Літня спека посилюється, сидіти вдома ще й у вихідні, наче в розпеченій печі, і після трьох місяців ізоляції ну зовсім не хочеться. Хочеться, звісно, до води!
Бажано до моря – Чорного, Азовського, Середземного, але… На українські моря на вікенд не кожна з нас "мотнеться" – далекувато, а закордонні вакації ще не доступні. Зате під рукою – рідні озера! Якщо не в своїй області, то точно по сусідству: 3-4 годинки машиною і – нарешті! – омріяна прохолода, природа, водичка, пікнік і відчуття справжнього вихідного. Партнери україночок – платформа про подорожі Ukraine is склала міні-путівничок – вісім озер, від Волинської до Рівненської областей, від найглибшого до найвищого. Шукайте те, що ближче чи цікавіше – і бігом з хати аж до понеділка!

Озеро Світязь – найглибше
Волинська область, с. Світязь – с. Гаївка
Належить до групи Шацьких озер – найбільшої в Україні (понад 30 озер). Найбільш відомі з них озеро Світязь і озеро Пісочне з безліччю баз відпочинку.
Світязь вважається найглибшим і найбільшим курортним озером країни, вода в ньому проглядається на 6 метрів, а глибина сягає 60 м.
Пісочне озеро менше Світязя, та не менш мальовниче. Місцеві жителі для відпочинку обирають саме його: тут менше туристів, а вода ще прозоріша, ніж на Світязі.

Фото: instagram.com/chaban.denis

Озеро Синевир – найживописніше
Де: Закарпатська область, с. Синевирська Поляна
Синевир – найбільше озеро Карпат і вважається найкрасивішим озером України. Знаходиться на висоті 989 м, площа становить 4-5 га. Максимальна глибина озера 24 м. Вода в озері дуже холодна, навіть влітку вона не прогрівається понад 11 градусів. Купатися в озері не дозволяється, але ноги помочити можна:) У воді водиться багато форелі та раків.

Фото: https://www.instagram.com/tajnakamets/

Біле озеро – найбільш "лісове"
Де: Рівненська область, с. Рудка
Біле озеро добре підійде для сімейного відпочинку. Тут є база відпочинку, можна орендувати будиночок або поставити намет, але за певну плату на добу.
Вода містить багато гліцерину і пом’якшує шкіру. Тому тут вирішили побудувати оздоровчий санаторій.
Берег озера пісочний, а навколо тільки сосновий ліс. Тут є кілька пірсів, з яких можна пострибати у воду або порибалити.

Блакитні озера – найблакитніші
Де: Чернігівська область, с. Олешня
Місцеве озеро – це затопленні кар’єри, де колись видобували кварцовий пісок. Вода дійсно блакитного кольору і нагадує колір моря. А все через залишки кварцового піску на дні. Озеро знаходиться в сосновому лісі, більшу частину берега займають зручні піщані пляжі.
У літній сезон тут дуже багато бажаючих відпочити. Зв’язок іноді перемикається на білоруський роумінг. Поставити намет на території озера обійдеться в 50-100 грн на добу, краще приїхати серед тижня, щоб зайняти хороше місце.

Шелехівське озеро – найдавніше
Де: Сумська область, с. Межиріч
Шелехівське озеро – це гідрологічна пам’ятка природи. Воно таке ж давнє, як озера Байкал, Ладозьке і Вікторія: утворилося ще під час льодовикового періоду через зсув плит, які загородили прохід талим водам. Так з’явилася чаша площею в 7 га, вода в якій завжди прохолодна і чиста.
Озеро знаходиться у важкодоступному районі і оточене густим лісом, тому тут легко зустріти кабанів або бобрів. Добиратися краще на повноприводному транспорті. Можна також доїхати до села Межиріччя і домовитися з місцевими мешканцями про трансфер в 5 км на... тракторі. Буде пригода:)

Озеро Ялпуг – найбільше
Де: Одеська область, м Болград
Ялпуг – це найпрісноводніше озеро України. Середня глибина озера 2 м, довжина 39 км. В озері водиться понад сорок видів риби. Озеро має свої підземні джерела, вони починаються ще в Молдові. Наймальовничіша частина берега знаходиться біля с. Нова Некрасівка.

Фото: з сайту we.org.ua

Озеро Сиваш – найсолоніше
Де: Херсонська область, с. Григорівка
Озеро Сиваш – це затока Азовського моря, вода сюди надходить через одну вузьку протоку, яка влітку часто пересихає.
Вода в озері дуже солона і має рожевий колір. Велика кількість мінералів робить її лікувальною. Вона покращує роботу суглобів і зміцнює організм.
Біля селища Григорівка є незвичайна лікарня «Яма». У 60-х роках в районі селища впав радянський вантажний літак, а котлован після аварії наповнився солоною водою рудого кольору. Вода тут має особливо лікувальні властивості.

Фото: karpaty.life

Озеро Бребенескул – найвище
Де: Закарпатська область, Рахівський район
Бребенескул знаходиться найвище з усіх українських озер, не лише карпатських. Воно має льодовикове походження і розташоване на висоті 1801 м над рівнем моря. Озеро є туристичним об’єктом, оскільки знаходиться на найпопулярнішому маршруті Чорногірського хребта.
Бребенескул вважається найтеплішим серед усіх озер Чорногірського хребта. Температура води сягає 15 градусів.

То що, паняночки, куди поїдете на вихідні? На Блакитне озеро чи Пісчане?:)

Новини партнерів