В Києві відбувся фестиваль клезмерської музики, весело-весільної.
Клезмери, хто досі ще не знає, це єврейські весільні музики, які започаткували свої музичні традиції саме в Україні ще наприкінці XIX сторіччя, а у 1938 році термін «клезмерська музика» музикознавці офіційно ввели у музичну «науку». Минуло багато десятиріч, бадьорі єврейські мелодії разом з емігрантами розійшлися по світу і от тепер повернулися на батьківщину – до України.

 

Запалювали на великій сцені просто неба так, що навіть дощ не зупинив гостей: танцювали і співали тисячі глядачів

12-13 травня Контрактова площа столиці приймала цілий фестиваль Kyiv Klezmer Fest! Заради нього звідусюди приїхали найвідоміші клезмерські колективи: легендарні голландці Amsterdam Klezmer Band та шалені Malox з Ізраїлю, нью-йоркський кларнетист Девід Кракаеур із своїм новим проектом Ancestral Groove. І звісно запалювали наші – Мітя Герасимов з «Пушкін Клезмер Бенд», Toporkestra, Konsonans Retro, ромська група Babuci & Brothers, одесити Фелікс Шиндер і група «Деньги вперед», закарпатські Hudaki Village Band, які стали найкращим доказом того, що батьківщина клезмерської музики – Україна. Запалювали на великій сцені просто неба так, що навіть дощ не зупинив гостей: танцювали і співали тисячі глядачів.

Окрім цього, в рамках фестивалю відбулися вечірки, виставки, лекції, присвячені клезмерській музиці та єврейській культурі. Був і День єврейської краси, і виставка українських та ізраїльських художників Jewish Art Modern Hub, і навіть майстер-клас з приготування форшмаку, який особисто дала дружина рабина Міхаль Стамова. Україночки теж там побували:)

 

Kyiv Klezmer Fest, до речі, відбувся з ініціативи Департаменту культури КМДА та за підтримки Посольств США і Держави Ізраїль в Україні.

Фото О. Литвин, С. Богушевська

Рубрика: