому», «Відчуження» Нурі Більге Джейлана й «Бич Божий» Олега Фіалка, та «Мої думки тихі», «Паперовий Місяць» Пітера Богдановича та «Довгі проводи» Кіри Муратової.

Після кожного показу на глядачів чекає обговорення фільму з кінокритиком - Дарією Бадьйoр, Станіславом Битюцьким, Сергієм Ксаверовим та Анною Дацюк.

Крім того, усі бажаючі зможуть взяти участь у панельній дискусії «Як Новий Голлівуд змінив американське кіно» та презентації третього тому «Антології української кінокритики 1920-х років», організованої спільно з Національним центром Олександра Довженка. Вхід на обидві події - вільний.

Відвідати фестивальні покази можна за абонементами (глядачам пропонується повний і денний абонементи – останній передбачає доступ на покази до 17:00 включно) і за квитками, які можна придбати у касах і на сайті кінотеатру «Жовтень». Детальна інформація – на сайті фестивалю. Всі фільми демонструються мовою оригіналу з українськими та англійськими субтитрами.

Організатор фестивалю – компанія «Артхаус Трафік» за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Рубрика: 

Новини партнерів