За яку ціну і де саме, розпитали Антоніну Головко –- операційного директора проекту NAMES'UA modateka, першого універмагу українських брендів.

Зрештою, де саме купувати, вже зрозуміло – в «Неймз» (NAMES’UA), як називають цей універмаг ті, хто там побував. Ми, до речі, теж. Йому вже два роки, міститься в одному з найбільших столичних торгово-розважальних комплексів «ПРОСПЕКТ» і є, без перебільшення, унікальним. Компанія Arricano, якій належить і ТРК, і ідея універмагу, та український рітейлер – компанія KARKAT Fashion, зібрали під дахом NAMES'UA понад півсотні марок одягу, аксесуарів і взуття – виключно українських. Водночас створили місце не лише для купівлі. Це був перший в Україні магазин, де є кав'ярня, в якій можна зустрітися з друзями, перепочити від шопінгу, порадитися з консультантом-стилістом щодо одягу, переглянути в прямому ефірі покази з Ukraine Fashion Week. Тут же, щовихідні, з вересня по травень, проводяться майстер-класи і лекції стилістів, модних редакторів, успішних жінок, експертів у сфері реклами, підприємництва, дизайну – всього, що може бути корисним і виробникам одягу, і покупцям.
«NAMES'UA – це три в одному: торговий і освітній майданчик, а також осередок розвитку української моди, адже ми відкриваємо нові марки, підтримуємо існуючі, відстежуємо світові тенденції і перші інтегруємо нові методи роботи в роздрібній сфері», – відзначає Антоніна Головко.

 

якщо ми хочемо купувати українське дешевше, то його треба купувати більше

Антоніно, у вас справді стільки марок – таке враження, що ви зібрали всіх-усіх…
Я б сказала, ми зібрали найкращих для нашого споживача. Не в плані люксовості, а в плані якості і бажання розвиватися і виробляти добротний модний продукт. Ми надаємо нашим партнерам – торговельним маркам – не лише облаштоване місце, маркетингову і організаційну підтримку, а повний супровід – консультуємо, підказуємо, навчаємо, бо зацікавлені, щоб їх купували. Багатьох буквально «довиховуємо» – як працювати з обліком, з документами, з рітейл-календарем, щоб постачання не затримувалось, регулярно оновлювалось, переоцінювалось. З нами співпрацюють і до нас приходять ті, хто хоче стати справжнім брендом, працювати професійно, на перспективу. І, головне, створювати справді якісний товар – від ідеї до готового виробу.
У своїй роботі ми орієнтуємось на клієнтів. В NAMES’UA представлено асортимент для чоловіків і жінок (одяг, взуття, аксесуари) в трьох цінових сегментах: масмаркет, середній і преміальний, на будь-який смак і гаманець.

Як взаємодієте з іншими майданчиками, що продають українські марки? 
Ми чітко розуміємо позиціонування кожного формату, що існує, слідкуємо за появою нових. Разом ми працюємо над глобальним завданням – підвищення обсягу продажів українського модного продукту порівняно з імпортом на внутрішньому ринку. Хтось із них бачить у нас конкурента. Власне, моя позиція – бути партнерами і формувати якісну пропозицію для споживача. NAMES’UA несе повну відповідальність перед клієнтом за представлений у нас асортимент (якість/споживчі характеристики/відповідність модним сезонним трендам).

Чи зростають продажі українського одягу?
Глобально в Україні – так, але статистику не наведу. В нашому універмазі рік до року – на 30%. Це хороша тенденція, і ми плануємо, що вона буде зберігатися. Характерно, що зростає і сума в чекові, і кількість одиниць у ньому. У нас замість дисконтної програми впроваджена програма лояльності: 5% від суми покупки накопичується на карту. Під час наступної купівлі ви можете розрахуватися бонусами за 30% вартості чеку. Запроваджені системи аналізу допомагають нам чітко відстежувати і динаміку продажів, і затребуваність конкретного товару для певної групи споживачів.

 

Споживач українського продукту став більш обізнаним і думаючим, значить, свій вибір він робить усвідомлено. Ця зміна дуже обнадіює і надихає…

Постійних покупців багато?
В NAMES’UA 50-60% обороту магазину роблять "лояльники", 40% – це нові покупці.

З огляду на це, які завдання собі ставите? 
На сьогодні нам необхідно розширювати географію продажів. Для початку охопити всі регіони України і, як перспективу, розглядаємо ринки Казахстану. Беремося розвивати е-commercе – інтернет-продажі, але не як черговий інтернет-магазин, а в нашому інноваційному форматі: будемо об’єднувати онлайн і оффлайн, як тепер модно говорити. Всі секрети розкривати не можу, але старт проекту запланований на лютий 2018 року.

Інколи здається, що просування українського продукту ? хай то буде мода, виробництво чи кіно, ? це така робота донкіхота... 
У країні, яка на 80% торгує, розвивати будь-яке виробництво – це справа сильних, ідеологічно налаштованих людей. Без розвитку власного виробництва неможливий сталий економічний розвиток країни в цілому. Встановлення традиції внутрішнього споживання власного продукту – це теж важка праця. Україна вже навчилася виробляти якісні речі для західних партнерів за давальницькими схемами, тобто продавати послуги на експорт. Тепер ми вчимося робити конкурентоспроможний готовий модний продукт для всього світу. Є труднощі з податковим навантаженням на виробничу сферу; вартість енергоносіїв і комунальних послуг не сприяють розширенню підприємств, важко працювати відкрито, без тіньових схем. Єдине, що зараз сприяє нашим виробникам, – закон про безмитне ввезення тканин і комплектуючих. У нас, на жаль, не залишилося якісних виробництв текстилю та фурнітури, ми залежні від імпортного. І зараз, нарешті, маємо змогу завозити все необхідне не за шалені гроші. Це дуже важливий момент.

 

Обличчям рекламної кампанїї NAMES’UA цього року стала українська телеведуча Леся НІкІтюк

До речі, що ви робите з нерозпроданим товаром?
У своїй роботі ми запроваджуємо всі можливі механізми для нормального продажу сезонного товару і спонукаємо до цього наших партнерів – власників брендів. Але продавати без залишків неможливо, і в нашій схемі роботи це проблема постачальника. Гарний результат, коли 50% колекції було продано по первинній/оригінальній ціні, до початку першого етапу сезонного розпродажу. Брати участь у розпродажах необхідно кожному виробнику, і це важливо враховувати під час формування первинної роздрібної ціни, – так працюють усі світові марки. Притриманий, тобто не проданий зі знижкою товар, – це заморожені обігові кошти компанії, і не факт, що в наступному році на нього буде попит…

Про ціни. Саме вони, а точніше, висока вартість українського одягу викликає найбільше нарікань серед потенційних покупців. Бо якщо товар зроблено тут, він начебто має коштувати дешевше за привізний. Що на це скажете?
По-перше, давайте почнемо поважати свого виробника, наші українські руки, що безпосередньо виробляють товар, і наш креатив, яким пишається зараз увесь світ. Вартість товару – це відносна ціна блага, яку споживач готовий заплатити за конкретний товар. Сьогодні, якщо порівнювати імпорт і український товар, то за одну й ту саму вартість від українського виробника ви отримаєте актуальніший, добротніший продукт, це однозначно.
Ціна на будь-який товар може знизитися лише за однієї умови – якщо його виробляють більше і, відповідно, зменшуються витрати на все – від електроенергії до доставки у перерахунку на одиницю товару. Вартість пошиття ста одиниць і тисячі відрізняється в рази. І якщо ми хочемо купувати українське дешевше, то його треба купувати більше. «Купуй українське» в цьому сенсі – не просто гасло, це має бути принципом державної економіки і нашої свідомості. Зрозуміло, що є проблеми і з оподаткуванням, і з виробництвом, і з потужностями, але треба ж з чогось починати і, передусім, починати з себе.

Новини партнерів

?